Teraz jest sobota, 5 grudnia 2020, 11:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 canon 5d na wesela 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: canon 5d na wesela
darek_k napisał(a):
Filmowanie wesel aparatem fotograficznym można porównać np. do odśnieżania śniegu gitarą,
przecież też się nadaje :lol:

Kto powiedział, że Canona 5D MKII można używać tylko i wyłącznie do zdjęć?
To tylko świadczy o twoim ignoranckim podejściu do tematu.

http://www.tokksa.pl
http://www.tokksa.pl/wild.php
http://www.facebook.com/pages/Tokksa/14 ... 140?v=wall

http://vimeo.com/tokksa
http://vimeo.com/tokksawild/videos

Ostatnio edytowano niedziela, 18 września 2011, 15:08 przez TOKKSA, łącznie edytowano 1 raz

niedziela, 18 września 2011, 13:10
Moderator
Moderator

darek_k napisał(a):
Filmowanie wesel aparatem fotograficznym można porównać np. do odśnieżania śniegu gitarą,

ciekawe. czyżby dlatego, że nie ma trybu auto?

niedziela, 18 września 2011, 13:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

z założenia konstrukcja przypomina aparat fotograficzny, działa jak aparat fotograficzny, czyż to nie jest aparat, czy może mam zwidy i mam kamerę,

Wydaje Ci się że trzymasz łopatę, w rzeczywistości trzymasz gitarę, ale wmawiasz sobie ze masz łopatę, i zrobisz robotę odśnieżanie ( w zimie ) łopatą -czy to nie zakrawa o psychozę

przecież kamerami też można robić zdjęcia - przy okazji
tak samo traktuje nagrywanie video w 5D MKII - przy okazji

ktoś kto kręci video na weselach aparatem wg. mojej opinii i wg. opinii wielu ludzi, jest osobą która postradała rozum, w takim przypadku wskazana jest wizyta u psychiatry

niedziela, 18 września 2011, 19:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

darek_k napisał(a):
z założenia konstrukcja przypomina aparat fotograficzny, działa jak aparat fotograficzny, czyż to nie jest aparat, czy może mam zwidy i mam kamerę,

Wydaje Ci się że trzymasz łopatę, w rzeczywistości trzymasz gitarę, ale wmawiasz sobie ze masz łopatę, i zrobisz robotę odśnieżanie ( w zimie ) łopatą -czy to nie zakrawa o psychozę

ktoś kto kręci video na weselach aparatem wg. mojej opinii i wg. opinii wielu ludzi, jest osobą która postradała rozum, w takim przypadku wskazana jest wizyta u psychiatry

W takim razie reżyser oraz filmowiec serialu Dr. Haus, filmu Iron Man 2 oraz setek teledysków wybitnych artystów sceny muzycznej i wielu, wielu innych produkcji to wg ciebie ludzie którzy postradali rozum i winni się udać do psychiatry? :lol: :lol: :lol: :lol:

Mam kilka lustrzanek, które wykorzystuję do zdjęć, ale i świetnie przydają się w produkcji filmów. Ale co ty o tym możesz wiedzieć....

Ps. Kup sobie tą gitarę i wmawiaj sobie i tylko sobie, że to łopata....w moim przypadku gitara zawsze będzie gitarą, no chyba że w instrukcji jak i na stronie producenta posiada funkcje odśnieżania....

Dobrych snów i wielu błyskotliwych pomysłów na odśnieżanie :lol: :lol: :lol:
Dawno się tak nie ubawiłem

http://www.tokksa.pl
http://www.tokksa.pl/wild.php
http://www.facebook.com/pages/Tokksa/14 ... 140?v=wall

http://vimeo.com/tokksa
http://vimeo.com/tokksawild/videos

niedziela, 18 września 2011, 20:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

darek_k napisał(a):

ad1.
A kto ci powiedzial, ze konstrukcja sama w sobie ma w tym wypadku jakikolwiek zwiazek z wykonywana czynnoscia?

ad2.
Sprobuj zrobic zdjecie kamera w takiej samej jakosci jak aparatem.
Zycze powodzenia.
Funkcja filmowania w aparacie jest faktycznie dodatkowa ale pracujesz tu juz na innych rozmiarach sensora niz w kamerze.
Twoja niewiedza bym sie nie popisywal w tym wypadku bo wiesz malo a duzo szcz...kasz.

ad3.
Dobrze, ze dodales iz jest to wedlug twojej opinii. I wiem napewno, ze wylacznie tylko twojej.
Jesli znasz tak wiele osob z twoimi pogladami, to moze nadmienisz jakies znane autorytety w tej dziedzinie majace takie samo zdanie jak ty.
Obawiam sie, ze nie znajdziesz zadnego.

Tak wiec to ty powinienes zawitac u progu psychiatry zanim zabierzesz sie do komentowania tematu o ktorym masz jedynie blade pojecie bo wiadomosci w tej dziedzinie jedynie moze liznales w przelocie.

Fakt jest jeden. Do szybkiej reporterki kamera jest moim skromnym zdaniem lepsza ze wzgledu np na szybkosc przekadrowania i jego wielkosc.
Jednak efekty filmu zaleza od wyobrazni i swiadomosci uzywania danego osprzetu przez operatora.

Pazdrawlaju

niedziela, 18 września 2011, 21:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

BP777 napisał(a):
darek_k napisał(a):

Tak wiec to ty powinienes zawitac u progu psychiatry zanim zabierzesz sie do komentowania tematu o ktorym masz jedynie blade pojecie bo wiadomosci w tej dziedzinie jedynie moze liznales w przelocie.
Pazdrawlaju

pewnie zawitam u psychiatry i powiem mu na wstępie

czy normalne jest filmować tylko kamerą czy aparatem fotograficznym z funkcją video
już znam jego odpowiedź , choć jeszcze nie byłem

niedziela, 18 września 2011, 21:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie pojmuję o co się sprzeczasz. Setki ludzi filmują aparatami i setki klientów płacą za to dużą kasę. Czyli niezaprzeczalnie można. Jest to o wiele trudniejsze i nie da się tak prosto jak Vx em.
Filmuje Ex 1 i tą kamerą nie da się inaczej niż wszystko manualnie i nie widzę problemu aby wziąć do ręki 5d (też posiadam) . Jednak nie przeczę że aparatem o wiele trudniej ze względu na małą głębię. A jeśli trudniej to powinno być drożej , a z tym różnie bywa. Nie ma co bić piany . Da się i tyle . Tylko to dla ludzi z wiedzą i dużym samozaparciem ...

niedziela, 18 września 2011, 22:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja tez znam odpowiedz, ktora brzmi:
Jednym i drugim.

Wiesz jak sie nazywa takich ludzi jak ty, ktorzy burza wode w szkalnce bez powodu?
T R O L L
A wiesz dlaczego?
Bo sam masz w zestawie marka II i zamiast go wykorzystac to cieszysz sie przed kompem jak uda ci sie wplatac kogos w glupkowata dyskusje.
Zamiast pisac bzdury to wez sie za edukacje aparatu w srodowisku filmowym a zobaczysz, ze to daje wiecej pozytku i satysfakcji niz klepanie na forum o wyimaginowanym problemie twojego mozgu.
A tak wracajac do wielozadaniowej funkcji narzedzi roznego typu to podam za przyklad kij do bejzbola.
Napewno nie sluzy on do rozwalania lbow ale moze w tym skutecznie sie sprawdzic.
I tak wlasnie aparat sprawdza sie w filmowaniu, bo po to dodano mu ta funkcje i mozliwosc skozystania z wiekszego sensora.
A jak tego nie rozumiesz to twoj problem i nie musisz sie tym chwalic publicznie.

niedziela, 18 września 2011, 22:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

MMirek napisał(a):
Setki ludzi filmują aparatami i setki klientów płacą za to dużą kasę.

czyli panuje ogólna psychoza
jednak żyjemy w epoce kompletnej głupoty

niedziela, 18 września 2011, 22:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

darek_k napisał(a):
czyli panuje ogólna psychoza
jednak żyjemy w epoce kompletnej głupoty

Psychozę to widzę w tej stopce:
Do filmowania - SONY FX1000, AX2000
Do fotografowania - 5Dmark II + szklarnia

niedziela, 18 września 2011, 22:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dalsza rozmowa z tym panem powyżej nie ma sensu

niedziela, 18 września 2011, 22:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dalsza rozmowa z oszołomami który twierdzą że nic innego tylko aparat do filmowania, bo głębia ostrości od której mdło się robi nie ma sensu

ale niezorientowanych w temacie
do filmowania
- służy kamera
do zdjęć - służy aparat fotograficzny

kto myśli inaczej - jego problem - niech żyje dalej w tym obłędzie w którym znalazł się na własne życzenie

niedziela, 18 września 2011, 23:00
Stały bywalec
Stały bywalec

I jedno i drugie to jest Camera. Aparat to się na zębach nosi :P
Oczywiście, że lustrem się da. Trudniej (w reportażu tylko), ale się da.
Głębia to sposób wyrazu. Jak każdy inny środek - szkodzi w nadmiarze, jednak jest niezbędny w niektórych wypadkach w filmie.
Dalsza dyskusja nie ma sensu - brak jakichkolwiek argumentów za i przeciw.

niedziela, 18 września 2011, 23:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

darek_k napisał(a):
dalsza rozmowa z oszołomami który twierdzą że nic innego tylko aparat do filmowania, bo głębia ostrości od której mdło się robi nie ma sensu

A kto twierdził, że jak filmować, to tylko lustrzankami? Nie zauważyłem tego wśród dyskutantów. Lustrzanka to tylko jedno z narzędzi, nie jedyne.

niedziela, 18 września 2011, 23:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Masz racje lustrzanka to tylko jedno z narzędzi do pracy byłem ostatnio na planie filmowym pożyczałem kamerę nex-vg10e „film będzie w 3D” o dziwo do kręcenia bardzo dynamicznych scen i powiem jedno kręci się wszystkim co potrzebne do danego ujęcia to nie sprzęt ma ograniczenia, a ludzie go obsługujący. Dlatego wieże, że można kręcić wszystkim, a teraz najlepsze w tym filmie są sceny kręcone też kamerką hdr-td10 oraz kamerami 3d panasonic, lustrzankami canona i kamerami canona XF305 Wszystko było uzależnione od danych scen i potrzeb ale jedna sprawa do sceny przygotowywano się solidnie sprzęt obsługiwał świetny operator dlatego nie wiem czy coś takiego jest możliwe na weselu tam nie ma aż tylu dubli.
Z wykorzystaniem tylko lustrzanek do kręcenia wesela bez odpowiedniego przygotowania i wiedzy oraz wystarczającej ilości sprzętu nie miał bym odwagi.

poniedziałek, 19 września 2011, 09:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona