Teraz jest piątek, 27 kwietnia 2018, 08:45

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 dotyczy użycia muzyki z CD 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post dotyczy użycia muzyki z CD
Mam pytanie. Jeśli w filmie z wesela , używasz jako podkład muzykę z CD - czy wnosisz jakąś opłatę firmie fonograficznej?

sobota, 2 lutego 2002, 00:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ale kto płaci ??? ;-)))
teraz jeszcze nie jest źle, nie sprawdzają, ale jak wejdziemy do Uni Europejskiej, ojjjj bedzie sie działo!!!!!

sobota, 2 lutego 2002, 01:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Slyszalem tez ze sa plyty z muzyka, a w ich cenie jest ta oplata, mozna je wiec uzywac do podkladow. Nie spotkalem sie jednak w sklepie z czyms takim

pozdrawiam

sobota, 2 lutego 2002, 02:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post dotyczy muzyki
Jak wiem to za muze trzeba płacić ale na przykład firma VIS z krynicy od której biorę animacje tez posiada muzykę do podkłądów z prawami autorskimi. Ostatnio jak pamiętam to coś takiego kosztowało 120zł. Jeśli chcecie się dowiedzieć coś więcej na ten temat to reklama VIS'u jest przeważnie w LIFE VIDEO. Pozdrawiam wszystkich.

środa, 10 kwietnia 2002, 17:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post placic, nie placic
dowiedzialem sie(chyba)
nie musimy placic zaiksowi - zlodziejowi , za pioseneczki itp, gdy filmy ktore robimy sa do uzytku wewnetrznego - prywatnego.

pozdr.

środa, 10 kwietnia 2002, 19:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Witam. Co do tematu muzyki to mogę polecić produkcje fimy z Gdańska. Cena za jedną płytę kształtuje się na poziomie od 150-700 zl. z prawami do wykorzystywania (te ceny odnoszą się do wykorzystań czysto komercyjnych -radio i tv, nie wiem jak to jest w przypadku produkcji filmów okolicznościowych ??)
jeśli ktoś jest zainteresowany to prosze o kontakt na priv.

technik@rmi.fm

czwartek, 9 maja 2002, 12:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post muzyka
Przeczytajcie co pisze na każdej (oryginalnej) płycie.
Cytuję:
"WSZELKIE PRAWA AUTORSKIE I PRAWA PRODUCENTA DO NAGRANYCH UTWORÓW ZASTRZEŻONE. (i tu) KOPIOWANIE, WYNAJMOWANIE, WYPOŻYCZANIE, WYKOŻYSTYWANIE TEGO NOŚNIKA DO WYKONAŃ PUBLICZNYCH I NADAŃ RTV BEZ ZEZWOLENIA ZABRONIONE."
A my "nagrywamy do użytku prywatnego"-to są słowa Krzysztofa Zanussiego, a jemu można wierzyć - bardzo mądry człowiek.
Pozdrawiam

czwartek, 6 czerwca 2002, 21:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post o muzyce
Są rzeczywiście płyty z gotową muzyką, którą można wykorzystywać bez ograniczeń. Kiedyś w sprzedaży były takie płytki firmy Hama.

piątek, 7 czerwca 2002, 15:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post ZAiKS i muzyka!!!
Witma,
Uwaga Dolny Slask - oststnio inspektorzy z ZAIKSu rozpoczeli kontrole firm i instytucji!!!!!
Wykupienie licencji dla videofilmowca to ok 50zl misiecznie. Jestem ciekaw jak ZAiKS sie rozlicza z wykonawcami???
Hmm - ryczalt - ta kasa splywa do kieszeni prezesow i ich parobkow a nie na rzecz tworcow.
np. Jak wykorzystam utwor Erica Claptona - to ile on dostanie za to ze jego utwor upiekszyl moj film?? Hmm chyba newet sie nie dowie o tym, a niedaj Boze jak moj film trafi w jego rece i wytoczy mi sprawe w sadzie ze uzywam jego utowrow bez jego wiedzy ;)

Ludzie po co jest ZAiKS ? to chyba jakas piramida finansowa ;)

A co mi moze ZAiKS jak uzywam muzyki Royalty Free???
Doczepi sie ze na uroczystosci weselnej gral zespol i za to powinienem zaplacic - a jak juz zespol raz za to zaplacil to po co ja mam placic drugi raz!!!

pozdrawiam
nie powiem!!!!!1

piątek, 7 czerwca 2002, 18:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post ParisMusic
:P
Bez problemu podpusujecie umowę z ParisMusic na jakąś ilość płyt(płacicie ryczłt miesięczny) i możecie korzystać z muzyki do woli, oczywiście regulując ZAIKS. Mogę podać adres i więcej informaci na priv. Firma, mimo obcojęzycznej nazwy, jest polska i dysponuje ogromną bilioteką muzyczną, mają wszystko.
Pozdrowienia

wtorek, 9 lipca 2002, 17:16
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Robie filmy (raczej krotkie) tylko ku radosci swojej i ograniczonej liczby odbiorcow. Umieszczam je w internecie i nie mam zadnych korzysci finansowych z tej tworczosci. Uzywam muzyki bez zgody (tzn. nie pytam sie) autorow. Czy z tego powodu moga grozic mi lub stronie na ktorej jest film jakies nieprzyjemnosci? Oczywiascie pomijam fakt, ze sa to tzw. male sprawy, ktorymi (chyba) nie zawracaja sobie glowy krwiozercze wytwornie.

niedziela, 4 sierpnia 2002, 18:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post muzyka
Na początku marca będzie nowa muzyka w VIS

Raven napisał(a):
A jak jest w nastepujacej sytuacji?
Robie filmy (raczej krotkie) tylko ku radosci swojej i ograniczonej liczby odbiorcow. Umieszczam je w internecie i nie mam zadnych korzysci finansowych z tej tworczosci. Uzywam muzyki bez zgody (tzn. nie pytam sie) autorow. Czy z tego powodu moga grozic mi lub stronie na ktorej jest film jakies nieprzyjemnosci? Oczywiascie pomijam fakt, ze sa to tzw. male sprawy, ktorymi (chyba) nie zawracaja sobie glowy krwiozercze wytwornie.

wtorek, 18 lutego 2003, 23:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post zaiks
Z treści tej dyskusji wynika, że żaden z was nawet nie pofatygował się aby się dowiedzieć u źródła tj. w ZAiKS-ie. Podpisujesz z nimi umowę licencyjną i płacisz określony procent od zarobku. A groźny zapis "Kopiowanie ....... zabronione" po podpisaniu umowy staje się nie groźny.

środa, 19 lutego 2003, 02:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Nie tylko ZAiKS-owi trzeba płacić !!!
Odprowadzanie (nawet) stawki dla ZAiKS-u nie upoważnia nikogo do wykorzystywania dowolnego materiału z dowolnej płyty CD !!!
ZAiKS nadzoruje jedynie sprawy związane z prawami autorskimi, a mówiąc o wykorzystaniu muzyki z CD dochodzą jeszcze prawa pokrewne !!! - między innymi prawa producenta materiału muzycznego i prawa wykonawcze. Z reguły producent jest właścicielem materiału muzycznego (chyba, że kupił licencję na wydanie jakiejś ilości płyt od innej firmy).
Tylko zakupienie licencji na wykorzystaine danego materiału (+opłata dla ZAiKS-u z tytułu praw autorskich) upoważnia do wykorzystania muzyki z płyty CD np. jako podkładu pod wstęp do wesela.
Ale na szczęście są firmy, które sprzedją płyty z licencją do ich wykorzystania.

sobota, 26 czerwca 2004, 03:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]