Teraz jest wtorek, 25 września 2018, 15:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 stosowanie filtru na lampy 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post stosowanie filtru na lampy
Witam !

Pojawiły się lampy mające już diody w różnych barwach, mówię o lampach na kamerę, do tej pory stosuje filtr ocieplający i zauważyłem że ostatecznie tłumi światło i zacząłem się zastanawiać czy aby zastosowanie lampy która ma możliwość przełączania barwami światła nie będzie wydajniejsze i zaoszczędzi prądu w akumulatorze itp.

Co o tym sądzicie ?

poniedziałek, 19 lipca 2010, 11:53
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: stosowanie filtru na lampy
No tak,dopiero zastanawianie przychodzi po zakupie.Ja z ledami dałem sobie spokój ponad rok temu.Miałem ledy firmy IDX z filtrami łososiowymi które dawały silny pomarańczowy snop światła a i tak kolory skóry wychodziły zielonkawe.Wróciłem do lamp halogenowych zasilanych lekkimi bateriami litowymi.I uważam,że na dzień dzisiejszy jest to najlepsze żródło światła do filmu.Jakiś u wideofilmowców zrobił się owczy pęd w kierunku ledów.Kolega kupił leda za 599 i myślał,że zgodnie z opisem będzie mu świecił jak halogen 40W.Po zmierzeniu siły światła w luxach okazało się,że świeci mu jak moja żarówka 10W,z tą różnicą,że moja temperatura wynosiła 3400K a jego 5600K.Gdy przełączył na 3200K to dawała 2 razy mniej luksów od 10W żarówki.Moim zdaniem zupełną pomyłką jest zakładanie na kamerę paneli led dumnie nazywanych przez niektórych lampkami i zasilanych z żela.Dziwię się,że żaden kamerzysta z takim panelem nie wpadł na pomysł by z tyłu tego panela dać jakiś banerek firmowy.Byłaby to reklama dobrze widoczna przez gości bawiących się za plecami filmującego.

poniedziałek, 19 lipca 2010, 12:50
Bywalec
Bywalec

No to widocznie miałeś pecha i trafiłeś na kiepskie lampy. Może chciałbyś przetestować moje lampy?
http://www.neske.tv
Lampy maja barwę ciepłą. Podana moc jest faktyczną mocą a nie wyssaną z palca. Test porównawczy był przeprowadzany z halogenem Unomat LX800 z różnymi żarnikami.

poniedziałek, 19 lipca 2010, 20:37
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Waldemar Neske napisał(a):
No to widocznie miałeś pecha i trafiłeś na kiepskie lampy. Może chciałbyś przetestować moje lampy?
http://www.neske.tv
Lampy maja barwę ciepłą. Podana moc jest faktyczną mocą a nie wyssaną z palca. Test porównawczy był przeprowadzany z halogenem Unomat LX800 z różnymi żarnikami.

Wiem,że Twoje lampy cieszą się dobrą opinią,ja jednak mając bardzo lekkie i wydajne zasilanie litowe do lampek halogenowych zostanę przy nich.Światło halogenowe przez tyle lat się sprawdzało w filmie i myślę,że długie lata tak jeszcze pozostanie.

wtorek, 20 lipca 2010, 21:48
Stały bywalec
Stały bywalec

A jakie to konkretnie zasilenie litowe do halogenów?

środa, 21 lipca 2010, 08:51
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

adambb napisał(a):
A jakie to konkretnie zasilenie litowe do halogenów?

W duzym uproszczeniu akumulator ma gabaryty najwiekszej i najmniejszej baterii np 570 i 970 Sony przyłożonych do siebie.Są to takie same ogniwa jak bateriach do kamer tylko o większych pojemnościach.Waga ok 400g, od 8Ah do 11Ah-8,4V to napięcie akumulatora a żarówki są 6V.Dzięki temu świecą bardzo jasno i by się nie paliły trzeba było zastosować specjalny układ miękkiego startu oraz wskażnik naładowania baterii.Dzięki podniesieniu napięcia zasilania żarówka 10W świeci podobnie jak żarówka 35W zasilana z cegły.Z tym,że wcegle napięcie szybko spada i żarówka zaczyna świecić na pomarańczowo.Nie bardzo jest sens mierzyć siłę światła w Watach.Bardziej miarodajnym jest miernik tzw luksomierz,bo okazuje się,że niektóre żarniki 10W świecą tak silnie jak 20W pobierając 2 razy mniej prądu i wydzielając zdecydowanie mniej ciepła.Zasilanie to dla mnie hobby a nie działalność gospodarcza.Zainteresowanych zapraszam na PW i proszę podać jakich lamp halogenowych używacie i jakiego ładowania do baterii kamerowych.

środa, 21 lipca 2010, 18:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]