Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 15:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 ile kosztuje film z wesela 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post ile kosztuje film z wesela
kolega poprosił mnie o zarezerwowanie terminu dla znajomego. Poprosiłem go o to żeby młody przyjechał dał zaliczkę i podpisal umowę .Prawie rok się nie odzywał ,teraz na 10 dni przed ślubem kolega powiedział mi że oni sami sobie będą kręcić, nagle dzisiaj kolega który zaklinał się że nie będzie mu montował filmu dzwoni i mówi mi żebym mu nakręcił ( TEMU KOLEDZE )
ślub i wesele za 700 zł a on zmontuje ( a miał nie montować ) młdego na oczy nie widziałem, kolega wymyślił sobie żeby mu to nagrać w HD A ON ZMONTUJE W SD przez to że zawierzyłem koledze straciłem paru klientów na ten termin (21 sierpnia ) mam pytanie ile policzyć mu filmowanie ślubu i wesela w HD powiem jeszcze to że w piątek mam wesele i ślub i w sobotę mogę byc zmęczony a on mnie przez rok olał i teraz w ostatniej chwili chce żeby mu nagrać -czy 1000zł zł za filmowanie w HD to nie za dużo bo jak by podpisał umow wcześniej to by było taniej

poniedziałek, 16 sierpnia 2010, 15:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: ile kosztuje film z wesela
tunes napisał(a):
kolega poprosił mnie o zarezerwowanie terminu dla znajomego. Poprosiłem go o to żeby młody przyjechał dał zaliczkę i podpisal umowę .Prawie rok się nie odzywał ,teraz na 10 dni przed ślubem kolega powiedział mi że oni sami sobie będą kręcić, nagle dzisiaj kolega który zaklinał się że nie będzie mu montował filmu dzwoni i mówi mi żebym mu nakręcił ( TEMU KOLEDZE )
ślub i wesele za 700 zł a on zmontuje ( a miał nie montować ) młdego na oczy nie widziałem, kolega wymyślił sobie żeby mu to nagrać w HD A ON ZMONTUJE W SD przez to że zawierzyłem koledze straciłem paru klientów na ten termin (21 sierpnia ) mam pytanie ile policzyć mu filmowanie ślubu i wesela w HD powiem jeszcze to że w piątek mam wesele i ślub i w sobotę mogę byc zmęczony a on mnie przez rok olał i teraz w ostatniej chwili chce żeby mu nagrać -czy 1000zł zł za filmowanie w HD to nie za dużo bo jak by podpisał umow wcześniej to by było taniej

Ale macie problemy :wink:
Zasada jest jedna: nie ma umowy ani zadatku - nie rezerwuję terminu na słowo. Teraz to go kasuj.

http://www.facebook.com/produkcjafilmowa

poniedziałek, 16 sierpnia 2010, 16:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dzięki za odpowiedź

poniedziałek, 16 sierpnia 2010, 16:46
Moderator
Moderator

Oczywiście, że tak....
W takiej sytuacji on nie mając wyjścia zapłaci Tobie każdą cenę, a Ty traktuj ją jako rekompensatę za straty innych klientów.
Ważna rzecz, jaka przypomniała mi się, a jestem świeżo po tematach prawnych związanych z zaliczkami:
- nigdy, przenigdy nie sporządzaj umowy o zaliczce!
Zaliczka musi być zwrócona w przypadku zerwania, nie dotrzymania umowy, więc nie jest żadną gwarancją wywiązania się stron z tejże umowy.
- pobieramy jak to wyżej napisał kolega - ZADATEK -, ten w/g ustaleń zawartych w umowie jest gwarancją jej dotrzymania, gdyż w razie jej zerwania - przepada.
Nie zaliczka, ale zadatek!
Nie widzę też sensu rejestracji w HD, jeśli wynikowym będzie jedynie SD.

poniedziałek, 16 sierpnia 2010, 21:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

tunes napisał(a):

Bełkoczesz. Zacznij używać znaków przestankowych, to może ktoś zrozumie, co chciałeś przekazać. A co do meritum sprawy: podobnie jak MMstudio nie rezerwuje terminu na słowo.
Nawet znajomym;-)
Gdybym tak robiła, to w sezonie co sobotę pisałabym pełne żałości posty na tym forum...

wtorek, 17 sierpnia 2010, 11:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kolega MM i Darek zrozumieli, ja również... podobnie jak Ty bardzo dużą wagę przywiązuje do pisowni i ojczystego języka ale wydaje mi się Elwirka że troszkę przesadzasz. Co do autora postu, napisał go z pełnym przekonaniem że ktoś mu pomoże w kłopocie jakim niewątpliwie jest jego sytuacja, grzecznie podziękował za radę i za to mu chwała. Nie przystoi "kopać leżącego" a Ty ewidentnie to robisz. Piszesz o żalach wylewanych na forum, podaj mi proszę Elwirko link do postu w którym udzieliłaś komuś pomocy bez zgryźliwości i przekąsu? Nie mam prawa Cię oceniać, dlatego że Cię nie znam, ale wydaję mi się że każdy z nas uczy się przez całe życie i nie jest alfą i omegą w każdej dziedzinie. Przykro mi to pisać ale analizujac Twoje posty dochodzę do wniosku, że albo nie chcesz, albo nie możesz, albo nie umiesz podzielić się swoją wiedzą na temat montażu czy realizacji filmu. Twoje pisanie tu ogranicza się do wyśmiwania wszystkich i wszystkiego bez nawiązania do konkretnego tematu. Ani w działach oprogramowanie, osprzęt, montaż, kamery itd nie udzieliłas konkretnych odpowiedzi, tylko zgryźliwości, szczególnie dla nowych użytkowników. Każdy z nas kiedyś zaczynał przygodę z video i wiemy jak było i jak jest teraz. Więc może troszkę wyrozumiałości, jak mamy odpisywać na posty z "pretensjami" to może podarujmy sobie pisanie na wątek który nas kompletnie nie interesuje. Pozdrawiam i mam nadzieje że te moje "wypociny" dadzą troszkę do myślenia.

wtorek, 17 sierpnia 2010, 18:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

panie grafik- to są uroki przekwitania -kobiety z rana.... zrzędliwe...
jeśli dobry kolega- zrób w prezencie- pokaz swoja wyższość

wtorek, 17 sierpnia 2010, 19:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Grafik77 napisał(a):
Kolega MM i Darek zrozumieli, ja również... podobnie jak Ty bardzo dużą wagę przywiązuje do pisowni i ojczystego języka ale wydaje mi się Elwirka że troszkę przesadzasz. Co do autora postu, napisał go z pełnym przekonaniem że ktoś mu pomoże w kłopocie jakim niewątpliwie jest jego sytuacja, grzecznie podziękował za radę i za to mu chwała. Nie przystoi "kopać leżącego" a Ty ewidentnie to robisz. Piszesz o żalach wylewanych na forum, podaj mi proszę Elwirko link do postu w którym udzieliłaś komuś pomocy bez zgryźliwości i przekąsu? Nie mam prawa Cię oceniać, dlatego że Cię nie znam, ale wydaję mi się że każdy z nas uczy się przez całe życie i nie jest alfą i omegą w każdej dziedzinie. Przykro mi to pisać ale analizujac Twoje posty dochodzę do wniosku, że albo nie chcesz, albo nie możesz, albo nie umiesz podzielić się swoją wiedzą na temat montażu czy realizacji filmu. Twoje pisanie tu ogranicza się do wyśmiwania wszystkich i wszystkiego bez nawiązania do konkretnego tematu. Ani w działach oprogramowanie, osprzęt, montaż, kamery itd nie udzieliłas konkretnych odpowiedzi, tylko zgryźliwości, szczególnie dla nowych użytkowników. Każdy z nas kiedyś zaczynał przygodę z video i wiemy jak było i jak jest teraz. Więc może troszkę wyrozumiałości, jak mamy odpisywać na posty z "pretensjami" to może podarujmy sobie pisanie na wątek który nas kompletnie nie interesuje. Pozdrawiam i mam nadzieje że te moje "wypociny" dadzą troszkę do myślenia.

Nigdy nikomu nie pomogłam i nie zamierzam:-) Niech sobie nowi radzą sami, to zmusi ich do myślenia. Chociażby nad ortografią ojczystego języka. Jeśli ktoś oczekuje pomocy to niech się wysili i wyartykułuje dobitnie czego oczekuje. Tak trudno przeczytać to, co się napisało przed naduszeniem "wyślij"?! I nie wmawiaj mi, że skoro jestem złośliwa, to nie powinnam odpowiadać na posty. Bardzo chętnie analizuję wszelakie filmiki, tylko niestety nie każdy autor potrafi przyjąć moją krytykę:-) Ty pewnie chciałbyś ze Świata Obrazu zrobić forum podobne do tego dla egzaltowanych panien młodych, zachwyconych każdą fotką czy filmikiem na którym znajduje się rąbek białej kiecki. Jednakże w przesłodzonych wyrazach uwielbienia zawsze tkwi nuta fałszu... Owszem, znana jestem z ciętych ripost i szyderczych komentarzy, ale od rozmówców wymagam tylko jednego: myślcie przy pisaniu, to nie boli...

środa, 18 sierpnia 2010, 11:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

niektorzy wymagaja jeszcze wiecej, na przyklad myslenia przy czytaniu.... ale nie mozna miec wszystkiego :)

środa, 18 sierpnia 2010, 17:28
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Jeszcze inni wymagają podania osiągnięć i portfolio od osoby oceniającej, żeby wiedzieć czy krytyka pada z ust osoby kompetentnej czy zwykłego malkontenta.

środa, 18 sierpnia 2010, 18:58
Moderator
Moderator

Tu akurat racji raczej nie masz, bo czy aby oceniać smak potrawy trzeba być kucharzem?
Byłoby wręcz korzystniej, gdyby oceny dokonywali odbiorcy nie mający pojęcia o sprawach technicznych, widzący materiał oczami zwykłego klienta, zresztą było na ten temat sporo.

środa, 18 sierpnia 2010, 20:16
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

OK, ale czy użytkownik elwirka to tylko odbiorca - jak klient restauracji idąc Darek Twoim tropem ? Nie, to też jest kucharz. Tylko nikt nie wie jaki, bo poza gadaniem sam nic nie prezentuje. Bez urazy koledzy i koleżanki - luźna rozmowa :)

środa, 18 sierpnia 2010, 21:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

bartek_zoom, bez przesady bo dojdziemy do absurdu gdzie krytyka zostanie zarezerwowana dla guru. Aby cokolwiek poddawać krytyce nie trzeba udowadniać światu, że jest się lepszym w te czy inne klocki. Do rzetelnej krytyki wystarczy wiedza na dany temat. Krytykować zresztą każdy może o ile go o to proszą. Inna sprawa jeśli robi się z tego permanentny wolontariat albo jakaś nerwica.

środa, 18 sierpnia 2010, 21:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na twoim miejscu wcale bym tego nie brał twoja strata, a na przyszłość wiesz, że bez umowy nic się nie robi. Elwirka widziałem stronę firmy w której pracujesz przyznam, że nogi to masz fajne ale filmiki powinnaś nieco uaktualnić bo tam jest sporo staroci które jakościowo chyba nie mają odzwierciedlenia w obecnych produkcjach i cenach jakie masz na stronie. Zresztą te obecne teledyski weselne niestety maja sporo do życzenia może nie jestem wielkim ekspertem ale kilka klipów już zmontowałem i z pracy w prawdziwej TV jeszcze mnie nie wywalili więc chyba jest ok. Pozdrawiam

czwartek, 19 sierpnia 2010, 21:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A ja się zgadzam z Elwirką o tyle, że kiedy sam byłem młody, nikt się nade mną nie rozczulał. To doświadczenie, które teraz mam wynika z tego, że mnie krytykowano, że kilka rzeczy spaprałem itp. itd. To właśnie jest doświadczenie.
Jeśli teraz młodzi oczekują prowadzenia za rączkę i chronienia przed błędami, wychowamy sobie niedoświadczonych cycków, którzy będą potrafili tylko bezmyślnie naśladować. Bo bez błędów i krytyki to się raczej nie nauczy.

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 14:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona