Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 00:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 HDVSplit i gubienie klatek 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post HDVSplit i gubienie klatek
Jak wytłumaczylibyście takie zachowanie, że raz puszczając zrzucanie materiału program pokazuje zgubione ramki, natomiast po restarcie komputera wszystko wydaje się w porządku?? Na początku myślałem, że to wina kasetek, ale nie chce mi się wierzyć, że na poprzedniej imprezie wszystko jest ok, a teraz 4/5 kasetek się wysypało?? Przychodzi Wam coś do głowy?

http://www.serwisweb.pl

niedziela, 4 lipca 2010, 15:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: HDVSplit i gubienie klatek
A: Pofragmentowany dysk
B: Jakiś szkodnik na kompie w tle
C: Jakie jest obciążenie procesora w trakcie zrzucania?
D: Jakie jest obciążenie dysków? Może już nie nadąża zapisywać?

środa, 7 lipca 2010, 23:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jesli po restarcie jest ok to cos obciaza komputer podczas pracy, moze byc explorer z flashem, java i tym podobne kupy

środa, 7 lipca 2010, 23:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zrzuciłem materiał na drugim kompie i premiere cs5 nie pokazało błędów, a więc ewidentnie coś z tamtym kompem. Teraz dopiero sobie uświadomiłem, że pracując nad projektem najpierw dziwnie zaczęła zachowywać się myszka. Tak jakby co chwilę brakowało łączności i po prostu się zacinała.

Fakt faktem nigdy nie defragmentowałem tych dysków; szkodnik, hmmm zaraz sprawdzę; obciążenie procesora rzędu 10%; dyski nie wiem gdzie sprawdzić.

czwartek, 8 lipca 2010, 09:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Gdzieś z tego forum pobierałem malutką aplikację to sprawdzania wydajności każdego z dysków w komputerze. Pokazuje prędkości odczytu i zapisu dla każdej partycji. Po zrobieniu testu wiem gdzie trzymać materiał surowy a dokąd renderować. Polecam.

Wracając do Twojego problemu zacinanie myszki to kiedyś był typowy objaw obciążonego kompa. Zwykle właśnie przez syf w systemie, szkodnika lub jak pisze Degenerado, za sprawą np. błędnego działania Javy czy jakiegoś procesu w systemie.
Może czas na postawienie od nowa systemu? I na litość boską nie pchaj do komputera wszystkich aplikacji, jakie Ci wpadną w ręce. Niby nic a po kilku miesiącach efekty jak widać.

czwartek, 8 lipca 2010, 22:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

S_naf napisał(a):
Gdzieś z tego forum pobierałem malutką aplikację to sprawdzania wydajności każdego z dysków w komputerze. Pokazuje prędkości odczytu i zapisu dla każdej partycji. Po zrobieniu testu wiem gdzie trzymać materiał surowy a dokąd renderować. Polecam.

Wracając do Twojego problemu zacinanie myszki to kiedyś był typowy objaw obciążonego kompa. Zwykle właśnie przez syf w systemie, szkodnika lub jak pisze Degenerado, za sprawą np. błędnego działania Javy czy jakiegoś procesu w systemie.
Może czas na postawienie od nowa systemu? I na litość boską nie pchaj do komputera wszystkich aplikacji, jakie Ci wpadną w ręce. Niby nic a po kilku miesiącach efekty jak widać.

A może przypomni Ci się nazwa tego programu??

Nie jestem zwolennikiem instalowania wszystkiego co popadnie, ba ja nic nie instaluję oprócz niezbędnego softu: pakiet adobe + firefox + total commander + coś do oglądania filmów i słuchania muzyki. Zero gier czy syfu tego typu.

Dysków nie dzielę na partycje. Mam ich 4 każdy w całości. Dziś zdefragmentowałem dyski, zobaczymy co z tego wyjdzie.

czwartek, 8 lipca 2010, 22:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

primo napisał(a):
A może przypomni Ci się nazwa tego programu??

Jasne, nie ma sprawy. Mam na myśli EZDVTEST.

EDIT:Jednak po tym haśle nie znajduje mi nic oprócz tego posta. Poszukaj w google, to darmowa aplikacja kilkaset kB.

sobota, 10 lipca 2010, 11:21
Moderator
Moderator

LINK, LINK, LINK, ja używam LINK, (w linku jest też darmowa wersja), LINK (klasyka)...

Poza tym polecam LINK, oraz: Start / Uruchom / (wpisz) msconfig

sobota, 10 lipca 2010, 16:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

okazuje się, że to nie dyski czy inne niedomaganie kompa. problem tkwi w samym hdvsplicie. po zrobieniu całkowitego formatu, zdefragmentowaniu dysków powtórzyłem proces. Okazało się, że całość win ponosi hdvsplit, który totalnie gryzie się z 7-ką.

niedziela, 25 lipca 2010, 20:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A to tego panie nie wiedziałem, ja sto lat za murzynami, bo na XP. :roll: :wink:

poniedziałek, 26 lipca 2010, 10:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]