Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 10:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Randka na traktorze jaka muzyka? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Randka na traktorze jaka muzyka?
pr@del napisał(a):
elwirka, dlaczego myślisz, że chciałem ośmieszyć młodych ?

Udzielę ci porady. Darmowej. Naprawdę, nawet dziękować nie musisz;-) Chociaż nie wiem, czy powinnam, bo wszyscy i tak uważają, że myślę jak facet. Ale trochę kobiecości we mnie zostać musiało, skoro nie podoba mi się twój klip. Parę lat już jestem w tym 'byznesie" i wiem na czym zależy młodym. Oni chcą, aby ich goście i koledzy po obejrzeniu reportażu z wesela, powiedzieli: "super film, odjazdowa impreza". Wszelakie formy "na wesoło" są bardzo wskazane w filmie. Przecież wesele od tego jest aby się "weselić". A u ciebie tego brakło. Randkę na traktorze oglądałam z zażenowaniem. Ja mam naprawdę duży dystans do siebie i potrafię się bawić. Ale... no właśnie! Może was facetów śmieszą macanki w sianie. Dla mnie, jako kobiety są uwłaczające. Wziął ją na traktor i wywlekł na siano! Żenada! Dlaczego nie zrobiłeś filmiku o tym, jak pani młoda molestuje młodego?? I na ten przykład zostawia go bez ubrania rzucając na odchodne uwagę o mikrości jego narzędzia gwałtu?? Byłoby to zbyt bolesne??!! Podsumowując: seksistowskim klipom mówimy stanowcze nie! ;-)

czwartek, 8 lipca 2010, 23:20
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Rozumiem Twoje zbulwersowanie, ale ja chciałem porady odnośnie montażu, chociaż ta też jest dobrą poradą postaram się zrobić coś innego, jeśli będę miał okazję do nagrania jeszcze raz randki na traktorze :)

piątek, 9 lipca 2010, 00:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

elwirka napisał(a):
Dlaczego nie zrobiłeś filmiku o tym, jak pani młoda molestuje młodego?? I na ten przykład zostawia go bez ubrania rzucając na odchodne uwagę o mikrości jego narzędzia gwałtu??

Hmm..Tylko czy można mówić o narzędziu gwałtu młodego, jeśli to on był molestowany? :wink:

piątek, 9 lipca 2010, 00:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Avantura napisał(a):
elwirka napisał(a):
Dlaczego nie zrobiłeś filmiku o tym, jak pani młoda molestuje młodego?? I na ten przykład zostawia go bez ubrania rzucając na odchodne uwagę o mikrości jego narzędzia gwałtu??

Hmm..Tylko czy można mówić o narzędziu gwałtu młodego, jeśli to on był molestowany? :wink:

No dobra. Potencjalne narzędzie gwałtu. Np. on chciał gwałcić, a to ona go wykorzystała;-) A w ogóle, to chciałam napisać tak jak wszyscy mówią, ale pewnie jakaś cenzura tu jest;-)

Pr@del, ja zbulwersowana nie jestem, widziałam wiele gorszą "sieczkę weselną". Ale zapytaj jakiejkolwiek pani młodej (a to one są głównymi odbiorcami filmu) czy chciałaby mieć coś takiego w swym reportażu weselnym. Założę się o litra dobrej wódki, że żadna twierdzącej odpowiedzi nie udzieli. Coś, co podoba się wujkom z erotomańskimi zapędami, niekoniecznie spasuje pannom na wydaniu.
A co do montażu. Proszę bardzo. Następna rada. Też gratisowa całkowicie. Jest taka stara zasada, śmieci na wejściu = śmieci na wyjściu. Montażowo nie zrobisz nic, jeśli spartoliłeś robotę przy filmowaniu. Podciągniesz coś, podkolorujesz, ale efekt dalej będzie kiepski, bo jeszcze nikt nie wymyślił sposobu, aby zmontować dobrze klip składający się z identycznych planów.

A tak na marginesie, pr@del, ile ty masz lat??!!

piątek, 9 lipca 2010, 06:50
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Rozumiem i bardzo mi to pomogło, ale jak uzyskać takie efekty z innych perspektyw ?? Trzeba nagrywać ok. 1h a u nas nie ma takiej pary która poświęciłaby tyle czasu. Niestety, ale takie są realia, a tak na marginesie to mam lat 20 :)

sobota, 10 lipca 2010, 01:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bez urazy, ale zrobiłeś ten film jak podtatusiały 50-latek;-) Po 20-latku spodziewałabym się dużo wiekszej kreatywności. Na taką rzecz typu randka musisz poświęcić 2-3 godziny, nagrać 30-40 minut w tym czasie i zrobisz z tego już coś ciekawego. Para się nie chce poświęcić?? Przecież to nie jest w dniu wesela.... Może jesteś mało przekonujący?! ;-)

poniedziałek, 12 lipca 2010, 07:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
podtatusiały 50-latek

nie wiem co ma kreatywność do wieku?sam mam 49 i nie brakuje mi pomysłów i fantazji-po prostu z czasem nabiera się doświadczenia i szlifuje warsztat.skąd u 20-latków możne się brać kreatywność skoro brakuje im często elementarnej filmowej wiedzy?

poniedziałek, 12 lipca 2010, 10:15
Stały bywalec
Stały bywalec

Mozna nabyć wiedze, nauczyć się warsztatu, ale kreatywności czy talentu się nie zdobędzie, albo sie ma talent (do czegoś) w wieku 20 ja i później - 50 lat, albo się go nie ma do grobowej deski....

czwartek, 15 lipca 2010, 13:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kumak napisał(a):
Cytuj:
podtatusiały 50-latek

nie wiem co ma kreatywność do wieku?sam mam 49 i nie brakuje mi pomysłów i fantazji-po prostu z czasem nabiera się doświadczenia i szlifuje warsztat.skąd u 20-latków możne się brać kreatywność skoro brakuje im często elementarnej filmowej wiedzy?

Jakże przykro mi, że cię obraziłam. Zupełnie nie chciałam. Chodziło mi raczej o to, że 20-latkowie brak doświadczenia i wiedzy nadrabiają własnie zaangażowaniem większym i kreatywnością. Starsi myslą o wiele bardziej schematycznie. I lubują się (mężczyźni) w pokazywaniu podwiązek i miętoleniu ubrania w kopach z sianem;-)

sobota, 17 lipca 2010, 21:05
Moderator
Moderator

Temat pr@del z pewnością jest już nieaktualny, gdyż film dawno został sprzedany młodym.
Chciałem jednak napisać ciekawostkę, zasugerowaną koleżanką elwirka
- Nauczyłem się przez wszystkie lata (a wiosenek parę mam) pewnej rzeczy, że faktycznie odbiorcami filmów ślubnych nie są nowożeńcy, ale nikt inny, jak pani młoda, jej koleżanki, mama, ciocia itd, lecz zawsze kobiety.
Moim doradcą była zawsze moja żona (ex), to ona choć małe miała pojęcia o technicznych rozwiązaniach montażowych była najlepszym krytykiem sugerującym mi konkretny styl montowanych filmów z tych uroczystości.
Faktycznie facet często pozbawiony (nie uogólniam) subtelności filmu, montuje to "pod siebie" i choćby wykorzystywał najbardziej nowatorskie rozwiązania techniczne małe to ma znaczenie dla żeńskiego grona widzów.
Kto z was drodzy panowie ogląda swój film z własnego wesela?
To żona niekiedy sobie włącza z koleżankami wesele i oglądają oceniając
- ta miała taką sukienkę, takie jedzenie podano, a na sali były filary itp...
Dzisiaj nauczony tymi spostrzeżeniami staram się oglądać i montować film dosłownie okiem kobiecym i daję słowo łatwo jest ukazując jakieś podwiązki, migdalenie w sianie przesadzić z dobrym smakiem i przekroczyć cienką granicę formy nad treścią.

niedziela, 18 lipca 2010, 09:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

p.Darku-święte słowa-łezka w oku cioci to dla nas najlepsza reklama.wczorajsze miałem tylko dlatego ze 15 lat temu jedna ciocia się bardzo wzruszyła

niedziela, 18 lipca 2010, 10:51
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Dziękuję za wszystkie wypowiedzi. Bardzo mi one pomogły i postaram się coś zmienić w swojej pracy.

Skoro piszecie już na tym poście, aby nie zakładać następnego tematu zapytam jakiej muzyki używacie jako podkładu muzycznego do np. przygotowań Panny Młodej, bądź też Pana Młodego.

wtorek, 20 lipca 2010, 00:49
Moderator
Moderator

http://www.youtube.com/watch?v=y2tct-8C6Zw

wtorek, 20 lipca 2010, 05:16
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Dziękuję, a może macie jakieś swoje filmiki w sieci, na których mógłbym się podszkolić ?

wtorek, 20 lipca 2010, 14:45
Moderator
Moderator

Najgorzej jeśli popadniesz w plagiat, to sprawi, że nie będziesz umiał sam niczego fajnego wymyślić.

wtorek, 20 lipca 2010, 15:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona