Teraz jest poniedziałek, 24 września 2018, 09:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Nowa firma-maly kosztorys.. 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Nowa firma-maly kosztorys..
Witam interesowalo by mnie zalozenie firmy z uslugami video filmowania-chodzi mi o filmowanie takich impres jak wesela studniowki i takie tam imprezy okolicznowsciowe..kwota jaka operuje to 25 tys zl.. wiem ze dobra kamera polprofesjonalna z HD to wydatek ok. 13 tys jednak moje pytanie brzmi czy reszta mi wystarczy chodzi mi o zakup potrzebnego sprzetu zmodyfikowanie komputera i takie tam jak np drukarka odpowiednia do wydruku naklejek na plyty czy sam program do mozntazu video..

Prosze o szybka odpowiedz..

piątek, 29 stycznia 2010, 02:43
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Nowa firma-maly kosztorys..
Na początek kamera tutaj musisz liczyć conajmniej z przetwornikami 1/3
Więc powiedzmy HMC151E wraz 1 lub dwoma dodatkowymi bateriami, światłem nakamerowym i nośnikami to koszt 17 tys

Komputer do obróbki min 4-5 tysięcy
No bo AVCHD sporo wymaga

Oprogramowanie np Sony Vegas 2,4 tys

Jeśli średnio w miesiącu zrobisz 2 zamówienia po 1400 zł co jest bardzo dobrym wynikiem na początek działalności (pamiętaj o tym że styczeń luty, marzec i grudzień to miesiace w których wiele nie zarobisz). Masz 2800 zł .Odliczmy ZUS 850 zostaje Ci 1950. Odejmijmy teraz podatek i zostaje Ci
1579 zł odlicz od tego koszty przejazdów na te śluby 150 zł. Odlicz od tego 100 zł na prąd bo twój nowy komputer sporo zjada. Zostaje Ci 1329. Odlicz od tego 60-70 zł na telefony. Zostaje Ci 1259 zł. Aha teraz policzę tusz do drukarki i nośniki, papier i opakowania bo przecież musisz oddać komuś film ładnie opakowany.
Liczmy 40 zł na miesiąc. Zostaje Ci 1219 zł.

Niestety to jest gorzka prawda. A para dla której zrobiłeś film myśli, że masz ich i jeszcze trzy inne pary w miesiącu i zazdroszczą Ci Bogactwa

sobota, 30 stycznia 2010, 14:00
Moderator
Moderator

podstawowym warunkiem założenia firmy jest znajomość branży, tematu i praktyka połączona z wiedzą.

sobota, 30 stycznia 2010, 14:14
Stały bywalec
Stały bywalec

GrassHoppeR napisał(a):
podstawowym warunkiem założenia firmy jest znajomość branży, tematu i praktyka połączona z wiedzą.

Dużo talentu i trochę szczęścia

sobota, 30 stycznia 2010, 15:21
Nowy
Nowy

Ja ogolnie myslalem o takim czyms..

Kamera - Sony HDR FX1000 - 13tys zl
Modyfikacja mojego komputera jakies max 2tys zl
Myslalem o programie Adobe Premiere Pro 2.0 - 4,5tys
Drukarka do plyt cd i tutaj mialem problem bo nie wiem czy moze byc taka Signature Z1 (360 zl) czy musi byc lepsza np taka Disc Publisher SE Autoprinter (3700 zl :/)
do tego musial bym kupic jakies animacje weselne studniowkowe widzialem na jednej stornie ze takie zestawy animacji kosztuja po 150 zl oczywiscie jedna nie starczy czyli mysle ze na ten cel musial bym wydac przynajmniej 1500 zl jak na poczatek..

na to by wychodzilo ze to by bylo jakies 22 tys zl. czy z takim sprzetem moglbym juz otworzyc mala poczatkujaca firme?

Jesli chodzi o zus i o koszty prowadzenia dzialalnosci to licze sie z tym ze poprostu na poczatku nie bedzie latwo wiec mam druga prace z ktorej nie zrezygnuje poki co i nawet przez jakis czas moge dokladac.. To by byla moja pierwsza dzialalnosc i ZUS i tak by mnie chyba wyniosl przez pierwsze 2 lata 360 zl i zastanawiam sie jak by to byla z dofinansowaniem czy bym dostal dotacje na taki cel biorac pod uwage ze uczylem sie w szkole i mialem wlasnie przygotowanie do montazu filmow i wlasnie tego sie uczylem.. napiszcie co o tym myslicie i jak to wszystko wyglada.. :)

Prosze jeszcze napisac ile mozna zainkasowac za zrobienie takiej jednej imprezy jakie to sa koszty tutaj kolega widze napisal ze 1400 zl za impreze ale zeby dobrze ruszyc to trzeba byc konkurencyjnym i mysle ze jesli bym bral np 1000 za impreze to tez by chyba nie bylo zle?

niedziela, 31 stycznia 2010, 13:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Animacje sobie daruj,a co do softu do montażu to zobacz czy może ktoś sprzedaje np wersję AP PRO 1 za parę złotych i dokup upgrade wyjdzie taniej, kamera jeżeli masz w planach HD to koszt wraz z osprzętem ok 17-18 tyś, jeśli tylko pal to napewno taniej np PD 170 SONY.
Sprawdź czy i ile miałbyś zleceń w HD a ile w SD i wyważ opłacalność np na najbliższe dwa sezony. (Zarobisz to się zaczniesz rozwijać.) Drukarka do płyt to koszt ok 500 pln w zupełności wystarczy (ja np używam epsona R220 ma parę latek i jest ok. nadrukowałem nią ok 2 tyś płyt oczywiście nie tylko ślubnych) Co do kompa myślę że jeśli stary dasię rozbudować to na początek go rozbuduj maksymalnie za minimum kosztów bo i tak za rok dwa będziesz musiał dołożyć. I POWODZENIA.

niedziela, 31 stycznia 2010, 16:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

voyager napisał(a):
Na początek kamera tutaj musisz liczyć conajmniej z przetwornikami 1/3
Więc powiedzmy HMC151E wraz 1 lub dwoma dodatkowymi bateriami, światłem nakamerowym i nośnikami to koszt 17 tys

Komputer do obróbki min 4-5 tysięcy
No bo AVCHD sporo wymaga

Oprogramowanie np Sony Vegas 2,4 tys

Jeśli średnio w miesiącu zrobisz 2 zamówienia po 1400 zł co jest bardzo dobrym wynikiem na początek działalności (pamiętaj o tym że styczeń luty, marzec i grudzień to miesiace w których wiele nie zarobisz). Masz 2800 zł .Odliczmy ZUS 850 zostaje Ci 1950. Odejmijmy teraz podatek i zostaje Ci
1579 zł odlicz od tego koszty przejazdów na te śluby 150 zł. Odlicz od tego 100 zł na prąd bo twój nowy komputer sporo zjada. Zostaje Ci 1329. Odlicz od tego 60-70 zł na telefony. Zostaje Ci 1259 zł. Aha teraz policzę tusz do drukarki i nośniki, papier i opakowania bo przecież musisz oddać komuś film ładnie opakowany.
Liczmy 40 zł na miesiąc. Zostaje Ci 1219 zł.

Zapomniałeś o Zaiksie :lol:

niedziela, 31 stycznia 2010, 17:34
Stały bywalec
Stały bywalec

Ja znam ludzi co filmy robili za 350 zł. Niestety ja poświęcam bardzo dużo czasu na montaż i obróbkę. Kiedy mam 4 zlecenia w miesiacu nie ma szans abym normalnie pracował a dopiero po pracy zajmował się filmami.

niedziela, 31 stycznia 2010, 17:40
Nowy
Nowy

henrico napisał(a):
Animacje sobie daruj

Hmm.. dlaczego wlasnie wydaje mi sie ze to jest najwazniejszy element takich nagran zeby wszystko bylo ladnie skomponowane.. wtedy wlasnie bede mogl chyba wiecej inkasowac za takie nagrania bo beda bardziej efektywne.. ogolnie zainwestowal bym w animacje weselne bo to takie imprezy sie chyba kreci najczesciej czyz nie?

henrico napisał(a):
a co do softu do montażu to zobacz czy może ktoś sprzedaje np wersję AP PRO 1 za parę złotych i dokup upgrade wyjdzie taniej,

Dzieki za rade napewno nie jest to znaczna redukcja kosztow ale fajnie ze mozna wlasnie w taki sposob zaoszczedzic :)

henrico napisał(a):
kamera jeżeli masz w planach HD to koszt wraz z osprzętem ok 17-18 tyś, jeśli tylko pal to napewno taniej np PD 170 SONY.
Sprawdź czy i ile miałbyś zleceń w HD a ile w SD i wyważ opłacalność np na najbliższe dwa sezony. (Zarobisz to się zaczniesz rozwijać.)

No niby tak ale taka kamera HD chyba tez bede mogl nagrywac filmy w SD czy nie? to lepiej juz zainwestowac w lepszy sprzet zeby pozniej nie tracic na wartosci przy sprzedazy starego..Zreszta nie wiem ile zlecen bede mial w SD a ile w HD czy dla opcjonalnych klientow jest to jakas roznica? rozumiem ze roznica jest rowniez w cenie nagrania imprezy w HD i w SD mozecie mniej wiecej napisac jak to cenowo wyglada?

henrico napisał(a):
Co do kompa myślę że jeśli stary dasię rozbudować to na początek go rozbuduj maksymalnie za minimum kosztów bo i tak za rok dwa będziesz musiał dołożyć. I POWODZENIA.

moj obecny komp jest sredni 2 rdzeniowy procesor niestety AMD 2gb ramu karta graficzna 256mb.. mam nagrywarke DVD i 250gb dysk.. ogolnie to mysle ze rozbudowa kompa opierala by sie na wymianie plyty glownej i procesora no i moze jeszcze 2gb ramu wiec to nie jest az tak duzy wydatek..No a wiadomo z czasem bedzie sie wprowadzac lepsze oprogramowanie no to i komp bedzie musial byc nowszy..

Star napisał(a):

Zapomniałeś o Zaiksie :lol:

hmm.. Czyli? czy to sa jakies dodtakowe koszty?

voyager napisał(a):
a znam ludzi co filmy robili za 350 zł. Niestety ja poświęcam bardzo dużo czasu na montaż i obróbkę. Kiedy mam 4 zlecenia w miesiacu nie ma szans abym normalnie pracował a dopiero po pracy zajmował się filmami.

No tak ale chyba sam przyznasz ze to nie byly jakies zaje*** nagrania i jakos ladnie obrobione czy naprawde byles pelen podziwu i dziwiles sie ze ludzie robia takie rzeczy za tak niskie siano.. zreszta moja praca polega na tym ze max 3 dni w tygodniu przebywam za granica pozniej leze odlogiem w chacie i nic nie robie i wydaje mi sie ze wystarczylo by mi czasu na zmonotwanie filmu a moglbym wtedy krecic nawet za glupie 500zl (oczywiscie na poczatku) jesli by trzeba bylo i konkurencja by mi na to kazala przystac bo nie bylo by innego wyboru..

niedziela, 31 stycznia 2010, 20:59
Stały bywalec
Stały bywalec

Bart3k_ napisał(a):

No tak ale chyba sam przyznasz ze to nie byly jakies zaje*** nagrania i jakos ladnie obrobione czy naprawde byles pelen podziwu i dziwiles sie ze ludzie robia takie rzeczy za tak niskie siano.. zreszta moja praca polega na tym ze max 3 dni w tygodniu przebywam za granica pozniej leze odlogiem w chacie i nic nie robie i wydaje mi sie ze wystarczylo by mi czasu na zmonotwanie filmu a moglbym wtedy krecic nawet za glupie 500zl (oczywiscie na poczatku) jesli by trzeba bylo i konkurencja by mi na to kazala przystac bo nie bylo by innego wyboru..

Coś mi się wydaje, że niewiele jeszcze wiesz o tego typu produkcjach.
Ale cóż próbuj

niedziela, 31 stycznia 2010, 22:02
Nowy
Nowy

voyager napisał(a):
Bart3k_ napisał(a):

Coś mi się wydaje, że niewiele jeszcze wiesz o tego typu produkcjach.
Ale cóż próbuj

Hmm.. no nie wiem za wiele dlatego znalazlem sie na tym forum.. moje produkcja opieraly sie na temacie szkolnym robilem cos w adobe premiere pro krecilem sam kilka filmikow na zajecia co prawda nie profesjonalna kamera ale musialem je obrobic i dlatego chce sie tym zajac bo wiem mniej wiecej o co w tym chodzi a wydaje mi sie ze jest z tego dobre sianko a zreszta szybko sie ucze i wiem ze sobie poradze z takim zajeciem..

niedziela, 31 stycznia 2010, 22:44
Stały bywalec
Stały bywalec

Ha Ha

poniedziałek, 1 lutego 2010, 01:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nic tylko życzyć powodzenia :)
Ja po 5 latach dorobiłem się operacji kręgosłupa no i ciągłe inwestycje i stres związany z terminami :)

PS & AE & LR
D810 + szkła
CMIII + szkła

środa, 3 lutego 2010, 22:16
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]