Teraz jest piątek, 20 kwietnia 2018, 03:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 wyważanie Flycama ultralite 3d 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post wyważanie Flycama ultralite 3d
Witam. Kupilem flycam ultralite 3d. Moja kamera to sony fx1000e. Czy jest ktos kto moglby mi pomoc w wywazeniu tego ustrojstwa? Jakies praktyczne porady, np. ile dac ciezarkow, jak ustawic gimbal. Przyznam ze mecze sie z tym strasznie a doszedlem do etapu gdy kamera od poziomu do pionu wraca w jakies 4 sekundy czyli za dlugo ( a itak ma tendencje do przekrecania sie w trakcie lapania pionu ). Bylbym wdzieczny za pomoc. Pozdrawiam.

czwartek, 8 kwietnia 2010, 11:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: wyważanie Flycama ultralite 3d
niema jednego konkretnego ustawinia na dana kamere. Skorzystaj z opcji szukaj na: forum, youtobe.com, czy google.pl bo wszędzie jest wiele informacji na temat wyważenia flycama. Co do odchylenia z poziomu do pionu(90stopni) jedni mówia ze powino byc 1,5s inni zas 2s. Sprawdz sobie tak i tak, sfilmuj jakis materiał i ocen które ustawinia lepiej wygladają na obrazie :)

Pozdrawiam
adi0

czwartek, 8 kwietnia 2010, 13:28
Bywalec
Bywalec

A czy normalne jest to ze gdy uzyskam stabilnosc w pionie a nastepnie przekrece poprostu kamere o 90 czy 180 stopni ( w pionie ) to juz stabilnosci niema? Regulowalem jak sie da i po przekreceniu kamery stabilnosci niema a po powrocie do pozycji w ktorej byla ustawiana jest. Nie rozumiem tego skoro srodek ciezkosci jest wywazony i wszystko rowne stabilizacja powinna byc caly czas w pionie.

czwartek, 8 kwietnia 2010, 13:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kolego jezeli masz stabilność wywarzoną w pionie to w poziomie też ona jest. Wiem o co Ci chodzi, z poziomu (180stopni) do pionu (90stopni) kamera delikatnie okręca się, tak ? jest to spowodowane tym że istnieją opory powietrza (duża szybkość opadania powoduje że np. wyświtlacz robi opór i kamera może delikatnie się okręcić) ustaw sobie szybkość opadania i wtedy sprawdz czy nie za mocno się okręca, jeżeli za mocno to trosze popraw wyważenie w pionie... Według mnie nieda się idealinie wyważyć kamery tak by niewykonała dosłownie żadnego obrotu bo niepozwala na to fizyka i budowa kamery (kamera niejest symetryczna). A na czym wyważasz ? z ręki czy ze statywu?

czwartek, 8 kwietnia 2010, 14:23
Bywalec
Bywalec

Flycam przykrecilem do blatu. Jest stabilny. A jesli chodzi o to ze przekrecam kamere to chodzi mi o sytuacje w ktorej wywazona kamera jest na flycamie a ja przekrecam ja obracajac ( nie przechylajac do poziomu i puszczajac ). Obracam kamere, zatrzymuje, puszczam i stabilnosci niema. Wracam do pozycji w ktorej wywazylem- stabilnosc jest. To normalne? A te 2 sekundy porostu kamery do pionu z poziomu to wtedy gdy kamera juz sie rusza ( czyli mijaja 2 sekundy i kamera stoi stabilnie ) ?

czwartek, 8 kwietnia 2010, 14:36
Stały bywalec
Stały bywalec

Według mnie sprawa przedstawia się następująco: jeżeli kamera wyważona jest w pionie "patrząc na wprost" i po obrocie powiedzmy o 90 stopni traci pion tzn. że mocowanie slyda z gimbalem nie jest poprawne. Chodzi o dwie śruby łączące te elememty nie są poprostu w tej samej odległości (większe lub mniejsze ramie). Radzę popytać Sylwka z forum na pewno wytłumaczy to lepiej.

czwartek, 8 kwietnia 2010, 14:44
Bywalec
Bywalec

Czyli ja sie mecze z tym tyle czasu a to jest wadliwe. Rozumiem ze samemu nie ingerowac w te sruby? Sprawdzalem na wszelkie mozliwe spoboy i gdy obiektyw skierowany np. w strone okna otrzymam stabilizacja to po skierowanie gdziekolwiek indziej ( przekreceniu ) stabilizacji niema. Jest na to jakas rada?

czwartek, 8 kwietnia 2010, 15:04
Bywalec
Bywalec

Sruby mocujace raczke do gimbala tez odkrecac?

czwartek, 8 kwietnia 2010, 15:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ja swojego wyważyłem za pomocą tego:
Kod:
http://www.glidecam.com/vid/mov/lg/stability_of_balance.mov

może tobie też pomoże bo po ostatniej wypowiedzi totalnie niewiem o co Ci chodzi :D

czwartek, 8 kwietnia 2010, 16:33
Stały bywalec
Stały bywalec

Odkręć jedną śrubę łączącą gimbal z slydem o pół obrotu napewno pozycja inicjalna flya trochę sie zmieni wyważ ponownie poczym skręć kamerę o 90 stopni obserwuj zachowanie i tak parę razy bo nie wierzę że za pierwszym ci się uda jeżeli otrzymasz co raz to większe odchyły wkręcaj srubę o pół obrotu.

czwartek, 8 kwietnia 2010, 16:39
Bywalec
Bywalec

Pryzmat a jakiego flycama uzywales i jakiej kamery?

czwartek, 8 kwietnia 2010, 18:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na litość! Nie rozkręcaj gimbala jak ma on możliwość kalibracji! Jeśli masz niewielkie doświadczenie ze steady to za cholerę go nie ustawisz prawidłowo!
Kolega @PRYZMAT miał dużo szczęścia skoro po takiej operacji wszystko się ustabilizowało.
Pozdrawiam

piątek, 9 kwietnia 2010, 09:07
Bywalec
Bywalec

Sylwek wiec co mam w takim razie zrobic. Cos z tym jest nie tak skoro nie potrafi utrzymac stabilnosci po obrocie w ktoras strone i zatrzymaniu. Jesli ciezar jest rowno rozlozony powinien trzymac stabilizacje- niewazne w ktora strone skierujemy obiektyw.

piątek, 9 kwietnia 2010, 11:22
Bywalec
Bywalec

Aha a gimbala moge regulowac w gore lub dol co nie zmienia sytuacji.........

piątek, 9 kwietnia 2010, 11:24
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona