Teraz jest wtorek, 20 października 2020, 08:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
 prezentacja na zakończenie filmu z 1 komunii 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: prezentacja na zakończenie filmu z 1 komunii
przeszukałem YUtube
http://www.youtube.com/watch?v=ZW1kgqiomHY
http://www.youtube.com/watch?v=CIvRgkgnmeg&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=YCZ2JWsnvww&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2_I4yOOXO0c&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=kq50T8Mxuqk&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=jgvomaj9FKM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=j_DslmqZ_RM
http://www.youtube.com/watch?v=E7tgUp1gm0w
http://www.youtube.com/watch?v=3AavVypae3U[/url]
hasło-komunia święta
tu tylko cześć-jak widać kamerzyści nie grzeszą bogactwem pomysłów i środków wyrazu i większość to projekty z tamtego roku chociaż z powodzeniem można było by wnioskować ze tak samo mieli zrobione komunie ich rodzice
wniosek robię dalej swój projekt i oczekuje dalszych postów- zależny mi na tych krytycznych
dzięki forum uzyskałem:
woda zaczęła płynąć
jp2 wyżej i nie topi się już w wodzie
łódeczki płyną zgodnie z kierunkiem ich obrotu
kamera ruszyła do przodu :mrgreen:

czwartek, 22 kwietnia 2010, 11:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Chcesz prosto i ze smakiem. Proszę bardzo. Zrób pokaz zdjęć tych dzieci bez żadnych ozdobników. Zajmie ci to 10 minut co najwyżej i będzie o niebo lepsze od tej łódki i pani w różowej kiecy z krynoliną;-)

czwartek, 22 kwietnia 2010, 12:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

hihi to się żona ucieszyła- do komunii 3 tygodnie- robię projekt- nie mam jeszcze dzieci wiec wziąłem PSD-szablon do fotek dla dzieci i do rozowej sukienki podłożyłem głowę zony i w 10 minut zrobiłem zarys projektu
rodzice chcieli barkę i wizerunek jp2 wiec zrobiłem scenę z lodka-bo mi karuzela nie pasuje
pozdrawiam Elwirkę
po prezentacji komunii z innych lat rodzice raczej nie pójdą na same fotki- to ma być coś na finał-bez fajerwerków ale maja ciotki się wzruszyć

czwartek, 22 kwietnia 2010, 14:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.youtube.com/watch?v=sVd7BXfddSw
na razie wygląda to tak
dzieci i tak nie sfotografowane -dlatego na łódce prześwitujący kadr- jak będą fotki to się podmieni
jp będzie ale na razie tez w prześwicie ,dzieci na tyle lodki a przed łódką napisy w pionie
posłuchałem kolegi Grass i zrobiłem 5 cykli i myślę o następnych 5 cyklach-teraz przypłyną jedna z lewej 2 z prawej.potem 5 lewej 5 z prawej
żona proponuje 5 stojących na brzegu bo możne niektórzy boja się wody :lol:
oczywiście czekam na komentarze i chętnie bym obejrzał coś waszego

czwartek, 22 kwietnia 2010, 20:53
Moderator
Moderator

Spójrz sam, jaki straszny błąd jest optyczny w miejscu połączenia łódki z wodą, nie dość, że unosi się ona nad powierzchnią, to w dodatku odbicie jest dalej niż ona sama, to sprawia, że wygląda to nadzwyczaj niefachowo;
nie obracaj perspektywicznie łódki, bo skoro ona nie akceleruje w 3D wyraźnie widać, że jest to płaska wklejka, niczym wycinanka;
nadal jest błąd kluczowania pozostawiający biały rant wokół obiektu, w jakim programie to robisz, że tak to kiepsko wychodzi?
Wybierz lepszą opcję pomiędzy kluczowaniem Alpha Channel, a White Alpha Matte.

czwartek, 22 kwietnia 2010, 21:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

przybliżyłem cień do lodki i zmniejszyłem odbicie na 30%
tego obrysu lodzi nie ma kiedy się po dokładnym renderowaniu
każdy kto trochę pracował na AE wie ze to nie jest program 3D :mrgreen:

czwartek, 22 kwietnia 2010, 21:53
Moderator
Moderator

Upieram się, że jest to wina złego kluczowania Alpha, bo niby czym się różni dokładne renderowanie, od mniej dokładnego? :mrgreen:
Odnoszę wrażenie, że dość, że nie rozumiesz mojej sugesti, to jeszcze obstajesz przy swoim...
Odbicie, które nazywasz cieniem, aby zrobić umiejętnie, wyglądające naturalnie, trzeba mieć odrobinę chociaż wyobraźni...
... no zabij mnie - nie wychodzi Tobie to, ale zaraz odpiszesz, że zmieniłeś kolor, lub rozmyjesz na kolejne 30%, jak gdybyś wiedział o co chodzi, a próbował wciskać kit do uszu.
Skoro AE nie jest programem 3D, to więc dlaczego przekręcasz łódkę pokazując widzowi, że jest to płaska wycinanka, źle to wygląda, przecież gdybyś obrócił łódkę pod kontem 90', zamieniła by się ona w cieniutką pionowa kreskę?
Są pewne zasady, których nawet nie trzeba się uczyć, by je rozumieć, są wyjątki, kiedy płaską warstwę możemy przechylać w perspektywie typu wizerunek fotografii itp, ale ta łódka z pewnością do nich nie należy.
Niech inni może też się wypowiedzą, bo walka z wiatrakami nie jest moją pasją...

czwartek, 22 kwietnia 2010, 22:46
Bywalec
Bywalec

Takiego typu animacje wykorzystywałem dawno dawno temu i powiem Ci szczerze wstydzę się tego dzisiaj, jest to tak prymitywne, sztuczne, plastikowe jak Ibisz i Cichopek.

piątek, 23 kwietnia 2010, 15:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

masz jakąś propozycje?
markofilm
jak dawno temu?
dopiero niedawno moc naszych kompów wzrosła na tyle ze przez 1 dzień można przeliczyć taka prezentacje- jeszcze 2 lata temu robił byś to przez tydzień
nie znalazłem nic ciekawego w necie- co świadczy o tym ze raczej nic sie nie dzieje

piątek, 23 kwietnia 2010, 16:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Darku łódka to cześć kompozycji psd- sam bym takiej nie narysował-jesteśmy dorośli i dobrze wiemy że nie ma łódek z łabędzim dziobem.teraz nie włączyłem blur edge bo potrzebuje szybkiego przeliczenia-jesli nie da sie usunąć rantu to zrobię kolorowe raysy i będzie bajkowo
na tym etapie projektu robię kompozycje ,określam trajektorie i synchronizuje z muzą-wiem ze łódka płaska i mogę nią w niewielkim stopniu obrodzić-fotki dzieci też będą płaskie ale mam już rozpisane mają być obrócone
tu nie pokazałem brzegu tez w PSD -on wraz z ruchem kamery nada wyglądu pseudo 3de
na koniec dam dzieciom do oceny= pamiętajcie to są dzieci które jeszcze wierzą w bajki
rodzice prosili mnie o wymyślenie czegoś bo dobrze wiedza ze jest kupa ludzi co kupiła sobie kamerki i teraz oni kamerzyści ,kupiła aparaty i teraz aparatują
AE to skomplikowany program i wymaga sporo czasu zanim się osiągnie zamierzone efekty,ja siedze nad ae od listopada
mam nadzieje ze przez 2 tygodnie uporam się ze
wszystkim i będę miał co pokazać klientom
temat obejrzało ponad 400 osób a tak mało konstruktywnych wypowiedzi i nikt nie pokazał jak on robi zakończenie komunii

piątek, 23 kwietnia 2010, 16:45
Moderator
Moderator

Napisałem długą wypowiedź, ale usunąłem ją właśnie.
Nie gniewaj się, ale:
- jesteś już niereformowalny, na szczęście nie zdajesz sobie z tego sprawy, więc jest Ci dzięki temu lżej bronić swoich racji ( z naciskiem na swoich).
Skoro ten łabędź MUSI być, i inne tego typu rzeczy, to ja wymiękam i obiecuję nie odzywać się już.

piątek, 23 kwietnia 2010, 20:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a ty piszesz konstruktywnie-ja w początkowej fazie projektu nie przejmuje się za bardzo kompozycjami ,ważniejsze sa trajektorie i synchronizacja i problem bo trzeba zrobić projekt na konkretna liczbę osób-mam sposób na ominiecie i dodanie 3-5 albo ujecie
nie musi być ta lodka- nic być nie musi-na razie jest bo nie mam innej lodki- ja pracuje bo lubię a nie muszę i mam radochę jeśli uda mi się coś zrobić- i nie musi to być zaraz dzieło sztuki-zwalasz ze doskonale wiem co robi moja pod----ka konkurencja-żaden nie zna afera a ze 2 ma jakieś kupione projekty na intro
mam sporo projektów z placeholder- wystarczy podmienić na dzieci i gotowe- ale chcą tego jp2 i łódeczki-dobrze ze barki nie chcieli :lol:
i tak nie mam teraz żadnego zajęcia wiec nie zaszkodzi posiedzieć przy Ae i poćwiczyć-nie chodzę jak wy wszyscy do pracy
na dużym ekranie wygląda to inaczej- w środę mam spotkanie z rodzicami to pokarze parę wersji
to nie hoolywod-ma być coś na finał a ja próbuje dodatkowo zarobić i wcisnąć kase za 36 fotek
nie pokazuje tego tutaj ale mam porobione animowane psd z widokiem ich kościoła ołtarza proboszcza i parę elementów i chce to dołożyć przed komunia-każde po 4 sekundy-nijak nie podejdzie barka--- a wychodzi z oto nasz pan

piątek, 23 kwietnia 2010, 20:56
Moderator
Moderator

Tak jak wspomniałem wyżej - już nie przejrzysz na oczy.
Faktycznie Ty jeden znasz tylko After Effects, bo przecież od listopada już w nim siedzisz, podkreślasz to jaki trudny jest to program, tłumacząc to ludziom, którzy siedzą na nim latami...
Ktoś udziela Ci przydatnych porad i nie chodzi tu o łódki, łabądki, czy też kąty perspektyw, czy animację wody, ale próbując ukazać Tobie, że masz kiczowaty gust, Twój styl daje się wyczuć bez względu na to co robisz, ktoś próbuje w bardzo nawet elegancki sposób dać Ci do zrozumienia, że to, czy owo jest źle, pytając Cię o inną alternatywę, ale to niestety do Ciebie nie dociera, a nawet za chwilę ponownie traktujesz pozostałych jak amatorów, którzy dopiero co zaczynają przygodę z video wciskając im słuszność swojego kiczu - szkoda.
Władowałem się w ten temat i sam muszę teraz pisać takie słowa, co nie sprawia mi przyjemności.
Miałem jeszcze coś napisać, po ujrzeniu przy okazji tej prezentacji innych Twoich produkcji, ale nie lubię być niegrzeczny...

piątek, 23 kwietnia 2010, 21:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
nie jestem wierzący i nie chce urazić uczuć religijnych
na moim projekcie kolejne dzieci przepływają w łódce a za nimi jakby w chmurach stoi JP2 z podniesionymi rekami
jako tło muz chce wykorzystać muz,Barka
czy postawienie Papierza w wodzie nie jest zbyt drastyczne?wyglada jakby patrzył z nieba bo za nim słońce i chmury ale kto wie czy jakiś moher się nie przyczepi

właściwie to chodziło mi o to
wysłucham każde rady i wskazówki a zrobię to co będę uważał za stosowne i na miarę swoich możliwości
liczyłem na to ze specjaliści pokażą swoje prace bo dobrze jest uczyć si e od lepszych

piątek, 23 kwietnia 2010, 21:49
Stały bywalec
Stały bywalec

No po prostu nie wytrzymałem...
A wywal ty te wodę i te łódki w cho..... bo to naprawdę bardzo sztucznie wygląda nawet jak je wstawisz przybajerzone i po innej trajektori. Normalnie wstaw same zdjęcia dzieci - przynajmniej będą widoczne i te imiona i nazwiska i niech się to zmienia co np 3-4 sekundy. 1,5 -2 minut i masz wszystko. Jak już chcesz nadać ruch to ja bym nie robił dużych najazdów. Najwyżej jeszcze jak chcesz przybajerzyć to nałóż jakąś maskę na te zdjęcia i będzie git. A Papież niech sobie gdzieś z boku w tle na to patrzy i będzie prosto czytelnie elegancko i za 10 lat będzie się dało obejrzeć. Pamiętaj, że prostota i czytelność wykonania takich rzeczy powinna być priorytetem. W końcu każdy chce zobaczyć swoje dziecko (niekoniecznie przez 15 sekund). Tej prostoty nie myl z łatwością wykonania.

piątek, 23 kwietnia 2010, 21:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona