Teraz jest wtorek, 18 grudnia 2018, 13:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 blagam pomozcie- mam klopoty z dzwiekiem 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post blagam pomozcie- mam klopoty z dzwiekiem
Jestem początkującym amatorem kamerzystą filmowałem kolegi wesele ma to być jego prezent ślubny lecz oczywiście nie zauważyłem że podczas filmowania dźwięk jest ustawiony na reczne sterowane a nie na automatic efekt tego jest taki iż jest on za głośny i bardzo nieczysty czy w tej sytuacji(słychać nie głos tylko wręcz charczenie) da się coś zrobić w tej sytuacji jesli ktoś wie to prosze o poradę HELP, HELP dodam ze nagrywałem kamerą cyfrowa Canona
mozecie pisać na moją skrzynke
skwirowska@poczta.onet.pl
jesli ktos ma na to opatentowany sposób jakos postaram sie wynagrodzić jestem uczciwym facetem i słowa obiecanego dotrzymuje
Skwirek

niedziela, 3 sierpnia 2003, 21:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Niestety nikłe są szanse na rozwiązanie Twojego problemu, ale są.
Jedyne praktycznie wyjście z sytuacji to zgranie całości nagranego materiału na dysk. Później musisz zgrać tylko audio ( można to zrobić prawie każdym programem do obróbki video - polecam Adobe Premier). Następnie poddać plik tzw. "odszumieniu" (taką opcję mają niektóre programy do nagrywania płyt audio Nero, WinOn CD w ograniczonym oczywiście stopniu). Są takie programy - niestety ich nie znam, bo nigdy nie musiałem z nich kożystać.
Po tej operacji ponownie "wrzucasz" to do programu do obróki video i zgrywasz to jako plik audio-video.
Oczywiście nie będzie to już to , ale poprawa powinna być widoczna (a właściwie słyszalna).
Pozdrowienia szpec

wtorek, 12 sierpnia 2003, 12:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Niestety nikłe są szanse na rozwiązanie Twojego problemu, ale są.
Jedyne praktycznie wyjście z sytuacji to zgranie całości nagranego materiału na dysk. Później musisz zgrać tylko audio ( można to zrobić prawie każdym programem do obróbki video - polecam Adobe Premier). Następnie poddać plik tzw. "odszumieniu" (taką opcję mają niektóre programy do nagrywania płyt audio Nero, WinOn CD w ograniczonym oczywiście stopniu). Są takie programy - niestety ich nie znam, bo nigdy nie musiałem z nich korzystać.
Po tej operacji ponownie "wrzucasz" to do programu do obróki video i zgrywasz to jako plik audio-video.
Oczywiście nie będzie to już to , ale poprawa powinna być widoczna (a właściwie słyszalna).
Pozdrowienia szpec

wtorek, 12 sierpnia 2003, 12:49
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: blagam pomozcie- mam klopoty z dzwiekiem
[quote="skwirek"]Jestem początkującym amatorem kamerzystą filmowałem kolegi wesele ma to być jego prezent ślubny lecz oczywiście nie zauważyłem że podczas filmowania dźwięk jest ustawiony na reczne sterowane a nie na automatic

Początkujący z semi - profesjonalną kamerą. Zatrudnie takich :D :D ( Sony VX2000 czy Canon XL1?)

Jeżeli montujesz AP 6.5 możesz spróbować Audio-Option-SmartGain. Automat zaproponuje optymalne wzmocnienie. Odsłuchasz, jeżeli nie odpowiada, zmienisz na i nną wartość (Gain). Może pomóc, ale nie koniecznie, wtedy musisz użyć bardziej zaawansowanych funkcji np. THX, ale to już wyższa szkoła jazdy (ja tego nie kumam) niestety.

środa, 20 sierpnia 2003, 02:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jedyny sposób to mikrfofon zewnętrzny, ale to na przyszłość, bo ten materiał nie jest do uratowania :(
Pozdrawiam.

piątek, 5 września 2003, 22:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post jest szansa ale....
1. zgraj materiał i "wyciągnij" z niego sam dzwięk i wrzuć do wav lub mp3 z dużym bitratem >192
2. proponuję program Stainberg Clean wersja min 3.0, jest prosty i daje dobre efekty

ale wszystko zależy jak bardzo sygnał jest przesterowany i w jakim paśmie... jak coś to pisz...

sobota, 6 września 2003, 00:49
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Przester
Slicznie z gory dziekuje wszystkim ktorzy zechcieli odpisac na moje pytanie , co do kolego Gaza to ja naprawde jestem poczatkujacym kamerzysta a sprzet pozyczylem od kolegi ktory wlasnie zajmuje sie "zawodowo" filmowaniem wesel ot takie sobie chalturzenie

poniedziałek, 29 września 2003, 11:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]