Teraz jest niedziela, 23 września 2018, 14:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Nowa firma POMOCY 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Nowa firma POMOCY
Witam forumowiczów
Jestem Nowy na Forum i chciałbym dołączyć do szanownego grona jednak na początek muszę poprosić o pomoc w następującej sprawie:

Mam zamiar założyć firmę zajmującą się wideofilmowaniem i fotografowaniem imprez okolicznościowych wraz z żoną.
Ja pracuję w innej branży żona jest w domu chcieliśmy wykorzystać możliwość dofinansowania z UP w naszym regionie wstępnie się dowiadywaliśmy i możemy liczyć na kwotę do 18tys zł i mamy dość spore szansę by dotację z UP dostać (mam nadzieję).
miałoby to wyglądać następująco moja żona by robiła zdjęcia ja bym filmował
zapytacie o sprzęt:
mam zamiar kupić sony FX1000 do filmowania
aparat NIKON d5000 lub d90 dla żony do fotografii
do kamery mam zamiar dokupić lampę i mikrofon zewnętrzny bo czytając to forum dowiedziałem się co nie co na ten temat. Do tego szkła do aparatu jakieś filtry i statyw do kamery( naramienny) i aparatu statyczny.
Oczywiście wszystko to, cały ten sprzęt na początek.. po udanym starcie i spłacie kamery zmiana na lepszy.
Co do kompa trzeba zainwestować w nowy bo mój nie da rady już nawet po modernizacji, ma procka core DUO a chce coś z 4 rdzeniami i porządną grafiką żeby programy edycyjne śmigały. A właśnie pracowałem w Ulead Video Studio 11PLUS jest OK ale dla mnie potrzeba jeszcze Adobe After Effects i Adobe Premier miałem z tym oprogramowaniem do czynienia Myślałem również nad Sony Vegas i Ulead Workshop DVD ( możecie coś polecić).
Co do doświadczenia w filmowaniu nie mam za dużego robiłem 50 lecie dziadków i swoją studniówkę na analogu jeszcze SAMSUNG WP ileś tam już nie pamiętam..... co do montażu to inna sprawa uwielbiam to i śledzę to forum od dawna szukając porad i wskazówek miałem już parę zleceń na montowanie materiału wykonanego przez kogoś innego Ale nie pasuje mi to ja bym zrobił materiał w inny sposób aby móc łatwiej to montować... Proszę o porady cenne wskazówki i POMOC.
Jestem Entuzjastą ale mam nadzieję że w przyszłości i dzięki wam zostanę profesjonalistą Filmowanie to moje hobby i pasja a jak by jeszcze na tym dorobić było by super.

Pozdrawiam Robert

środa, 3 lutego 2010, 23:24
Nowy
Nowy

Post Re: Nowa firma POMOCY
Hej 45 wizyt i żadnej odpowiedzi...

czwartek, 4 lutego 2010, 21:36
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

w "szukaj" masz wszystkie odpowiedzi-dwa dni poczytasz i bedziesz mądrzejszy niz ja z 20letnim stażem 8)-jest jeszcze http://www.forum.filmowiec.pl/
kiedys nauka polegała na ciągłym szukaniu wiedzy na podstawie własnych doświadczeń-dzisiaj to funkcja "szukaj" w google.Mam córke i ona tez twierdzi ,ze jej się należy ,bo ona ma mieć i koniec!-nie jestem pewien ,czy to jest dobra droga-za nauke trzeba zapłacić zeby mieć szacunek dla innych i dla niej.

czwartek, 4 lutego 2010, 22:24
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

A tą zapłatą może być wysiłek włożony w wyszukanie informacji i ułożenie ich w logiczną całość. I dopiero wtedy pytaj o rzeczy których nie znalazłes lub nie rozumiesz.
Pozdrawiam - ApA
ps. czytanie ze zrozumieniem to I oraz II klasa podstawówki.

czwartek, 4 lutego 2010, 22:46
Nowy
Nowy

nom wszystko ok nie chcę żerować na waszym doświadczeniu i znajomości tematu chciałbym poznać na gorąco opinię na temat FX1000 i aparatu jaki chce kupić do firmy. Rozumiem wszystko sporo czasu już spędziłem na tym forum czytam i czytam i wiedzę przyswajam jak mi się wydaję ale mi chodzi nie o jakieś tam porady jak coś zrobić z tym staram sobie sam poradzić tylko o waszą opinie na tematy o których piszę o wypowiedzi użytkowników sprzętu o sens zakładania firmy i porady od czego zacząć naprawdę to lubię i chciałbym to rozwijać i szkolić się w temacie videofilmowania.

czwartek, 4 lutego 2010, 23:05
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

No dobrze.
- d5000 totalna amatorka w sympatycznym opakowaniu
- d90 minimum jakie można kupić do półprofesjonalnego fotografowania, koniecznie z dobrym szkłem, choćby 24-70/2,8 koniecznie ze stabilizacją VR.
- Fx 1000 napisano o niej wszystko na tym forum
- lampa, mikrofon, osprzęt napisano o nich wszystko
Pozdrawiam - ApA

piątek, 5 lutego 2010, 08:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zgadzam się z przedmówcami - musisz wszystko wyszukać - opinii jest mnóstwo.

Co do foto - sprzęt amatorski - czasami spotkasz się, że gość na weselu będzie miał lepszy sprzęt albo taki sam...uppsss..
Obiektyw - Nikon Nikkor AF-S 24-70 mm f/2.8G ED niestety nie posiada VR - moim zdaniem z puszką D700 nie jest to potrzebne. Jest to najlepszy obiektyw reportażowy jak miałem w ręku.. no i do tego jakieś 2 stałki z jasnym światłem oraz makro..no bo na 1 obiektywie - wesele OK ale plener?

Kamerka - nie znam - preferuje Panasonica - sprawdzona - jasna. Nie potrzebna żadna lampa doświetlająca gości na sali czy nie daj boże w kościele... nie pamiętam kiedy używałem lampy zewnętrznej..chyba z 3 lata temu w góralskiej chacie...

Długa droga i niestety można czasami wtopić ze sprzętem - bo każdy z nas robi niby to samo a inaczej :)

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

PS & AE & LR
D810 + szkła
CMIII + szkła

piątek, 5 lutego 2010, 09:34
Nowy
Nowy

No super dzięki za konkrety panowie
co do D90 to ma być tylko na początek co do szkieł wiem że w nikonach stabilizacja jest w obiektywie nie w body czy jest to ułatwienie czy utrudnienie w pracy z aparatem.

PANASONIC DVX100BE pytanie do DARIO78 czytałem o niej jednak nie zagłębiałem się uparłem się na sony może to błąd mówisz że nie potrzeba lampy to ona jest aż tak jasna może warto by było zacząć od niej możesz mi coś podpowiedzieć

z góry dzięki za odpowiedź

piątek, 5 lutego 2010, 13:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

- poszukaj - mówiono o tym setki razy

PS & AE & LR
D810 + szkła
CMIII + szkła

piątek, 5 lutego 2010, 15:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]