Teraz jest piątek, 23 października 2020, 05:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 szukam kamerzysty na festiwal muzyczny-Kraków!!! 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: szukam kamerzysty na festiwal muzyczny-Kraków!!!
Raczej nikt nie zaniża cen do progu opłacalności, tak samo jak inni i oni muszą na tym zarobić. To już klient musi zdecydować czy woli dobre ujęcia ze sporym nakładem pracy za dużą kasę, czy kiepski film za niewielką cenę.

Realia są takie, że bez dobrej reklamy firma nie ma prawa przetrwać na rynku, samo comiesięczne opłacenie działalności to niemały wydatek, a bez klientów nawet na to nie będzie kasy. Myślę, że gość który zaproponował współpracę (nawet za darmo) swoje korzyści dostanie z czasem.

Cytuj:
A te niskie stawki proponują TYLKO dla tego, że chcą przejąć roboty konkurencji. A stać ich na to TYLKO dla tego, że dorabiają na boku kamerą do swojej pensji etatowej.

Trochę wiary w człowieka, raczej nikt nie jest na tyle głupi żeby robić coś nieopłacalnego tylko po to żeby inny nie dostał zlecenia. Na pewno na tym dobrze wyjdą. A wyobraź sobie co by było gdyby takich nie było? Ceny zawodowców skoczyłyby z 3 tys do 6-10 tys. To tak jak z księżami, nie mają tańszej konkurencji więc za odprawienie godzinnego pogrzebu biorą ponad tysiaka. Reasumując: jest konkurencja - są przestępne ceny na rynku.

czwartek, 9 czerwca 2011, 20:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Weź sobie tylko kolego pod uwagę, że opłacalna cena dla kogoś, kto ma etat, a kamerą dorabia do pensji, to coś innego, a dla kogoś, dla kogo jest to jedyne źródło utrzymania to zupełnie coś innego.

Jeśli dołożysz do tego fakt, ze dla jednego poważny sprzęt to MC2000 za 6000, a dla innego kamera za 25000, i zarówno jedna, jak i druga muszą zarobić na nowe po 3-5 lat (optymistycznie), to masz obrazek.

Rozmawiamy dalej? ;)

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

czwartek, 9 czerwca 2011, 21:46
Stały bywalec
Stały bywalec

Cytuj:
Rozmawiamy dalej?

Pewnie :D

Cytuj:
Jeśli dołożysz do tego fakt, ze dla jednego poważny sprzęt to MC2000 za 6000, a dla innego kamera za 25000, i zarówno jedna, jak i druga muszą zarobić na nowe po 3-5 lat (optymistycznie), to masz obrazek.

Właśnie dlatego to klient wybiera sobie filmowca według własnych wymagań i upodobań.

Poza tym nie wszędzie (czyt. prawie nigdzie) jest tak kolorowo jak piszesz. Na terenie mojego powiatu prosperuje kilka firm które świadczą usługi filmowania za ceny ok 3500 za wesele lub 100-dniówkę. Mają dużo klientów ponieważ są na rynku bardzo długo. Ja rozumiem, że za profesjonalizm się płaci, ale proszę wytłumacz mi dlaczego oni biorą takie duże sumy jeżeli: nagrywają w SD 4:3 kamerami których nie zmienili od 15 lat oraz każdemu klientowi wciskają ten sam projekt filmu którego z resztą i tak sami nie zrobili. Na potwierdzenie tego mogę powiedzieć, że najpopularniejsza u nas firma od tego typu usług kręciła na mojej 100-dniówce (tak tak, młody jeszcze jestem :oops: ). Czołówka była zerżnięta od naszego forumowego kolegi TOKKSA, oryginalne napisy były przykryte nowymi z duuuużą białą otoczką.

Jestem pewien, że nowa firma, która nie może się przebić, zrobiłaby to lepiej. Nawet nie chodzi o sprawy techniczne nowego sprzętu a o całkiem inne podejście do tego zadania. Niestety, osoby które działają na rynku polecają się nawzajem i tak powstaje błędne koło, nie ma co liczyć na usługę poniżej 3 tysi. Pozostają wyjątki które przez przypadek dowiedziały się o nowych firmach i postanowiły zaryzykować oszczędzając trochę pieniędzy.

Dlatego właśnie myślę, że reklama jest baaaardzo ważna i jak tylko jest ku temu okazja to trzeba korzystać i wypierać powoli starych dziadków filmowych którzy spoczęli na laurach i ciągną profity z faktu popularności na rynku i "wielkiego doświadczenia".

piątek, 10 czerwca 2011, 00:03
Stały bywalec
Stały bywalec

r4fall napisał(a):
Realia są takie, że bez dobrej reklamy firma nie ma prawa przetrwać na rynku, samo comiesięczne opłacenie działalności to niemały wydatek, a bez klientów nawet na to nie będzie kasy. Myślę, że gość który zaproponował współpracę (nawet za darmo) swoje korzyści dostanie z czasem.

(...)

To tak jak z księżami, nie mają tańszej konkurencji więc za odprawienie godzinnego pogrzebu biorą ponad tysiaka. Reasumując: jest konkurencja - są przestępne ceny na rynku.

Pogrzeb z mszą kosztuje 400zł, jeśli ktoś kasuje cię tysiaka to zmień parafię :wink:

Korzyści z pracy za darmo są takie same jak wynagrodzenie, czyli zerowe.
Ten kto myśli, że zostanie dzięki temu zauważony, wybije się itp. jest w błędzie. Sorry Asia137, ale już widzę jak ludzie z branży mówią A widzieliście ten video projekt kończący festiwal. Cóż za niekonwencjonalne złamanie dramaturgii w trzeciej minucie. Fenomenalne. Ten XXX jest boski. Gdybym był singlem oddałbym mu się cały. No ale cóż.. pozostaje mu jedynie wziąć się za kręcenie teledysków dla moich chłopców. Ludzie zobaczą, klasną jak Rubik ich nauczył i pójdą dalej. Twórca żadnej reklamy mieć nie będzie.
Kiedyś to przerabiałem u znajomych i wolontariat z własnym sprzętem to porażka. Wole nosić gruz na budowie, przynajmniej dzień kończę na finansowym plusie. Jeśli ktoś ma kamerę, to portfolio zbuduje bez problemu.

Zgadzam się z KMmagic odnośnie dorabiania do etatu itp.
Rozumiem natomiast, że czasem dla klienta, głodowa stawka profesjonalisty jest wszystkim co może dać. A ja wole zarobić grosze niż nie zarobić nic. Dlatego w każdej dziedzinie życia, kilka razy się zastanowię zanim powiem Jak cie nie stać, to wyp.... A zastanawiam się najczęściej nad tym, czy tego czasu nie mogę wykorzystać lepiej. Na szukanie klienta, który zapłaci więcej, na rodzinę, itd. Od tego bilansu zależy moja decyzja. Nie myślę o konkurencji i psuciu rynku, bo przecież każdy wie, że w kapitalizmie nie liczy się ile pracujesz, ale ile zarabiasz. Poza tym z mojego doświadczenia wynika, że reklama cenowa przyciąga najgorszych klientów. Mówią Weźmy go bo jest tani a nie Weźmy go bo jest dobry

R4fall sytuacja w twoim powiecie jest cudowna (są miejsca gdzie za wesele kasują 1,5 tys.) Firma która nie może się przebić nie powinna obniżać cen, tylko przeczytać jakikolwiek podręcznik do obsługi klienta. Ze studniówkami jest ciężej, bo pewnie jest jakiś układ. A przy ślubach: znajdujesz przyszłego pana młodego, szczerze się uśmiechasz wyobrażając sobie tę kupę forsy, ściskasz dłoń i mówisz, że chcesz nakręcić jego wesele. Później jak w podręczniku: prezentacja, zwątpienie, argumentacja, wątpliwości, mocne strony, dopinanie transakcji. I kasujesz tyle co wszyscy.

A jak właściciele nie mają w sobie tyle miłości do ludzi na zawołanie, to niech zatrudnią kogoś kto ma. A on wtedy powie Jesteśmy drożsi od innych, ale za to lepsi. Poza tym, prawie nie jemy na weselach, tylko pracujemy, więc summa summarum wychodzi na jedno, a film jednak będzie ładniejszy

piątek, 10 czerwca 2011, 01:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

TTT -> bardzo to ładnie wyjaśniłeś.

Ja bym dodał jeszcze, że w wielu przypadkach (choć nie zawsze) ci, którzy gotowi są zapłacić najmniej i targują się o każdy grosz, to dokładnie Ci, którzy na sam koniec robią największe problemy, czepiają się każdego piksela i żądają obniżenia ceny z byle (często sfabrykowanego) powodu.
Bywa więc i tak, że człowiek obniża cenę do absurdalnego pułapu bazując na tym, że auto ma zatankowane a na cały dzień zdjęć zabierze kanapki i termos z kawą, a na koniec klient tak się czepia i obniża tą i tak zaniżoną cenę, że nawet na to paliwo i kanapki zaczyna brakować.

Lepiej więc było zostać w domu i wybrać się nad wodę.

Dla tego rzeczywiście czasem trzeba powiedzieć klientowi: "Chcesz zamówić u nas, to płać. Jak chcesz za TAKIE pieniądze, idź do konkurencji".

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

piątek, 10 czerwca 2011, 18:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

r4fall napisał(a):
Cytuj:
Rozmawiamy dalej?

Czołówka była zerżnięta od naszego forumowego kolegi TOKKSA, oryginalne napisy były przykryte nowymi z duuuużą białą otoczką.

szkoda że umknęło to mojej uwadze.
Ciekawe co to za skurczy.... chętnie wytoczę im sprawę!!

http://www.tokksa.pl
http://www.tokksa.pl/wild.php
http://www.facebook.com/pages/Tokksa/14 ... 140?v=wall

http://vimeo.com/tokksa
http://vimeo.com/tokksawild/videos

sobota, 29 października 2011, 00:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Trzymam kciuki!!!

To się musi ukrócić. Masa ludzi sądzi, że jest bezkarna. :evil:

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

sobota, 29 października 2011, 09:12
Nowy
Nowy

Witam

Jesteśmy krakowską firmą specjalizującą się w produkcji wideo.
Podejmujemy się zarówno małych, jednoosobowych projektów jak i dużych, wymagających zaangażowania ludzi i ciężkiego sprzętu tworząc wideo dla Internetu, telewizji i mediów cyfrowych.

Bylibyśmy zainteresowani Pana ofertą. Proszę o kontakt.
panopticon

Pozdrawiam
Olgierd Brzeziński

piątek, 16 listopada 2012, 15:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie...

Goście, ogarnijcie się!!! Jaką sobie wystawiacie opinię, gdy 16. listopada 2012 zgłaszacie się do projektu, na który ogłoszenie było 5. marcia 2010 z terminem "za dwa tygodnie"?

Ponad dwa i pół roku się spóźniliście. Świetna rekomendacja Waszych kompetencji, jeśli chodzi o skrupulatność, dbałość o szczegóły i ogólną orientację w tym, co się wokół dzieje! Gratulacje!!!
:lol:

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

niedziela, 2 grudnia 2012, 17:31
Nowy
Nowy

Sporo nowych ludzi szuka kamerzysty w Krakowie i ten wątek wyskakuje wysoko w Google, więc jak znalazł mają namiary gotowe :) Nie widzę w tym nic złego i też chętnie polecę kogoś od siebie - [url]...[/url].

Temat z 2010 roku!
Ty nie widzisz w tym nic złego, no cóż, ale poleć chętnić gdzie indziej. :lol:

Może w dziale reklamy tego portalu? Pewnie drogo nie mają.

Edycja kotin.

środa, 17 lutego 2016, 11:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2