Teraz jest piątek, 20 kwietnia 2018, 22:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Jak znaleźć kamerzystę do stałej współpracy? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jak znaleźć kamerzystę do stałej współpracy?
Witajcie.
Za około 2 miesiące będę potrzebował do stałej współpracy kamerzysty i montażysty. Praca wiązać się będzie z podróżami, przemieszczaniem się po kraju. Praca od godziny 10 rano do 20.

Potrzebował będę trzech kamerzystów i jednego-dwóch montazystów. I mam problem...

Szukałem w internecie tego typu ofert, ale 99% ludzi oferuje tylko filmowanie wesel, chrztów, komunii itp. Mi chodzi o inny "typ" kamerzysty. Osoba taka musi umieć pracować w terenie, musi umieć wyłapywać fajne ujęcia. Wydaje mi się , że większość wideofilmowania weselnego (bazuję przynajmniej po obserwacjach z filmow weselnych, na których byłem) opiera się na gotowych schematach, a ja szukam kogoś kto będzie potrafił wykazać się jakąś kreatywnością, będize umiał nagrac fajne ujęcie itp. Z resztą rozumiecie pewnie...

No i mam problem - nie wiem jak znaleźć takie osoby. Kolejna kwestia - zapłata. Jak sądzicie, ile będzie kosztował taki kamerzysta? Nie mam ogromnego budżetu ale na kamerzystów i montażystów będzie szło najwięcej kasy. Preferował będę zatrudnienie na umowę dzieło/zlecenie , ale jednego kamerzystę chciałbym na etat.

Proszę o sugestie, gdzie mogę znaleźć ludzi do takiej pracy, ile takie osoby mogą zażądać. Jestem nowy w tej branży i każde odpowiedzi będą dla mnie pomocne. Nie chciałbym wydać na to fortuty, ale z drugiej strony nie chcę, aby ktoś pracował u mnie za śmieszną stawkę, bo z doświadczenia wiem, że niska płaca = kiepsko wykonana robota.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

wtorek, 3 sierpnia 2010, 15:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Jak znaleźć kamerzystę do stałej współpracy?
Słuszne uwagi. Wesela to całkiem odrębna gałąź filmowania. Niestety większość kręci wesela nie mając pojęcia o podstawach nawet. Po prostu kupili kamerkę i już :) Ale tacy są najtańsi. Ale weź tu teraz jakiegoś, przyucz (znajdą się tacy, którzy nie uciekną jak im się powie, że mimo kręcenia wesel przez 20 lat NIC nie potrafią). To za rok będzie konkurencja np. w postaci MP studios 2 albo kolejna "firma reklamowa" tworzące dzieła dla firm. Przeszedłem przez to sam i... zostałem sam, zdając sobie sprawę, że sporo ciekawych zleceń muszę odpuścić, gdyż samemu się nie podoła. Ale czekam na jakiś cud.

Cud by się może i zdarzył, jednak kamerzyści/montażyści, którzy znają się na fachu również się cenią. Ale jeżeli odrzucimy cenę jaką trzeba im zapłacić to i tak zostanie nam mało ciekawych ofert. Każdy dobry ma już zajęcie i nie szuka pracy. Osobiście nie brałbym nikogo, kto robi tylko wesela. Niestety. Mimo, że są wyjątki. Życzę owocnych poszukiwań, może akurat racji nie mam i coś sie zmienia w tej branży na lepsze.

wtorek, 3 sierpnia 2010, 15:49
Nowy
Nowy

Dzięki za odpowiedź.
A może chociaż podsuniesz mi orientacyjną kwotę za taki miesiąc pracy?

Teraz wpadł mi jeszcze jeden pomysł do głowy - może studenci lub świeżo upieczeni absolwenci sztuki/fotografii/innych kierunków, ze specjalizacjami fotografii/montażu ? Dla większości osób filmowanie pewnie jest pasją, więc może coś potrafią :) Choć film to co innego niż fotografia - tutaj akurat mam kolegę samouka, który naprawdę wykonuje świetną robotę, a obecnie studiuje.

wtorek, 3 sierpnia 2010, 15:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

za 2 miesiące koniec sezonu...
podpisuj kontrakty...
w moim rejonie są firmy które szukają pracowników-... naucza co kolwiek i po chwili mamy nowa firmę-videoreportarze.
musisz się jako zabezpieczyć.to jest powod ze pomimo ze mam dni gdzie nałożyły by się zlecenia nie przyjmuje ich- lepiej oddać takie kolegom.czasem zlecenia na 2 lata z góry- jak zaufać że współpracownik wywiąże się z umowy- proponuje pisać normalne kontrakty- w razie zerwania zabezpieczyć się

wtorek, 3 sierpnia 2010, 16:16
Nowy
Nowy

Oczywiście, że będą podpisywane kontrakty, umowy. Wszystko będzie spisane bardzo dokładnie.

wtorek, 3 sierpnia 2010, 16:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W dziale giełda masz bazę wolnych montażystów i kamerzystów różnej maści :)

wtorek, 3 sierpnia 2010, 19:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Różne sytuacje się zdarzają. Czasem ktoś, kto jest dobry, doświadczony, może mieć moment w życiu, że szuka nowego, ciekawego zajęcia.
Nikt z Was nie był w takiej sytuacji?

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

wtorek, 3 sierpnia 2010, 19:13
Bywalec
Bywalec

polecam siebie :oops:

środa, 11 sierpnia 2010, 10:03
Bywalec
Bywalec

MarcinS. napisał(a):
Dzięki za odpowiedź.
A może chociaż podsuniesz mi orientacyjną kwotę za taki miesiąc pracy?

Teraz wpadł mi jeszcze jeden pomysł do głowy - może studenci lub świeżo upieczeni absolwenci sztuki/fotografii/innych kierunków, ze specjalizacjami fotografii/montażu ? Dla większości osób filmowanie pewnie jest pasją, więc może coś potrafią :) Choć film to co innego niż fotografia - tutaj akurat mam kolegę samouka, który naprawdę wykonuje świetną robotę, a obecnie studiuje.

To takie sprzeczne informacje, bo z jednej strony potrzebujesz kogoś kto ma wiedzę i doświadczenie w poważniejszych zleceniach a z drugiej strony chcesz zatrudnić studenta który może i robi to z pasją ale doświadczenia i umiejętności na pewno nie ma.
Nie wiem czy będę osobą która będzie w stanie Ci pomóc ale napiszę jakie stawki obowiązują w mojej firmie. Za operatora kamery kasuję od 300 do 500zl netto za dzień. W tej cenie masz doświadczonego operatora z kamerą HD, steady, statyw z głowicą olejową, Slide Kamera serii HSK-6, zestaw audio bezprzewodowy, mikrofony, oświetlenie i wiele innych akcesoriów w zależności od potrzeb. Doświadczenie w zakresie reportażu, reklamy, prezentacji firm, filmów szkoleniowych itd. Oczywiście materiał do wglądu.
Jeśli chodzi o stawkę za montaż to mogę tylko powiedzieć na podstawie konkretnego zlecenia. Bywa różnie. Inne stawki obowiązują przy reklamie a inne przy reportażu czy filmie przyrodniczym. Dochodzą do tego koszty np. lektora, podkładów muzycznych. Ostateczną cenę ustala się przy podpisaniu umowy. Pracy nam nie brakuje ale jeśli kogoś stać to nie odmawiamy 8)

niedziela, 29 sierpnia 2010, 22:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]