Teraz jest czwartek, 20 września 2018, 07:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Muzyka na film z wesela szkota 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Muzyka na film z wesela szkota
Witam,
Filmowałem ostatnio wesele polsko-szkockie i przy doborze muzyki mam trochę mętlik. Chcę zrobić ukłon w stronę rodziny młodego i dać coś granego na kobzach. Tyle, że nie jestem znawcą ichniej muzyki i boję się, żebym nie wsadził czegoś w stylu naszego hejnału mariackiego albo cos gorszego jeszcze :D Ma ktoś jakieś sugestie? Może coś w tym stylu "The Irish guards- Endearing Young Charms-The Bells of the Shann"?? pomóżcie proszę :) pozdrawiam

wtorek, 27 lipca 2010, 20:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Muzyka na film z wesela szkota
Doskonale Cię rozumiem z tym ukłonem. Zawsze staram się w takich sytuacjach tak postąpić, ale... Tak jak zauważyłeś trzeba być ostrożnym.
zelek80 napisał(a):
"The Irish guards- Endearing Young Charms-The Bells of the Shann"

W tytule jest Irish, choć nam kobzy kojarzą się ze Szkocją. Jednak korzenie muzyczne obu kultur sięgają Celtów i są bardzo zbliżone. Mogą być jakieś animozje pomiędzy Szkotami i Irlandczykami, o których możemy w ogóle nie wiedzieć. Rozumiem, że ten ukłon ma być niespodzianką? Może lepiej po prostu pogadać z młodymi?
Można jeszcze sięgnąć do soundtracku "Braveheart" (jak by nie było walczył o wolność Szkocji :wink: ) i wykorzystać piękny utwór "Love of a Princess", bodajże 11 na płycie, a na pierwszym otwierającym płytę będziesz miał szkockie kobzy. A! Jeszcze pełen uroku jest "Secret Wedding", ze szkocko - celtycką fujarką i ciekawym motywem na skrzypcach.
Ale...Nie mniej ważne jest gdzie chcesz to podłożyć. Czy symbolicznie pod menu, czy gdzieś w filmie.
Równie dobrze może być tak, że młody będzie miał w doopie takie utwory. Z ostrych kawałków zespół Dropkick Murphys zaadoptował do swojego rockowego brzmienia motywy irlandzo-szkockie, czyli celtyckie :wink:
Ale czy młodzi się odważą, a Ty będziesz miał na to pomysł, to już inna bajka :mrgreen:. Także radzę pogadać z młodymi, bo kawałków jest pełno (te które napisałem, to tylko pierwsze skojarzenia) ale można wsadzić się na minę.
Pozdrawiam

środa, 28 lipca 2010, 01:44
Bywalec
Bywalec

Dzięki za wskazówki :D pozdrawiam

środa, 28 lipca 2010, 09:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ładne motywy celtyckie były jeszcze w muzyce z filmu Battlestar Galactica. Jest tego mnóstwo, bo to serial, który miał 4 sezony. Kilka łagodnych kawałków stosowałem i bez potrzeby nawiązywania do wysp. ;)

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

środa, 28 lipca 2010, 11:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witaj "przyjrzyj się" starszym albumom Clannad'u lub formacji Blackmore's Night. Myślę że wrzucanie kawałków z Braveheart czy Gladiator mija się z celem, znajdziesz ją w 90% produkcji wykonywanych od kilku lat, staraj się stworzyć coś nowego z nastrojowym oryginalnym podkładem muzycznym. Jestem przekonany że materiał zawarty w albumach tych formacji będzie nadawał się do Twojej produkcji znakomicie. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

środa, 28 lipca 2010, 11:45
Bywalec
Bywalec

Dziękuję za pomocną dłoń tzn posty :) pozdrawiam

środa, 28 lipca 2010, 16:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

@Grafik77. A no widzisz jak łatwo o pomyłkę. Clannad jest zespołem Irlandzkim i dla nas jest to ogólnie pojęta muzyka celtyka. Dla młodego może to być kolosalna różnica. Poza tym nie napisałem nic o Gladiatorze, tylko o Braveheart. Dla Ciebie wspólnym mianownikiem jest temat "wojownika", a mówimy o muzyce. Choć rozumiem, że bardziej miałeś na myśli ucieczkę od banału :wink: Dlatego nie zaproponowałem tylko Main Theme z Braveheart, ale również dwa inne, mniej znane utwory. Dla mnie z kolei takim zagrożeniem banałem jest Clannad, zbyt silnie kojarzony z serialowym Robin Hood'em, pomimo zaproponowanych przez Ciebie starszych albumów. Także podtrzymuję swoje zdanie, że lepiej pogadać z młodymi.

@zelek80, daj znać, co wybrałeś i gdzie podłożyłeś.

Pozdrawiam

środa, 28 lipca 2010, 17:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Avantura ja nie pisałem wogóle w oparciu o Ciebie, (widzisz gdzieś odnośnik?) a już napewno nie powoływałem sie na Gladiatora w kontekscie Twojego postu ( to był ogólnik), nie pisałem również o płycie Clannadu pod tytułem "Legend" lecz o pozostałych starszych albumach z połowy lat 70-tych. Myślę że warto się nimi zainteresować. Jestem świadomy również tego że muzyka celtycka to nie muzyka stricte szkocka. Pisałem również o Blackmore's Night o któym nie wspomniałeś a założony przez rdzennego bryta, myślę że również warto zainteresować się tą twórczością chcąc być oryginalnym. Pozdrawiam

środa, 28 lipca 2010, 19:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Oki, spoko :wink: Odnośnika oczywiście nie widzę, ale odebrałem Twoje odradzenie Braveheart'a po części do mojego postu :wink:I wiem również, że nie poleciłeś płyty "Legend" tylko starsze. A wyraziłem tylko obawę iż jest to zespół irlandzki.
Pozdrawiam.

środa, 28 lipca 2010, 19:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A pomyśleliście, że aby uniknąć "wtopy", lepiej dać muzykę z delikatnymi stylistycznymi zabarwieniami, zamiast jechać zespołami grającymi stricte w temacie?
Posłuchajcie Breara McCreary "Battlestar Galactica". Tam klimat celtycki czasem tylko muska, a nie dominuje.

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

środa, 28 lipca 2010, 19:50
Moderator
Moderator

Może by po prostu uderzyć do młodej z pytaniem o jakiś konkretny, ulubiony, często słuchany przez młodego kawałek...
Pewnie bardzo Ci się pali z tym filmem, bo jeśli nie, to właśnie wyjeżdżam do Szkocji na zdjęcia i być może zorientował bym się w klimacie, ale będę z powrotem dopiero 13 sierpnia?

środa, 28 lipca 2010, 20:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Montażysta Darek A. napisał(a):
wyjeżdżam do Szkocji na zdjęcia i być może zorientował bym się w klimacie

Ze szklaneczką Szkockiej :wink:

czwartek, 29 lipca 2010, 17:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]