Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 12:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Żywotność kasetek DV,a upływ czasu! 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Żywotność kasetek DV,a upływ czasu!
Witam czytelników
Chciałbym zapytać uczestników forum o żywotność ich kasetek 60min.
Ja na swoich(Panasonic profesional) robię po 10 wesel+10 zgrywań.

Na materiale jeszcze nie widać żadnych zmian i można by dalej na nich kręcić, ale kasety mają już trzy lata(dostałem je z kamerą), nie wiem czy w pewnym momencie kaseta w ogóle nic nie nagra. :(

Jestem początkującym kamerzystą nie wiem też jak taka kaseta się "starzeje" jakie są oznaki tego procesu!!! Może mi ktoś napisze, bardzo bym o to prosił.

Słyszałem że niektórzy kamerzyści kręcą po 2-3 wesela na kasetach Sony i kupują następne, a tych już nie używają.
Co o tym myślicie? Dziękuję za odpowiedzi. :)

sobota, 16 stycznia 2010, 17:23
Moderator
Moderator

Post Re: Żywotność kasetek DV,a upływ czasu!
piotr6688 napisał(a):
(...)Słyszałem że niektórzy kamerzyści kręcą po 2-3 wesela na kasetach Sony i kupują następne, a tych już nie używają.

A ja słyszałem, że do wesel używają tylko nowych kasetek. To trochę za ważna impreza, żeby ryzykować 10-krotnie przechodzoną kasetkę.
Ja nie kręcę wesel a tylko rodzinne pierduły i nigdy nie przekraczam progu 2-3 krotnego przebiegu kasetki.
No i po 6 latach wciąż są ok.

poniedziałek, 18 stycznia 2010, 15:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Poprzednie wypowiedzi to dwie skrajności. Na nowej kasetce mogą być wady - dziury magnetyczne, szczególnie w tych tanich z niższego segmentu, dlatego bardziej ufam kasetom z najwyższego segmentu nagranym conajmniej raz, aniżeli tanim nowym - obawiałbym się na nich nagrywać ślubu. Uważam, że na wysokiej klasy kasetkach można nagrywać nawet 10x bez obawy o ich uszkodzenie.

poniedziałek, 18 stycznia 2010, 15:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

piotr6688 to ci zazdroszczę :oops: - na moim canonie nagrywam tylko raz i potem wyrzucam kasety albo daje klientom

wtorek, 19 stycznia 2010, 00:57
Nowy
Nowy

Ja max 2x na czarnych panasonic'ach. Moze i da sie nagrac 10x ale po co, przeciez cene nosnika nalezy wliczyc tak jak inne koszty. Dla mnie taka oszczędność to tylko pozory, jeżeli będziesz tak zajeżdżał kasetki to będzie się dużo syfu zbierać na głowicy i rolkach, potem głowica do wymiany.
To tak jak jazda samochodem tankowanym ciągle na podrzędnej stacji, gdzie jest chrzczone paliwo. Niby taniej, ale za jakiś czas, czeka cię naprawa.

wtorek, 19 stycznia 2010, 02:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kasetki za 45-50zł z najwyższego segmentu dają większą gwarancję dobrego nagrania aniżeli te za 8-10zł, prawdopodobieństwo wystąpienia dziury magnetycznej jest znacznia niższe, lepsza wytrzymałość nośnika, dużo wyższy reżim produkcji itd. więc dla mnie sprawa jest oczywista. Zakładając nową kasetkę z niższego segmentu, i w dodatku filmując nią po raz pierwszy nie możesz wykluczyć wady nośnika. A jeśli już przywołuje się porównania z samochodami, to ja wolę jeździć 10 lat Mercedesem, niż 2 lata Polonezem.

wtorek, 19 stycznia 2010, 08:44
Stały bywalec
Stały bywalec

Witam, a ja znowu miałem problemy takiego typu, że w canonie miałem zacięcia obrazu na 2ch czarnych Panasach i kiedys kupiłem dla próby jedną TDK dla HDV taka za ok 30zl i potem na konkretna impreze dokupiłem 3 takie same ale już w innym sklepie (dużo póżniej) i ta co kupiłem wcześniej 1 sztukę też była wadliwa bo też miałem zacięcia obrazu a na następnych trzech już nie. Żadnych problemów nie miałem z najzwyklejszymi TDK za 7zł i to z różnych żródeł - z różnych fabryk (czasami pudełko matowe elastyczne, czasami sztywne z cienkiego plastiku jak w Panasach).
Dlatego z powyższego powodu zalecam stosować sprawdzone kasety. Być może mam wyjątkowo wrażliwą kamere, ale jakaś wadliwość kaset też ma swój udział.

wtorek, 19 stycznia 2010, 09:17
Moderator
Moderator

Wątków o dobrych i złych kasetach przewinęło się już dziesiątki. I z tego co pamiętam to dosłownie wszystkie odmiany i typy kaset miały tyle samo zwolenników co i przeciwników.
Od 6 lat używam Sony Premium za 5-6 zł i narazie zawiodła mnie tylko jedna sztuka.
Pozdrawiam

wtorek, 19 stycznia 2010, 09:59
Bywalec
Bywalec

Przez ostatni rok filmuję tylko na kasetach maxwell i sporadycznie na tdk nie miałem w tym czasie z nimi żadnego problemu ale nagrywam tylko raz przed nagraniem przewijam tam i z powrotem ,potem lądują w archiwum .

wtorek, 19 stycznia 2010, 12:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja od pewnego czasu stosuję wyłącznie te kasety
http://www.nokaut.pl/oferta/sony-kaseta ... zynie.html

Jak pisze: "Idealna do wielokrotnego zapisu i intensywnego użytkowania" :D

żadnych problemów

wtorek, 19 stycznia 2010, 12:58
Nowy
Nowy

U mnie w firmie jedziemy na excelencach.. i tak spokojnie 10 x to minimum....
Około 20 nagrania pojawiaja sie pixele albo pocina głos...
Więc przy kilkinastu nagraniach już wywalamy...
Amatorsko urzywałem sony premium 13 zyla.. po 3 nagraniu(hd) pikselek. jakiś trzask... Wiec tu akurat bym ograniczył.. innych nie używałem.

Ale czasem można trafić model zaskakująco trwały lub przeciwnie za ładdną kase można trafić szit((tak jak wczesniej pisałem świerza kasetka załadowana do canona.. i kamerzysta przynosi pikanie co jakiś czas....

pozdrawiam i Moje zdanie... Nie ma reguły warto dać nieco więcej i używać czegoś sprawdzonego. ale nie ma co przesadzać.

^_^ Pe@ce

czwartek, 21 stycznia 2010, 19:27
Stały bywalec
Stały bywalec

tcyto czy mógłbyś podać pełną nazwę tei kasety? A nie tylko excelenc....
Dziękuję kolegom za wszystkie wypowiedzi :)

piątek, 22 stycznia 2010, 10:26
Stały bywalec
Stały bywalec

Exelensy sa tylko sony i chyba sie skusze na przetestowanie, jeszcze nigdy ne mialem kaset sony, jakos tez nie slyszalem nic dobrego, kiedys ktos zapodal za jego kamera wspolpracowala ze wszystkim poza kasetami sony.

Ktos kiedys pisal, ze kaseta nie powinna byc stara, dlugo lezec przed zakupem/uzyciem, ale czy rzeczywiscie moze miec to wpływ? Przeciez po nagraniu moga dlugo lezec.

piątek, 22 stycznia 2010, 10:42
Stały bywalec
Stały bywalec

tycto - powiedz czy tych kaset używaliście też w trybie LP ???

piątek, 22 stycznia 2010, 10:51
Stały bywalec
Stały bywalec

Mn1s1ek napisał(a):
piotr6688 napisał(a):
(...)Słyszałem że niektórzy kamerzyści kręcą po 2-3 wesela na kasetach Sony i kupują następne, a tych już nie używają.

A ja słyszałem, że do wesel używają tylko nowych kasetek. To trochę za ważna impreza, żeby ryzykować 10-krotnie przechodzoną kasetkę.
Ja nie kręcę wesel a tylko rodzinne pierduły i nigdy nie przekraczam progu 2-3 krotnego przebiegu kasetki.
No i po 6 latach wciąż są ok.

Zobacz tą wypowiedź... po 6 latach są OK. Moje kasety też mają parę lat i dalej są ok.
Weż pod uwagę to że kaseta może w magazynie leżeć parę lat.

piątek, 22 stycznia 2010, 10:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona