Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 20:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Randka na traktorze jaka muzyka? 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: Randka na traktorze jaka muzyka?
Tak, można zobaczyć. Nie tylko to, lecz kilka innych także.

A co myślicie o tym materiale filmowym?

wtorek, 6 lipca 2010, 10:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

z pozycji zwykłego oglądacza, bez oceny strony technicznej (chociaż montaż i zastosowane efekty nie zawsze mi odpowiadją) oraz bez znajmości ogladanych postaci:

- randka na traktorze i narowerze - zmarnowany pomysł, zaczyna się fajnie i obiecyjąco, a potem banał; dodatkowo brak konsekwencji w chronologii łączonych scen; należy również pamiętać, że skoro Młodzi nie są osobami o lekkim zacięciu aktorskim to proponowałbym uciekać bardziej w niedomówienia i sceny bez aktorów, ale tak pokazane, że widz wie co się na nich dzieje (stóg siana był do tego idealną scenorafią - a tak mamy light'owe sceny z filmów erotycznych)

- randka na stoku - nudna, bez dynamiki, początkowe ujęcia monotonne, aż się prosiło zdynamizować je trochę poprzez ujęcia (zbliżenia kantów, śniegu za nartami) oraz poprzez lekkie przyspieszenie całości i krótsze cięcia; scena ze śnieżkami + zastosowany efekt - dla mnie bez sensu

Jednym słowem - brawo za chęci i pomysły, jest to niebanalna próba podejścia do filmowania weselnego. Jednak nalezy to dopracować od strony scenariusza jak i sposobu montażu.

Tyle moim zadaniem, ale ze mnie żaden autorytet

pg

DZIEŃ ŚWIRA

wtorek, 6 lipca 2010, 14:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pomijając że zrobiłeś najczęściej spotykaną literówkę "tak się wszyTSko zaczęło" :)

wtorek, 6 lipca 2010, 14:56
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Chociaż to "musztarda po obiedzie", ale ja poszedłbym w kierunku starego PRL-u. Są w sieci kopie plakatów z lat 50-ych "Kobiety na traktory", filtry upodobniłyby film do tych z tamtych lat, a muza - socrealizm pozostawił sporo "niezapomnianych" piosenek. Nie mogłem tego napisać wczesniej, byłem na wakacjach. Sorka.
Pozdrawiam - ApA

wtorek, 6 lipca 2010, 21:18
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

pgrzyb2 możesz mi bardziej wyjaśnić co masz na myśli pisząc : "zaczyna się fajnie i obiecyjąco, a potem banał; dodatkowo brak konsekwencji w chronologii łączonych scen"

A co do randki na stoku samemu mi się nie podoba, ale co zdziałać przy -20* kiedy na stoku jest trochę ludzi a Ty musisz wszystko zarejestrować. Myślę, że nie jeden wideofilmowiec nie podjąłby się takiej randki, ponieważ szkoda byłoby sprzętu na takie warunki klimatyczne, lecz może się mylę.

Tak to prawda jest literówka i cieszy mnie, że ktoś to zauważył :P na całe szczęście do klienta poszło dobrze :)

wtorek, 6 lipca 2010, 22:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To ja po nocach nie spałam, aby w końcu randkę w gnoju na traktorze obejrzeć. Czekałam 15 minut, aż się filmik zbuforuje obgryzając tipsy ze zdenerwowania. Spodziewałam się czegoś wstrząsającego. Obejrzałam i .... i ..... no i słów mi brak, bo jakieś brzydkie tylko cisną mi się na klawiaturę. Porażka całkowita. Gnoju nie zauważyłam nigdzie, tylko siano. Myślę, że chciałeś tych młodych ośmieszyć, chociaż nie wiem dlaczego.
Zmontowane tragicznie, ciągle te same plany zamaskowane przenikaniem. Zrobiłeś 1 (słownie: jeden) detal! Dołożone efekty dźwiękowe może i wywołują uśmiech na twarzy, ale politowania. Głośne kroki gdy młoda idzie na obcasach po piachu, na ten przykład:-)) No i większość ujęć to macanki na sianie. Ja wszystko rozumiem, ale poproszę jednak o trochę więcej dobrego smaku w weselnym filmie;-)

środa, 7 lipca 2010, 14:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ApA - fajny pomysł, choć obrazki musiałyby być inne. Pani w kapeluszu średnio pasuje :wink:
A co do randki na traktorze, też czekałem dłuuuugo na odpalenie filmu (podziwiam Twoich klientów za cierpliwość) i w pierwszym odruchu pomyślałem, że poszedłeś w pastisz i surrealizm. Choć i tak przeszkadzały mi plany ogólne użyte przez większość czasu. Ale po skończeniu oglądania, bardziej pamiętałem wygląd koła ciągnika niż twarz dziewczyny....
Z ciekawości obejrzałem jeszcze 4 filmy (pożyczając tipsy od żonki do obgryzania :wink: ) i teraz wiem, że to żaden pastisz, tylko Ty tak filmujesz... :roll:
Anyway, pozdrawiam.

Ostatnio edytowano środa, 7 lipca 2010, 16:12 przez Avantura, łącznie edytowano 1 raz

środa, 7 lipca 2010, 15:45
Bywalec
Bywalec

Myślę,że autor tego czegoś powinien poważnie pomyśleć o zmianie zajęcia.

FinalCutStudio3, Final Cut Pro X, Matrox MXO-2,Canon C100x2, 1DMarkIV, 5DMarkIII, 5DMarkIIx2, 60D,

środa, 7 lipca 2010, 15:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ups...ostro. Ale michalmacpro, weź pod uwagę koronny argument, że "klientom się podoba" :P

środa, 7 lipca 2010, 16:01
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Możecie podać jakieś wskazówki co powinienem zmienić :( bo naprawdę to lubię :(

środa, 7 lipca 2010, 19:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

pr@del-rob swoje-pomysł fajny ale robisz tak jak większość z nas-trochę improwizujesz i potem nie ma możliwości zrobienia dubla.zaręczam ci ze prace twoich krytyków nie są bez wad :lol:

środa, 7 lipca 2010, 19:33
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Dzięki kumak, szczególnie, że przyjechałem na miejsca a tu klienci wyskakują z traktorem. Ale dalej czekam na wskazówki. elwirka, dlaczego myślisz, że chciałem ośmieszyć młodych ?

środa, 7 lipca 2010, 19:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

i tak dobrze sobie poradziłeś...
wielu z nas pracuje intuicyjnie i z czasem powstają nawyki.propozycja....
zmieniaj często plany
rób przebitki,duble,detale ,spróbuj zmienić chronologie ujęć.
dobrze jest wcześniej napisać scenariusz... chociaż jego zarys- do końca nie da się bo czasem wystarczy uchwycić fajna chwile i jest ok

środa, 7 lipca 2010, 20:24
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

kumak - dziękuję za odpowiedź odnośnie rejestracji wideo i cennych wskazówek, lecz może jeszcze ktoś napisał by co jest źle oraz ordynarnie zmontowane w randce z traktorem ? Chciałbym wiedzieć jakich błędów nie robić.

środa, 7 lipca 2010, 23:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mi się nie ładuje Twoje video, ciągle napisane "gotowy" i tyle.

czwartek, 8 lipca 2010, 22:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona