Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 01:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Foton i ich Hand Stand 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Foton i ich Hand Stand
Witam, czy ktoś jest użytkownikiem statywu, który znajduje się w temacie posta? Czy opłaca się go w ogóle kupować. Czy obraz jest trochę stabilniejszy niż z ręki ?? czy też statywu tytan ??

środa, 15 września 2010, 00:41
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: Foton i ich Hand Stand
Tak się składa że jakieś 4 dni temu spędziłem w sklepie dobrych kilka minut żeby go sprawdzić razem z kamerą Z1. Po 4 minutach miałem już skurcz w ręce i filmowanie dalej za pomocą tego stabilizatora było nie możliwe. Dla mnie porażka !!! Waga tego urządzenia dyskwalifikuje go jeżeli chodzi o urządzenia typu steadicam. Do ujęć kilku sekundowych można go używać ale nic poza tym.

środa, 15 września 2010, 10:20
Bywalec
Bywalec

Od trzech lat jestem użytkownikiem tego statywu. Kupiłem go mając wiele obaw, teraz jednak nie wyobrażam sobie imprezy bez tej zabawki. Oczywiście nie jest to stedicam ani żaden super profesjonalny wynalazek. Ujęcia są dużo lepsze niż z ręki, można z nim śmiało biegać po sali. Nie używam statywów naramiennych więc nie mam porównania ale wydaje mi się że "tytanem" nie pokręcisz w biegu. :)
Hand Stand ma wiele wad, jest niewygodny, ciężki i dziwnie wygląda, do bólu rąk po roku można się przyzwyczaić jednak jest to jakaś alternatywa.

środa, 15 września 2010, 12:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

uzytkownik_10601 napisał(a):
Witam, czy ktoś jest użytkownikiem statywu, który znajduje się w temacie posta? Czy opłaca się go w ogóle kupować. Czy obraz jest trochę stabilniejszy niż z ręki ?? czy też statywu tytan ??

Witam, jestem posiadaczem statywu typu tytan czy jakos tak. Do filmowania wesle jest to jak dla mnie swietna sprawa. Nalezy jednak pamietac ze statywny naramienne niedaja stabilnosci obrazu jak trojnogi, czy plynnosci przemieszczania jak steadycam. Pozwalaja oszczedzac rece przy filmowaniu dluzszych ujec a zarazem mozna sie z nimi latwo i szybko przemiscic. Dla mnie do wesel jest to fajne rozwiazanie. Nieposidam budowy atletycznej wiec filmowanie z reki kamerami wagi 2 czy wiecej kilo przez wiecej niz 5min jest dosyc uciazliwe bo zamiast skupic sie na ujeciu mysle ile wytrzymam ;) Uzywam go do filmowania blogoslawienstwa, na sali podczas gdy bawi sie duzo osob i steadycam nieporadzi sobie z powodu na scisk...Nie jest to doskonale rozwiazanie ale do mnie przemowilo ;)

piątek, 17 września 2010, 15:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]