Teraz jest sobota, 22 września 2018, 11:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Filmowanie w kościele 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Filmowanie w kościele
Witam!
Jestem naczelnym jednego z lokalnych serwisów informacyjnych, i mam do was pytanie. Jak to jest z filmowaniem w kościele? Czy muszę się pytać proboszcza lub katechety o zgodę na filmowanie mszy. Bo np.: Szkoły w mojej miejscowości miały uroczystości związane z tragedią w Smoleńsku, i chciałem sobie do materiału nakręcić jeszcze kawałek mszy, by materiał był syty i tu nagle ksiądz proboszcz wraz z księdzem katechetą robią mi aferę że na filmowanie w kościele trzeba mieć zgodę, ale lol przecież to nie jest dom prywatny "czarnych klech", a oni mi jadą przykładem że to tak samo jakby mi ktoś wszedł do domu i filmował. Kurcze, STOP ale to całkiem inna bajka, kościół nie jest prywatny!!! Zresztą jak była jego budowa ja, moi rodzice dość kasy dali na ten cel, bo to budowali ludzie a nie te "czarne klechy"!!! Nie wiem co o tym myśleć ale jestem zbulwersowany postawa kościoła/księży, bo jaki oni dają przykład??? Myślą "klechy" że im wszystko wolno:/ Proszę o pomoc w tej sprawie!

piątek, 16 kwietnia 2010, 13:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Filmowanie w kościele
viewtopic.php?f=3&t=30735

piątek, 16 kwietnia 2010, 14:22
Bywalec
Bywalec

Oj widzę ,że kolega "praktykujący katolik" , jako naczelny jak siebie nazwałeś powinneś wiedzieć , że od 1995 roku obowiązuje instrukcja filmowania w kościołach.
Co do tego, że to dobro wspólne to proponuję wejść sobie z kamerą np. na obrady Sejmu !!! To tez nasze wspólne i płacimy na nich podatki :lol:

piątek, 16 kwietnia 2010, 20:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No jeśli to są dla ciebie "czarne klechy" to jednak chyba nie powinieneś tam pchać się z kamerą - trzeba mieć trochę kultury i ogłady żeby być "naczelnym" nawet najbardziej lokalnego medium.

Uczyć się, uczyć, w tym dobrego wychowania!

Długo nic nie pisałem ale ten ton mnie wyprowadził z równowagi. Jednak "snopków" ci u nas nie brak.

piątek, 16 kwietnia 2010, 22:26
Nowy
Nowy

Z całym szacunkiem do obecnych na forum. Ale po części zgadzam się z założycielem wątku, niektórzy "pasterze" są jednak tylko biznesmenami którzy zapomnieli kto im zafundował "zakłady pracy". Zaznaczam że nie mówię ogólnikowo, mówię o jednostkach które jednak potrafią popsuć image księżą z powołania którym jeszcze celibat nie poprzewracał w głowach.

Pozdrawiam i życzę braku spięć z duchownymi oraz obustronnej kultury !!!

piątek, 16 kwietnia 2010, 22:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wole zawsze zapytać gdzie moge stać i czy wolno będzie zmienic kilka razy miejsce to nie zaszkodzi a pleban czuje sie dowartościowany.

wtorek, 11 maja 2010, 20:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja również zawsze wolę przed mszą przyjść, przedstawić się, pokazać akredytację ale przede wszystkim zapytać czy nie będzie przeszkadzało to czy tamto a jeśli tak to jak ksiądz to widzi itp. Nie trzeba wiele żeby się dogadać... A dla tych co tak warczą na księży (czasami słusznie) to mam historyjkę którą przeżyłem. Podczas mszy stoję grzecznie tam gdzie uzgodniłem z księdzem, a fotopstryk gania po prezbiterium jak szalony. W pewnym momencie wziął krzesełko na którym chyba siedzą ministranci, wlazł na nie i zaczął walić fotki z ptasiej perspektywy :) Ksiądz, który wcześniej groźnie na niego patrzył nie wytrzymał... powiedział, że dopóki ten akrobata nie przestanie kręcić się w pobliżu ołtarza - nie dokończy mszy... Miał prawo czy nie miał, nie mnie to oceniać ale sam bym się na jego miejscu wk... zdenerwował :) Myślałem, że młodzi tego fotopstryka conajmniej obrzezają wzrokiem :) A potem... grzecznie siedział w 3 ławce i pstrykał teleobiektywem... Pewnie niezbyt mu wyszło tak "od tyłu" :) Moim zdaniem lepiej w kościele nie zaczynać z księdzem bo to trochę jak kopanie się z koniem... pozdrawiam

środa, 12 maja 2010, 18:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ma głupotę nie ma rady-zapytałem się i robiłem to co chciał ale.... kamerę miałem na statywie.mimo tego księdzu się nie spodobało ze nie ująłem sceny podniesienia- której nigdzie się nie filmuje i jak się dowiedziałem od znajomych jestem teraz na 1 miejscu na liście zakazanych firm video w jego paragrafii- ponieważ żyjemy w Klechistanie nie ma się gdzie odwołać a ja od idiotów stronie

środa, 12 maja 2010, 18:32
Bywalec
Bywalec

A Ty mu pokazywałeś ten film, że wie co nakręciłeś czy jak ?

Niestety w kościele obowiazują pewne normy dlatego wprowadzili te kursy liturgiczne żeby ktoś na ołtarz nie właził. Pewne rzeczy są oczywiste jak jednak widać po przykładzie gościa na krześle nie dla wszystkich :)

piątek, 14 maja 2010, 18:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kurs zrobiłem w 1996 roku i jak zawsze zapytałem się co mi wolno.to był pierwszy ślub tego księdza w tej parafii- od tego czasu lista się znacznie wydłużyła. w większości parafii jest ok

piątek, 14 maja 2010, 19:53
Bywalec
Bywalec

Dobrze jest iść przed mszą pogadać z księdzem, poznać go i mieć problem z głowy na przyszłość. To do tych co nie kończyli oraz co ukończyli kurs... :)

wtorek, 18 maja 2010, 10:18
Stały bywalec
Stały bywalec

mcx napisał(a):
Ja również zawsze wolę przed mszą przyjść, przedstawić się, pokazać akredytację ale przede wszystkim zapytać czy nie będzie przeszkadzało to czy tamto a jeśli tak to jak ksiądz to widzi itp. Nie trzeba wiele żeby się dogadać... A dla tych co tak warczą na księży (czasami słusznie) to mam historyjkę którą przeżyłem. Podczas mszy stoję grzecznie tam gdzie uzgodniłem z księdzem, a fotopstryk gania po prezbiterium jak szalony. W pewnym momencie wziął krzesełko na którym chyba siedzą ministranci, wlazł na nie i zaczął walić fotki z ptasiej perspektywy :) Ksiądz, który wcześniej groźnie na niego patrzył nie wytrzymał... powiedział, że dopóki ten akrobata nie przestanie kręcić się w pobliżu ołtarza - nie dokończy mszy... Miał prawo czy nie miał, nie mnie to oceniać ale sam bym się na jego miejscu wk... zdenerwował :) Myślałem, że młodzi tego fotopstryka conajmniej obrzezają wzrokiem :) A potem... grzecznie siedział w 3 ławce i pstrykał teleobiektywem... Pewnie niezbyt mu wyszło tak "od tyłu" :) Moim zdaniem lepiej w kościele nie zaczynać z księdzem bo to trochę jak kopanie się z koniem... pozdrawiam

Dobrze, że się nie powiesił jak gremlin na lampie i nie zaczął kręcić.

wtorek, 15 czerwca 2010, 22:47
Stały bywalec
Stały bywalec

Mirkus napisał(a):
A Ty mu pokazywałeś ten film, że wie co nakręciłeś czy jak ?

Niestety w kościele obowiazują pewne normy dlatego wprowadzili te kursy liturgiczne żeby ktoś na ołtarz nie właził. Pewne rzeczy są oczywiste jak jednak widać po przykładzie gościa na krześle nie dla wszystkich :)

Kursy wprowadzili w innym celu więc nie fantazjuj.Albo inaczej kursy wprowadzili w tym celu ale teraz służą zupełnie innym celom bo nie są bezpłatne.

wtorek, 15 czerwca 2010, 22:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]