Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 20:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Coś niesamowitego - szok! 
Autor Wiadomość
Moderator
Moderator

Post Coś niesamowitego - szok!
Jak możemy zabiegać o godziwe wynagrodzenie za swoje usługi filmowo montażowe, jak możemy wywierać ufność na kliencie skoro istnieją tacy pseudo-fachowcy, którzy chluby niestety nam nie przynoszą.
Jestem w szoku przeczytawszy na spokojnie cały ten wątek z tego forum:
http://forum.trojmiasto.pl/czy-mial-ktos-kamerzyste-z-firmy-sawana-z-Gdanska-t129019,1,11.html?hl=Sawana#hl
To jest hańba dla naszej branży!

wtorek, 23 lutego 2010, 00:27
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Coś niesamowitego - szok!
Jak żeś Ty to wygrzebał ? I po co ?

wtorek, 23 lutego 2010, 01:24
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Dla tych co nie mają czasu czytać całości wybrałem najlepszy fragment:
EVE napisała:
"Dostałam od p.Roberta zdjęcia z dzieciństwa NIE SWOJE chętnie przekaze je właścicielom. Zdjęcia są podpisane imieniem Agnieszka i jest na nich data 08 sierpień. Są to zdjęcia: ślub rodziców,komunia, zdjęcia z wojska. proszę o kontakt na forum napewno się odezwe."

kilka linijek poniżej info od M.i.K.a
"eve masz moje zdjecia :) ja pierdziele takiego numeru to jeszcze nie słyszałam ani dawno nie widziałam....teraz juz wiem czemu na moim filmie nie ma naszych zdjec z dzieciństwa.......prosze podaj mi swojego maila to się skontaktuje z tobą...:)"

wtorek, 23 lutego 2010, 01:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

takich firm mnóstwo...zamawiasz pana Jacka a na weselu pan Marek ale co tu reklamować jeśli się zapłaciło 800 zł

wtorek, 23 lutego 2010, 01:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dobre, przeczytałam całe:-) I stanę tu w obronie oczernianego ślubokręta, chociaż go nie znam. Wyłącznik mikrofonu. Uwierzcie mi, ludzie reagują tak nerwowo na to, iż mają powiedzieć kilka słów, że bawienie się wyłącznikiem jest nagminne. Wzięłam więc i opierd... znaczy obkleiłam czarną taśmą wyłącznik 4 razy dookoła, aby nikt nie mógł nerwowo nim pstrykać. I co? I gów... znaczy kupa, bo i tak próbują wbijać pazury w taśmę i pytają czy aby ustrojstwo jest włączone;-) Druga rzecz - fotka z dzieciństwa trwająca 5 sekund. Jakaś pani młoda ma pretensje, iż to za krótko i się przyjrzeć nie zdążyła. Ja daję 3-4 sekundy, jeśli już jakaś namolna para uprze się na te nieszczęsne kiczowate relikty przeszłości i jeszcze muszą mi za to dopłacić + 100 zł:-)
Cwaniak jeden, który wpisał na tym forum, że nasza królowa wspaniała, czyli Sonka Vx-2100 to amatorska i technologicznie przestarzała maszynka jest pewnikiem z forum Fotonu i słuchać go nie należy:-) On porównuje film z niej do fotek robionych Canonem 400D. Widziałam świetne foty z tegoż aparatu i dobre filmy z królowej wesel. Tak więc cwaniaczku drogi, nie tylko kamera Full HD zrobi z ciebie profesjonalistę;-)
I na koniec uwaga do oczernianej firmy. Używacie w swych pakietach słowa: "prosty montaż". I zaniżacie cenę. Uważacie, że klienci nabiorą się na słowa "montaż skomplikowany" ??!! I za to dopłacą??!! Skoro pokazujecie parom przy zawieraniu umowy film z dwóch kamer + wodotryskowy montaż, może dobrze byłoby mimochodem wspomnieć, że ich prosta wersja tego akurat nie obejmuje. Unikniecie w ten sposób wielu przykrości i gróźb spotkania na sali sądowej...

wtorek, 23 lutego 2010, 10:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam!
Również przeczytałem całe z ciekawości. Powiem, że osobiście nie mógłbym sobie pozwolić na takie potraktowanie klienta gdyz dbam o własny wizerunek i o opinie zwłaszcza w dobie internetu gdzie każdy każdego może obsmarować:))
Równiez tutaj nie zgodzę się z wypowiedzią elwirki gdyż takie zachowanie właściciela firmy (nie odbieranie telefonów i niesłownośc) jest niedopuszczalne a wręcz powiedziałbym dziecinne. Rozwalił mnie również tekst gdy młody zadzwonił do niego dlaczego nie nagrał tortu: :"A macie to w umowie"- odpowiedział. No comments.
Oczywiście jest tez druga strona tego. Z doswiadczenia wiem, że zdażaja się upierdliwi klienci. Ludzie sa różni, ale w tym przypadku należy sprawy załatwiać w inny sposób. Jesli firma zawiniła nalezy wykonac poprawki a jesli klient wymaga wiecej niż powinien i do tego nie ma racji to wtedy trzeba mu to na spokojnie wytłumaczyć że jak chce to oczywiście zrobimy poprawki ale odpłatnie. Pamiętajcie, połowa sukcesu to odpowiednie podejście do klienta. On musi się czuć też ważny, choc nie zawsze ma rację:))

http://www.facebook.com/produkcjafilmowa

wtorek, 23 lutego 2010, 12:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mmstudio napisał(a):
Witam!
Również przeczytałem całe z ciekawości. Powiem, że osobiście nie mógłbym sobie pozwolić na takie potraktowanie klienta gdyz dbam o własny wizerunek i o opinie zwłaszcza w dobie internetu gdzie każdy każdego może obsmarować:))
Równiez tutaj nie zgodzę się z wypowiedzią elwirki gdyż takie zachowanie właściciela firmy (nie odbieranie telefonów i niesłownośc) jest niedopuszczalne a wręcz powiedziałbym dziecinne.

Trochę źle mnie zrozumiałeś, bo ja wzięłam w obronę właściciela pechowej firmy tylko w tych dwóch wymienionych przypadkach. Czyli mikrofonu i fotek. Co do reszty zgadzam się z tobą całkowicie. Umawianie się i nie stawianie na spotkanie bez jakiejkolwiek informacji jest wyrazem niedojrzałości psychicznej i totalnego lekceważenia klienta. U mnie to działa w odwrotną stronę. Tzn ja muszę się użerać z niesłownymi, spóźnialskimi parami, które nie przychodzą na umówione spotkania i nie raczą nawet zadzwonić, że ich nie będzie. Ktoś kto nie szanuje mojego czasu jest traktowany w sposób na jaki zasługuje. Przykładowo w piątkowy wieczór wpada para młoda, spóźniona dwie godziny i przepraszająca, że korki weekendowe na drodze, i że oni całe 40 km do mnie jechali. Nie ma, że boli. Zakładam glaniki i z uśmiechem na twarzy oświadczam im, że ja właśnie wychodzę na imprezę. Miałam dla nich czas 2 godziny wcześniej. Oni to zlekceważyli, więc ja nie jestem skłonna z nimi rozmawiać w swoim wolnym czasie. Zapraszam ich w innym terminie, oczywiście po uzgodnieniu telefonicznym. Jestem punktualna i tego samego wymagam od innych. Wiem, wredna jestem, ale uwierzcie mi, gdyby nie twarda postawa to nie robiłabym nic innego tylko wyczekiwała na pary młode ciągle przesuwające terminy i godziny spotkania.

wtorek, 23 lutego 2010, 13:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Moim zdaniem wszyscy maja racje, co do calej sytuacji... Ale nalezy pamietac jaka PLACA taka PRACA :) coz jezeli klient wie ze w okolicy film z wesela kosztuje np. 1600zl a znajduje kamerzyste za 800zl to niech sie niedziwi ze ma takie a nie inne historie. Jezeli powiedzial bym ze za 800zl sprzedam rocznego mercedesa klasy S to kazdy kazal by mi sie puknac w glowe ze to jest przekret, ale jezeli chodzi o film z wesela za darmo to normalna sprawa. U mnie w okolicy jest gosc co reklamuje sie ze filmuje za 600zl ! ludzie przychodza zamawiaja a pozniej placza, bo na wesele przyjezdza chlopak majacy kamere wielkosci golarki, ktora wlasnie uczy sie obslugiwac, na koniec wesela przychodzi i daje mlodym do reki 5kaset i dziekuje za wspolprace. Mlodzi sie budza ze jak to tez montazu ?! a on do nich ze 600zl kosztowalo filmowanie :) chcecie montaz ? to 300zl wiecej, chcecie podklady muzyczne pod film? 200zl, chcecie miec plener na plycie zmontowany ? 200zl 8) cena wychodzi wiecej niz oczekiwali ale co trzeba placic bo inaczej nawet nieobejrza materialu. Pozniej okazuje sie ze film niewyglada tak jak zakladali...

wtorek, 23 lutego 2010, 14:16
Moderator
Moderator

Nie mam ochoty wklejać innych wątków z tego forum , ale coś napiszę co mnie dosłownie powaliło na kolana .
Państwo młodzi złożyli reklamację z błahego powodu > na ich filmie są sceny z innego ślubu :lol: .
Tego to już pojąć nie mogę a szczególnie dlaczego jest brak chęci uwzględnienia takiej reklamacji ? .

wtorek, 23 lutego 2010, 23:10
Moderator
Moderator

A czy ktoś w swojej umowie ma pozycję zastrzegającą sobie, że w filmie nie będzie scen z obcego wesela? :mrgreen:

wtorek, 23 lutego 2010, 23:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

moze na tym drugim sie lepiej bawili ? :)

wtorek, 23 lutego 2010, 23:25
Moderator
Moderator

A o tym nie pomyślałem :lol:
Tak więc dziwna ta baba co taki film reklamuje :mrgreen: powinna podziękować :lol: .

wtorek, 23 lutego 2010, 23:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]