Teraz jest wtorek, 20 października 2020, 08:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 prezentacja na zakończenie filmu z 1 komunii 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: prezentacja na zakończenie filmu z 1 komunii
wrzuc probke filmu do wykluczowania gdzies online

piątek, 30 kwietnia 2010, 17:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

prezentacje na początek mam gotową
http://www.youtube.com/watch?v=6p_Ybathgew
rodzicom podobały sie witaminki i zamówili sobie po czymś takim
http://www.youtube.com/watch?v=Xk47QU7OVCQ

niedziela, 2 maja 2010, 21:43
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Witam.
Wczoraj byłem gościem na I Komunii.
Zobaczyłem tam, idealne dla mnie, rozwiązanie problemu nad którym toczy się ta dyskusja.
W trakcie sprawowania Eucharystii, dzieci odnawiają swoje przyrzeczenia ze Chrztu Św. Ksiądz który przygotowywał dzieci do uroczystości wyczytywał imiona i nazwiska dzieci, gdy te indywidualnie stały przez chwilę z zapaloną świecą obok prowadzącego, ubranego w ornat księdza. Było 42 dzieci, całość trwała około 4-5 minut.
Z tego co zauważyłem, ceremonia była "kamerowana" (sic!!) przez dwie osoby, co pozwalało na zróżnicowanie planów, bo panowie kamerzyści zmieniali miejsce z którego robione były ujęcia.
Jak pisałem wyjście prawie idealne: odświętnie ubrane dzieci, pamiątka z kapłanem który udzielał pierwszej komunii, zamiast łączki, zajączków słoneczka i łódki - uroczyście przybrany kościół, szybki montaż bez użycia AE, dochodzący "prawie z off-u" głos kapłana który przedstawiał dzieci zamiast pani czytającej imiona i nazwiska w pustej klasie szkolnej (sadząc z pogłosu).
Jak powiedział pewien myśliciel - "....wszystko jest trudne, nim stanie się proste...."

Spodziewam się że wielu z Was rozdrapie tę ideę na strzępy, ale pamiętajcie co napisałem na wstępie - to idealne wyjście dla mnie, i gdybym to ja realizował dokument z tej uroczystości, to chciałbym to zrobić w ten właśnie sposób.

Pozdrawiam - ApA

ps. Kumak, nie obraź się, jesteś niereformowalny, przepraszam, ale skoro po przeczytaniu tylu postów od przyjaznych Ci ludzi, wyskakujesz z prezentacja rodem z Disco Polo Live, to mogę chyba wysnuć taki właśnie wniosek.

poniedziałek, 3 maja 2010, 06:28
Moderator
Moderator

ApA napisał(a):
...odświętnie ubrane dzieci, pamiątka z kapłanem który udzielał pierwszej komunii, zamiast łączki, zajączków słoneczka i łódki - uroczyście przybrany kościół, szybki montaż bez użycia AE, dochodzący "prawie z off-u" głos kapłana który przedstawiał dzieci zamiast pani czytającej imiona i nazwiska w pustej klasie szkolnej...

Właśnie do tego typu rozwiązań staramy się cały czas nakierować naszego kolegę.
Zgodzę się z tym, że rodzicom "podobały" się jakieś witaminki, ale pokaż proszę - jaki oni mieli wybór, jakie inne rozwiązanie, aby mogli wybrać lepsze?
Niekiedy w wyborach politycznych społeczeństwo głosuje na jednego, tylko po to, aby nie wygrał drugi...

poniedziałek, 3 maja 2010, 08:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

widzisz APA u mnie komunia podzielona na 2 części..
1 szkoła- to cześć świecka i pamiątka dla klasy.dlaczego to robię?
na szczęście parafie a rejony szkolne to zupełnie coś innego i zdarza się ze w kościele dzieci z 5 szkół.są tez dzieci innych wyznań...czego maja być poszkodowane.wreszcie najważniejsza sprawa- nie wszyscy zgadzają się na filmowanie- czyli wpłacają zaliczki-po to ta prezentacja- wiem kogo filmować
po to latam z niebieskim ekranem- tych co nie chcą po prostu nie ma
a za wszystko biorę dodatkowa kasę.rodzice chętnie płaca ponieważ 1 cześć oddaje przed komunia i zaraz po komunii jest co oglądać na rodzinnej imprezce

co do samej uroczystości to 1 kamerę daje na ambonie- zaleta jest ze fajny dźwięk ogólny i nigdy nikt mi kamery nie zasłoni a dzieci siedzą pojedynczo- razem z rodzicami- wiec nie ma scen w grupach- i ok nie muszę filmować tych co nie chcą-na 42 bierze 36

Ostatnio edytowano poniedziałek, 3 maja 2010, 10:50 przez kumak, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 3 maja 2010, 10:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

hi hi aleś przywalił z tymi wyborami- to rodzice decydują kto....
pisałem- robię po 60 za dvd i jak co roku przyszła konkurencja i proponowała nawet 30 i 1 grupa na to poszła-robię w tej parafii 6 rok i nie muszę jak koledzy dzielić się z księdzem
pisałem ze są ludzie którzy chcą oddzielna płytę z wizerunkiem ich dziecka- wiec za 50 dych dokładam dodatkowo ich dziecko i taki teledysk- i chętni są

poniedziałek, 3 maja 2010, 10:15
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ok.
Nie mam zamiaru dyskutować z Tobą.
Każdy z nas ma swoje racje, i niech tak zostanie.
Napisałem co widziałem wczoraj, sadzę że to niezły pomysł.
Nie będę Cie przekonywał, szanuję Twój punt widzenia.

Pozdrawiam - ApA

ps. dzisiaj biegasz z niebieskim ekranem, a co zrobisz gdy część rodziców uzna że ich pociechy wyglądają lepiej filmowane z niskiej perspektywy, druga część rodziców stwierdzi że ich pociechy muszą być filmowane tylko en face, a trzecia nie zgodzi się by w trakcie tak ważnej w Kościele liturgii, pałętał sie po ołtarzu facet z kamerą i robił dziwne wygibasy?
To Ty masz stworzyć tak dopracowany projekt żeby chcieli Ci zapłacić nawet po 100zł, bo robisz zajefajny dokument za który warto dołożyć po 2 lub 3 dychy. Oni chcą widzieć w Tobie fachowca który przychodzi i wie jak ten film ma wyglądać, a takie pytanie czy może tak lub tak przywodzi mi na myśl kucharza który po złożeniu zamówieniu na schab ze sliwkami przyjdzie do twojego stolika i będzie Cię pytał czy blanszować śliwki przed nadzianiem schabu, czy tez nie - niech Pan sobie wybierze.
Życzę najlepszego, raz jeszcze.

poniedziałek, 3 maja 2010, 12:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sama komunia to poważna impreza wiec pokazałem rodzicom parę wersji wcześniejszych tak żeby wybrali to co im pasuje.najważniejsze- dzieci siedzą obok rodziców- nie ma wtedy psychologii tłumu.. dzieci spokojniejsze niż w grupach
ma być długie kazanie-6-8 minut i 5 minutowe ogłoszenia- to są chwile z których ujęcia mogę poprzestawiać jak mi się podoba .komunie dzieci biorą razem z rodzicami i po chlebki tez idą razem-dzięki temu ci co potrzeba będą mieli pamiątkę do czego będą wszyscy przygotowani bo trenujemy to na próbach- łącznie ze śpiewem
wiem ze nikt nie przepada za kamera.... dlatego parę spotkań w szkole powoduje ze dzieci przestają zwracać uwagę na kamerę i podczas samej komunii wychodzą naturalnie... a ja sobie dodatkowo zarobie :mrgreen:
ps- ja nie wchodzę na ołtarz- to co na ołtarzu zbiera mi kamera z ambony a ja robię 2 zbliżenia i półzbliżenia
tylko na moment samej komunii i rozdawania chlebków wchodzę do prezbiterium o czym wie ksiądz...

poniedziałek, 3 maja 2010, 12:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a może ktoś lubi discopolo?
http://www.youtube.com/watch?v=0wQe6fEa4WQ

wtorek, 4 maja 2010, 12:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zrob jakas ruchoma owocowa kompoztycje w tle
dodaj cienie i popraw te wyrzniete(!) owoce

wtorek, 4 maja 2010, 12:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

taaaaaaa.łatwo ci pisać-
dzieci miały śpiewać a ona skakały wiec wypadały poza niebieski ekran - trzeba było to czymś przymaskować
z tle m nie chce wydziwiać bo i tak dostana oczopląsu
a drop shadow za owocami to dobry pomysł-te białe linie na owocach to światło-refleksje
tylko ku... każdy efekt to zwielokrotnienie czasu przeliczania
zciagnalem 5-ke triala- robi wszystko 3 razy szybciej- jakby...

wtorek, 4 maja 2010, 13:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Chyba refleksy :roll:

wtorek, 4 maja 2010, 13:54
Moderator
Moderator

a może refluksy? :lol:

serio, bujnij owoce i chociaż zgradientuj tło, bo strasznie płaska ta animacja.

pozdrawiam

wtorek, 4 maja 2010, 14:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

1:02 - czubek głowy chłopca niefajnie wystaje w dole ekranu, na bananie.

wtorek, 4 maja 2010, 15:09
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Witam.
Chciałbym pogratulować Kumakowi.
Posiada coś, czego mnie brakuje, przyznaję się bez bicia, konsekwencji w działaniu. Pomimo wielu krytycznych uwag i kiepskich opinii, uzyskał to o co mu chodziło - Wasze porady. Ja dawno wykasowałbym projekt i zapomniał o nim.
Pozdrawiam - ApA

wtorek, 4 maja 2010, 16:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona