Teraz jest środa, 25 kwietnia 2018, 07:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 czy wasze firmy mają konto na facebooku? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post czy wasze firmy mają konto na facebooku?
Hej.
Jako wideofilmowcy na pewno macie strony ze swoim portfolio i danymi kontaktowymi, a czy macie założone konta na facebooku?
Toz to przecież najprężniej rozwijający się portal społecznosciowy na świecie.
Trzeba mieć tam konto, robia tak niemalże wszystkie firmy i większośc fotografów i kamerzystów.

A wy?

wtorek, 29 czerwca 2010, 14:31
Moderator
Moderator

Post Re: czy wasze firmy mają konto na facebooku?
Obrazek

wtorek, 29 czerwca 2010, 14:39
Moderator
Moderator

Widzę, że pozyskali nowego "łowcę dusz" :mrgreen:
To portal społecznościowy podobny jak Nasza Klasa i inne psychiatryczne do których akurat nikt mnie nie namówi.
Akurat taka reklama dźwignią handlu nie jest.

wtorek, 29 czerwca 2010, 15:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

przecież kamerzysta to praca lokalna-nie ma potrzeby ogłaszania tego całemu światu-2-3 parafie zupełnie wystarczają

wtorek, 29 czerwca 2010, 19:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

@Grass, fajny obrazek 8)
Nigdy nawet nie wchodziłem na facebooka nie mówiąc już o zakładaniu tam konta - drażni mnie (a może bardziej śmieszy) jak ktoś mnie o to pyta i z tego powodu jest zdziwiony....
Na NK się swego czasu dałem namówić ale ostatnio nie zatwierdziłem ich nowego regulaminu i już mi czas leci do wykasowania konta :mrgreen:

wtorek, 29 czerwca 2010, 20:26
Bywalec
Bywalec

a na NK (nasza kllassa) ? znam fotografa który na NK umieszcza zdjęcia swoich par i reklamuje się po całości . Lekki zgryz czy można umieszczać takie foty i czy oni o tym wiedzą :-) .
Jakoś nie widziałem u innych ludzi żeby się tak reklamowali ...np Ginekolog:-) Grabarz :-)

środa, 30 czerwca 2010, 12:53
Stały bywalec
Stały bywalec

jaki 'łowca dusz'? facebook jest popularnym portalem, że nie musi się reklamować, ludzie sami z siebie się na nim reklamują.

poza tym jest kompletnie rózny od naszej-klasy.
Nasza klasa to śmiech na sali. Nic się tam nie dzieje, nie ma żadnych interakcji, a forma promocji w takim miejscu jest po prostu smiechu warta.
Co innego facebook.

Zresztą nie trzeba daleko szukać.
Ciach artykulik

Poza tym wielu ciekawych rzeczy mozna się z fejsa dowiedzieć.
ja np. regularnie obserwuję profil Winmaru. Ciekawe rzeczy tam mają.

czwartek, 1 lipca 2010, 13:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

emma forever ago
W jaki sposób reklamujesz swoją firmę na face? Jaką masz gwarancję, że ktoś potencjalnie zainteresowany twoimi usługami wejdzie na twój profil i zobaczy co proponujesz? Jakie są możliwości zareklamowania swojego profilu?

Ja tego nie widzę :)

czwartek, 1 lipca 2010, 13:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wystarczy mieć duzo znajomych ktorzy beda klikac "Lubię to" i pocztą pantoflową sie wieść rozniesie - podobno opinia ludzi potrafi zdzialac wiecej niz super wypasiona kampania reklamowa

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

czwartek, 1 lipca 2010, 14:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Croolick napisał(a):
wystarczy mieć duzo znajomych ktorzy beda klikac "Lubię to" i pocztą pantoflową sie wieść rozniesie - podobno opinia ludzi potrafi zdzialac wiecej niz super wypasiona kampania reklamowa

Poczta pantoflowa oczywiście tak, ale od moich klientów, a nie klikaczy w internecie 8)

Kalendarz mam zapełniony, a nie reklamuję się nigdzie. Na płytach jest tylko na początku filmu moje logo z nazwiskiem ale bez telefonu, adresu i czegokolwiek co ułatwiało by kontakt. Wychodzę z założenia, że jeśli klientowi zależy na moich usługach to i tak mnie znajdzie. Taki klient przynajmniej wie czego chce i czego się może spodziewać. Jeśli do mnie jakimś cudem trafił to albo widział moją pracę albo namiar ma od byłych klientów 8)

czwartek, 1 lipca 2010, 14:23
Moderator
Moderator

Temat przydatności reklamy w internecie był kiedyś poruszany i to bardzo jak pamiętam ostro.
Faktem jest, że jest to działalność regionalna i nic nie robi takiej reklamy jak poczta pantoflowa.
Rzeczywiście nie widzę szansy, że ktoś zainteresowany moją usługą przypadkowo trafi na moją reklamę na jakimś Face_Book, jeśli wcześniej nie otrzyma gdzieś od kogoś docelowego adresu.
Najsilniejsze reklamy to:
- polecający znajomym dawni klienci (poczta pantoflowa);
- tablica ogłoszeniowa przed kościołem;
- wizytówki w zakładach fryzjersko kosmetycznych;
- w zakładach fotograficznych;
- tablice ogłoszeniowe w dużych marketach;
- symbioza z zespołami muzycznymi;
- układy z właścicielami sal zabawowych.
Dodam, że warto udzielać się charytatywnie rejestrując i ofiarując filmy ośrodkom dziecięcym, organizatorom pewnych imprez itp.
Nie wiem ile trzeba by wymieniać pozycji, aby znalazł się na liście Facebook.
emma forever ago to, co urzekło Cię na tej stronie, Twoje zainteresowania tematyką itp nie koniecznie muszą fascynować innych.
Już samo to, że portal społeczościowy dotyczący kont osobowych typowo "znajomościowy" zawierać może reklamy instytucji zniechęca mnie do siebie tym bardziej.
Swego czasu także miałem konto na NK, dopóty, dopóki do swoich znajomych nie zaprosił mnie Chupa Chups.
Ideologia może była fajna "znajomi ze szkolnych lat", ale jak zaczęły się pojawiać zdjęcia szwagra konia, teścia pies, no to wybaczcie...

czwartek, 1 lipca 2010, 15:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak patrzę na niektórych znajomych, którzy mają konto na Facebook'u,
to ich wizyty sprowadzają się "do podlania grządki na farmie". :lol: :lol: :lol:

czwartek, 1 lipca 2010, 17:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no tak jedni lubią inni nie.
Ale co by nie było : youtube, facebook współpracują z google
mając konta na tych serwisach można świetnie za pozycjonować siebie w przeglądarce.
W szczególności jeżeli nasza firma jest poza granicami PL.
Poza tym świetne miejsce na szukanie znajomych, promowanie swojego portfolio i poszerzanie swojego rynku działania. Facebookowa era już nastała na świecie NK to tylko echo czkawki.

sobota, 17 lipca 2010, 16:13
Bywalec
Bywalec

nie

------------------------
zdjęcia dziewczyn

Ostatnio edytowano poniedziałek, 26 lipca 2010, 21:27 przez faranek22, łącznie edytowano 1 raz

sobota, 17 lipca 2010, 20:39
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Witam.
Postanowiłem zabrać głos w dyskusji po wczorajszym przyjęciu weselnym. Miałem wielką przyjemność pracować razem z fotografem z miasta oddalonego o ponad 150km. Specyficzne, a zarazem znakomite fotografie, super współpraca z Młodymi oraz Goścmi, super sprzęt (D3s i reszta), oraz cena za reportaż ślubny (od 5 tys zł) sprawiają że musiał on postawić na reklamę w internecie, dlatego że w najbliższych "2-3 parafiach" wielu klientów nie znajdzie. Dlatego szukać musi świadomych klientów którzy wiedzą co otrzymają za spore pieniądze. Jedyną drogą dla niego jest prezentacja swoich filmów w internecie.
Ale jesli nie chcemy wyrastać ponad przeciętnośc, jeśli wystarcza nam lokalny rynek, jesli nie mamy do zaoferowania produktu za który Klient bedzie gotów zapłacić dwa razy tyle co za produkt konkurencji to wystarczy lokalnie rozdać ulotki, zostawic wizytówki u przyjaciół.
Każdy z nas musi znaleźć indywidualnie sposób dotarcia do swojej docelowej grupy klientów. Jesli obecność na portalach społecznościowych przynosi efekt w postaci pełnego portfela klientów - niech tak bedzie, jeśli znakomicie zrobiona strona lub rozdawanie ulotek i reklam przed kościołem skutkuje tym samym - uszanujmy to.
Pozdrawiam - ApA

niedziela, 18 lipca 2010, 15:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona