Teraz jest wtorek, 20 października 2020, 08:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 prezentacja na zakończenie filmu z 1 komunii 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: prezentacja na zakończenie filmu z 1 komunii
kumak napisał(a):
.na ambonie umieszczam 1 kamerę która nagrywa plan ogólny ołtarza 2 kamera robię zbliżenia i inne akcje...
dzięki temu każde dziecko jest pokazane wiele razy

No to masz wiele ciekawych obrazków

kumak napisał(a):
ps. jp2 trochę uniosę

I może trochę bliżej, niech bardziej wypełnia kadr. I może bardziej zlikwidować ostrą granicę pomiędzy wodą i niebem?

kumak napisał(a):
nie ma wiec potrzeby robienia jakiego kol wiek pod sumowania bo impreza za krotka

A moim zdaniem, zawsze jest inny-pozytywny odbiór klipu, kompilacji, podsumowania - jak zwał tak zwał - od typowo reportażowego podejścia.

kumak napisał(a):
co do tej prezentacji to każdy wie ze pamięć ulotna dlatego rodzice prosili oto żeby na końcu pokazać wszystkie dzieci co

A no to ok. To już nie oceniam zasadności pokazywania wszystkich.

kumak napisał(a):
bo porobię fotki za które wezmę dodatkowa kasę bo na komunii foto robi inna firma

Ale robisz fotki pod swoją prezentację, czy...hmm rodzice wiedzą, że fotki u Ciebie to dodatkowa kasa? Czy "tak przy okazji" będziesz konkurencją firmy foto?

kumak napisał(a):
komunia kończy się scena zbiorowa przed kościołem

Ojej!!!! 8O 8O 8O 8O :D :D :D :D :D :wink: :wink: :wink: :wink:

Pozdrawiam :wink:

środa, 21 kwietnia 2010, 17:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

taki fach- trzeba wycisnąć ile się da- zwłaszcza ze w moim rejonie ceny na videouslugi nędzne-biorę 60 za dvd a i tak zawsze przyjedzie konkurencja i proponują 40 zeta za płytkę-bo nadrobią fotkaniem
nigdy nie chodzę po kościołach z ofertami-bo powoduje to spadek cen
w tej parafii robię 6 rok i ludzie sami się zgłaszają
jest co roku ten sam fotograf-z wawy i bierze śmieszna cenę-5zeta za fotke
swoje fotki będę robił dzień po komunii i obrobię je na kompie u nas poza w studio kosztuje 80-200 zeta wiec jeśli zapłacą sprzedam po 100 w ladnej ramce :roll:

środa, 21 kwietnia 2010, 17:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jest prosta sprawa dlaczego nie robię podsumowania- 36 dzieci wiec musiał bym ich wszystkich pokazać bo zaraz będą pretensje-
czego oni są a mojego nie ma?
ponieważ dzieci nie siedzą w grupach wiec nie będzie takich planów zęby było dużo dzieci- tylko wejście i wyjście i 2 duże plany z gośćmi po prawej i lewej stronie

środa, 21 kwietnia 2010, 17:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kumak napisał(a):
jest prosta sprawa dlaczego nie robię podsumowania- 36 dzieci wiec musiał bym ich wszystkich pokazać bo zaraz będą pretensje-
czego oni są a mojego nie ma?

Dlatego Ci opisałem, jak tego uniknąć.

kumak napisał(a):
i barka i j Jp2-JEST 5 ROCZNICA wiec tak ludzie wymyślili -
wczoraj na spotkaniu ludziom podobało

No i to jest najważniejsze

kumak napisał(a):
ale chce to zmienić bo mi się przejadło

I tu - nie obraź się - obawiam się, że bardziej Cię rajcuje fakt, że jest to Twoje własnoręczne dzieło. A zatraciłeś w tym wszystkim "świeżość spojrzenia" :roll:
Darek dobrze to nazwał i przynajmniej mnie rozgryzł :roll:
Jako świeżak na forum nie chciałem Ci walić prosto w oczy :roll:
Pozdrawiam

środa, 21 kwietnia 2010, 18:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie obrażam się za czyjeś zdanie ale zdumiewa mnie jeśli mówienie o tym co było kiedyś ma oznaczać ze to było złe .
robię od dawna wesela i one są takie same od lat a my mamy lepsze sprzęty i oprogramowanie
pokazywałem ludziom przed komunia rożne prezentacje.czasem bardziej dynamiczne i uśmiałem się jak jedna pani powiedziała- chce mniej sylwestrowo.
tu jest forum a ono po to żeby ludzie wyrażali swoje opinie
pisałem w 1 poście nie chce nikogo obrazić bo mi ten jp2 w wodzie nie przeszkadza- ok... dam jakieś wzgórki za wodą i będzie ok-rytm jest 6,23 s3ek wiec kamerę dam na łódkę i popłynie robiąc przechyły to na lewo to na prawo -wiec w 6,23 sekundy pokażę 2 dzieci a inne będą w oddali.trzeba będzie oszukać ludzi bo co 2 obrazek będzie lustrzanym odbiciem i chłopcy będą mieli w inna stronę przedziałki :lol:
-i tak mam samotna noc bo żona się wściekła ze obrałem ja w różowa sukienkę :lol:
teraz okres komunii wiec liczę ze może ktoś pokaże swoje prace,,,

środa, 21 kwietnia 2010, 18:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kumak napisał(a):
zdumiewa mnie jeśli mówienie o tym co było kiedyś ma oznaczać ze to było złe .

Czyżby?W przypadku produkcji ślubnych/komunijnych naprawdę nie widzisz różnicy?
Robisz tak samo jak 20 lat temu, tylko masz lepszą kamerę i lepsze oprogramowanie??? 8O
kumak napisał(a):
robię od dawna wesela i one są takie same od lat a my mamy lepsze sprzęty i oprogramowanie
,

Oj, oj, oj. To może być odebrane jako brak rozwoju, stagnacja i tego, czego obawia się coraz więcej Młodych Par- czyli filmów ślubnych rodem z lat osiemdziesiątych :roll:

kumak napisał(a):
-i tak mam samotna noc bo żona się wściekła ze obrałem ja w różowa sukienkę,
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Moja żona z kolei powiedziała, że nie ma żadnego znaczenia, ile będzie łódek, jak szybko się będą przemieszczały, jak "duży" będzie Jan Paweł II, itp dalej będzie zachowany klimat od, którego próbowaliśmy Cię odwieść :roll:

Ale najważniejsze, że rodzicom się podoba :wink:

Pozdrawiam

środa, 21 kwietnia 2010, 19:32
Moderator
Moderator

Idea pomysłu może i jest fajna, ale bez urazy wykonanie (...)
Niech ta łódka płynie chociaż w kierunku własnego dziobu, bo tak wygląda jak wkładka w animowanej książeczce dla dzieci poruszanej zakładkami, dochodzi do tego błędne kluczowanie z białą obramówką;
trochę wyobraźni...
Oceń sam jak wygląda gigantycznych rozmiarów dziewczynka, na łódeczce, która z fizycznego punktu widzenia nie ma prawa utrzymać jej na powierzchni, przecież to wzrokowo widać, jak bardzo to wszystko się kłóci;
głowa i reszta tułowia, to taki dowcip dla wglądu?
moment, kiedy dziecko swoją postacią przysłania wizerunek papieża wygląda po prostu źle (sprawdź sam);
skoro jest taki wiatr pędzący chmurami, dlaczego ta woda ani drgnie?
Gdzie jest Twoje 16:9, o którym tak się tutaj pewnego razu rozpisałeś, o stosowanej przez Ciebie metodzie itp.
Czy naprawdę trzeba pisać dalej?...

środa, 21 kwietnia 2010, 20:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wiadomo ze nowe oprogramowanie daje inne środki wyrazu była skala potem lightwave potem premiere 4 ,pojawiło się 1 holywood fx i titlery-potem pliki mov z alfa kalanem ,,, długo nic potem afer effext red giant i particle illusion shapire-pomijam witascene bo mi sie nie podobał
nie musiałem używać mixerow bo miałem do tego kompa
to wszystko dodatki bo imprezy się nie zmieniły-te same studniowi komunie i wesela- tylko ludzie jakby bardziej porąbani a panny młode coraz starsze i brzydsze-moje śluby i komunie wyglądają od lat tak samo.. bo są montowane nieliniowo,chociaż filmuje 1 kamera-zmienia się oprawa graficzna
widzę co robi konkurencja- większość swoje filmy przycina studiem I ZNAJOMOŚĆ ae to unikat- o 3d nie wspomnę
każdy ma dziś w domu kamerę i ludzie nie wiedza ze "kamerowanie" to taki fach którego trzeba się długo uczyć i wiele osiąga się poprzez montaż i na dobrym sprzęcie
o podejściu klientów świadczy mnogość imprez bez kamerzysty-a z fotografem
w tej parafii gdzie robię komunie 1-sza grupa nie chce kamerzysty- będą robić wujkowie...

środa, 21 kwietnia 2010, 20:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

pisz Darku.. podoba mi się- widzisz klip flv ktory mój konwerter robi 4:3 a ta dama w łódce to moja zona w jakiejś różowej sukience
wczoraj zacząłem robić projekt i chmury i jp2 i rozbłyski za nim mam dopracowane ale nie widać ich bo tu malutki ekranik-łódka to plik psd-wiec jego trajektorie będę musiał zrobić zgodna z kątem najazdu
mam 3 tygodnie na projekt-napisałem tu po to żeby dowiedzieć się waszego zdania co do tego jp2- czy nie uraza uczuć?
na pewno jeśli będzie uwaga która mnie przekona lub pomysł to z niego skorzystam

Ostatnio edytowano środa, 21 kwietnia 2010, 23:26 przez kumak, łącznie edytowano 1 raz

środa, 21 kwietnia 2010, 20:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kumak napisał(a):
co do tego jp2- czy nie uraza uczuć?

Jeśli o to chodzi, to moim zdaniem możesz być zupełnie spokojny. Nie urazisz uczuć religijnych.
Jan Paweł II już zawsze zostanie w sercach ludzi "ich papieżem" i założę się, że, po stokroć będą woleli Jego wizerunek na prezentacji, niż Benedykta :wink:
Pozdrawiam

środa, 21 kwietnia 2010, 20:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

właśnie- szukam w necie jakiegoś obrazka z lewego boku z wyciągniętymi rekami to by mi te dzieci nie zasłaniały kiedy płyną robię tez projekt z tymi przechylami- nie ma co jak być na rencie- sporo wolnego czasu :mrgreen:

środa, 21 kwietnia 2010, 20:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak z ciekawości... Dlaczego zniknął post Darka z linkiem do zdjęć Papieża?

czwartek, 22 kwietnia 2010, 01:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie wiem ale przydał się...

czwartek, 22 kwietnia 2010, 07:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tyle postów na temat tej strasznej łódki??!! Nie wierzę! Zatracacie zdolność rzeczowego myślenia. Te płytki DVD oprócz rodziców, oglądają głównie dzieci! Uwierzcie mi, ośmiolatki nie są tak infantylne, by spodobało im się coś takiego. Potworna animacja jak ktoś już napisał z lat 80-tych. Kumak, obejrzyj sobie trochę bajek, filmów czy programów dla wczesnoszkolnej młodzieży. Nie znajdziesz tam nic takiego! A co do tonącego, zmarłego papieża, to mimo iż jestem ateistką czuję ogromny niesmak...

czwartek, 22 kwietnia 2010, 10:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

co w takim razie proponujesz Elwirko?
jp2 dałem troszkę wyżej i oddzieliłem go od wody krajobrazem.łódeczek jest 36 i ruszyłem kamera- oczywiście nie mam jeszcze dzieci.....
a co do lat 80-nawet tych późnych to wiem co ludzie robili- NIC- KRÓLOWAŁY MIxERY-dopiero po roku 97 zaczęły się pierwsze komputerowe montaże- wiec darujcie sobie takie uwagi
i do dziś jak już pisałem niewielki % ludzi filmujacych zna AE I 3D

czwartek, 22 kwietnia 2010, 10:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona