Teraz jest wtorek, 25 września 2018, 01:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Dzwiek w kosciele 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Dzwiek w kosciele
Witam wszystkich :) Od pewnego czasu mam pewien problem z dźwiękiem w podczas mszy św. Zauważyłem na rożnych produkcjach ze posiadają świetny dźwiek podczas ślubowania itp. Poszukałem troche na forum i niedokonca zrozumialem jak to jest robione. Czy ktoś może mi wyjaśnić za pomocą czego i w jaki sposób odbywa się takie rejestrowanie dźwięku ?

poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 00:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Dzwiek w kosciele
Hej,
Dźwięk jest nagrywany za pomocą rejestratora dźwięku.
Najpopularniejsze wśród braci weselnej są rejestratory zoom h2, zoom h4
i zoom h4n. W takiej chronologii się pojawiały na rynku.
Są oczywiście i inne, jak chociażby chwalony Olympus LS-5 (połowę tańszy),
ale pewnie nie będziesz chciał testować innych rejestratorów "na sobie".
A technicznie.. Rejestrator taki "montuje się" (statywek, taśma, scotch, uchwyt, rzep) w pobliżu głośnika w kościele i dźwięk jest zbierany z owego głośnika. Dlatego, że ksiądz mówi do mikrofonu, jak i młodzi podczas przysięgi (jeśli ksiądz dobrze podetknie mikrofon), to nagrywasz czystszy dźwięk z głośnika, bez tego całego "zgiełku" i pogłosu kościelnego.
Potem na montażu synchronizujesz obrazki z dźwiękiem i ...gotowe.
Poszukaj jednak opinii o tych zoomach o programach montażowych, gdyż niektórym kolegom dźwięk się rozjeżdża.
Pozdrawiam.

poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 00:37
Bywalec
Bywalec

Dokładnie tak jak napisał kolega powyżej. Tu masz link

poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 00:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

księdza zawsze dobrze słychać bo umie mówić do mikrofonu a w czasie przysięgi kościelny tez wie jak księdzu mikrofon dostawić- problem z młodymi- czasem wogole nie zbiera ich mikrofon- wiec na co rekorder przy głośniku?

poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 01:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nooo zeby ksiedza bylo dobrze slychac :)

poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 01:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

widziałem parę imprez nagranych rekorderem.co z tego ze jakość dźwięku doskonała kiedy dźwięk oszukany bo nie zawiera informacji o kierunku i miejscu operatora oraz innych dźwięków z sali czy oklasków-oczywiście rekorder byl podpięty pod mixer

poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 02:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kumak napisał(a):
problem z młodymi- czasem wogole nie zbiera ich mikrofon

Po pierwsze, to masz jeszcze dźwięk z kamery, zawsze możesz to zmiksować, a po drugie jak młodzi powiedzą przysięgę cicho, to i tak są większe szanse, że mikrofon księdza lepiej ich "złapie", niż ten z kamery.
kumak napisał(a):
co z tego ze jakość dźwięku doskonała kiedy dźwięk oszukany bo nie zawiera informacji o kierunku i miejscu operatora oraz innych dźwięków

Idąc tym tropem rozumowania,to jesteśmy oszukiwani na każdym filmie, w którym podczas zdjęć użyto mikrofonu na tyczce, bądź mikroportów. A do tego dźwięk przeszedł wiele etapów postprodukcji. Czyli na wszystkich oglądanych przez nas filmach. Ale w/g Ciebie, na filmach weselnych najważniejsza jest "informacja o miejscu operatora", a nie jakość dźwięku.
kumak napisał(a):
dźwięków z sali czy oklasków-oczywiście rekorder byl podpięty pod mixer

Kwestia sali i miksera, to oddzielny temat. Odgłosy sali i oklaski też można zmiksować. A autor pytania adi0, zatytułował wątek "Dźwięk w kościele".
Pozdrawiam.

poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 03:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kolega Kumak (z całym szacunkiem to jego ciężkiej pracy) jest tym typem, który prawdopodobnie kultywuje tradycje filmów weselnych z lat '80.
W każdej poważnej produkcji, w jakiej brałem udział istotą rzeczy było osiągnięcie najlepszej możliwej jakości podczas oglądania materiału.
Jeśli zatem mam możliwość, stawiam rejestrator (który często jest po prostu drugą kamerą) na chórze, gdzie jest kolumna w której słychać księdza, są organy, i czasem jest solistka. Mam drugi mikrofon na dłuższym kablu i rozstawiam sobie tą graciarnie tak, żeby było jak najlepiej. Dzięki temu mam w jednym kanale nagranego księdza z kolumny, w drugim muzykę kościelną, a na kamerze z którą grasuję na dole efekty i przysięgę a nierzadko i "podpowiedzi" księdza.
Potem sztuka polega na tym, żeby to wszystko ze sobą zgrabnie pomontować. Ale na Vegasie to czysta przyjemność. Próbowałem ostatnio zrobić skrót kościoła na CS5. Serdeczne wyrazy współczucia dla wszystkich kolegów pracujących w Premiere!

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 12:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dzieki wszystkim za rozwinięcie tematu, tak tez mysalem ze jest to wykonywane... Postanowilem zalozyc temat poniewaz dosyc czesto filmuje w koscielach gdzie ksciadz mowi dosyc cicho, sprzet w kosiele jest slabej jakosci ( zdarzaja sie trzaski) a 80% mlodych podczas przysiegi praktycznie nieslychac chycialbym by dzwiek a szczegolnie przysiega mlodych byla b.dobrej jakosci tak jak to wystepuje w pewnych producjach slubnych;) (niebede wymienial kto i w jakiej by nierobic reklamy czy antyreklamy).

poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 13:06
Stały bywalec
Stały bywalec

MKmagic napisał(a):
Próbowałem ostatnio zrobić skrót kościoła na CS5. Serdeczne wyrazy współczucia dla wszystkich kolegów pracujących w Premiere!

Przyjmuje wyrazy współczucia ale co sprawiło Ci tyle trudności w tym programie.

poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 13:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Panowie prosze nie robcie z tego posta smietnika! co ma montaz w cs5 do tematu ?!

poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 13:23
Stały bywalec
Stały bywalec

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem ze względu na chroniczny brak czasu jest podwieszenie pchełki na głośniku i zgrywanie bezprzewodowo na jeden kanał drugi kanał zbiera kierunkowy mocowany na kamerze (w razie niechlujnego podsunięcia mikrofonu przez ksiedza, ....). Mocowanie bezprzewodówki trwa zaledwie kilka chwil.

poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 13:53
Bywalec
Bywalec

Witam , od 2 lat stosuje to rozwiązanie i jestem z niego bardzo zadowolony
http://www.bsmultimedia.com.pl/index.ph ... rod_id=134
wystarczy mieć kamerę z 2 wejściem audio i podpiąć to cudeńko.
1. podpinam młodemu na klapę i przysięgę mam głośną i wyraźną nawet jak nie mówią do mikrofonu lub mówią cicho
2. na sali przypinam na jakiejś lampie po drugiej stronie sali aby zbierała dźwięk orkiestry i po zmiksowaniu z tym z kamery mam super przestrzenny dźwięk( tu dużym plusem jest to że jak orkiestra ma głośniki tylko przy scenie to odwracając się plecami od nich nie słychać pogorszenia dźwięku)

pozdrawiam

poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 13:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zgoda można i tak. Ale widziałem trzy sytuacje, które mnie odwiodły od tego pomysłu:
1. Młody, który co chwila pociągał nosem. Dźwięk wciąganych glutów, nagrał się idealnie przez całą mszę. :D
2. Młody, który ze stresu tak się pocił, że co chwila używał chusteczki.
Dźwięk szeleszczącej chusteczki nagrał się idealnie. :D
3.Młody, który przez przypadek odpiął mikroport i schował do kieszeni, bo w stresie nie wiedział jak go zapiąć. :D
Pozdrawiam :wink:

poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 14:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ja używam netbooka acer-pracuje 8 godzin na bateriach i kupiłem go za 800zeta

poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 14:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona