Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 15:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Oświetlenie - jak je dobrać 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Oświetlenie - jak je dobrać
Witam, nie do końca wiem czy to dobry dział, mam kamere panasonic AG-HMC151E, niestety ciężko wyglądaja moje początki z videofilmowaniem, mam nadzieje że ktoś będzie mógł mi doradzić,mam kilka pytań:
1. przy nagrywaniu na ekranie LCD "zebra" mi pokazuje że mam dużo przepaleń jednak jeśli zrobię że nie mam przepaleń to film jest bardzo ciemny, jak sobie z tym radzicie? narazie robię filmy w firmie więc mogę zobaczyć jak wygląda na ekranie komputera jednak kiedy pojadę do klienta nie będę mieć możliwości sprawdzenia, co wtedy? rabić ciemne i w Premiere podnosić "Levels"?
2. Migawka/ przesłona, czy korzystać z migawki (mam ją wyłączoną cały czas) tylko jeśli mam otwartą przesłone i dalej jest za ciemno?
3. Mam świałomierz (gossen digipro f) w jaki sposób korzystać z niego przy filmowaniu? z aparatem fotograficznym jest świetny, ustawiam parametry i zdjęcia wychodza idealnie jednak nie mogę przenieść tego na kamere, w światłomierzu mam opcję dla kamer jednak muszę podać ISO / ilośc klatek na sekunde, ale w kamerze nie mam nigdzie ISO (nie mogę znaleźć) czy jest jakaś wartość domyślna ISO?
z góry dziękuję za pomoc

czwartek, 27 maja 2010, 10:16
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]