Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 06:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 klip na youtube i muzyka chroniona prawami autorskimi 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post klip na youtube i muzyka chroniona prawami autorskimi
witam,
chciałbym zamieścić mój film z muzyką chronioną prawami autorskimi w serwisie YT. W ZAIKS przekazano mi informację iż musi się do nich zgłosić właściciel serwisu i wtedy jakaś procedure itd...
Jeśli chcę umieścić film na mojej stronie to wtedy do 20 utworów mam opłatę miesięczną 100zł.
Jest jakiś inny sposób?
Jak jest w przypadku umieszczania filmów np na VIMEO??

pozdrawiam
Łukasz

środa, 3 listopada 2010, 13:46
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: klip na youtube i muzyka chroniona prawami autorskimi
YT automatycznie wykrywa, czy dana ścieżka dźwiękowa chroniona jest prawami autorskimi. Po wrzuceniu materiału ukazuje się monit, o tym jaki podmiot administruje prawami autorskimi. Ja dostałem pouczenie typu:
Co należy zrobić?
Nie jest wymagane żadne działanie. Film jest nadal dostępny na całym świecie. W niektórych sytuacjach obok filmu mogą być wyświetlane reklamy.

W tym przypadku właściciel praw autorskich ma uregulowaną sytuację z YT i w zamiast kasować pozwala sobie na wyświetlanie reklam. W moim przypadku były to fragmenty kilkunastosekundowe, a film można oglądać tylko na Youtube i nie da się go podlinkować pod żadną inną stronę. Serwis czasami wyłącza ścieżkę dźwiękową. Wszystko zależy od umów podpisanych pomiędzy właścicielami praw - YT, a czas zapewne ma tutaj znaczenie.

Regulamin Vimeo zakłada, że masz pełne prawa do zamieszczanych materiałów i nie wyręcza w żaden sposób swoich użytkowników, tak jak robi to YT. Musiałbyś zapytać w Zaiksie czy twoja strona może też być rozumiana jako twój profil na vimeo.

Wrzuć na YT, jeżeli złamiesz prawo system powinien to automatycznie wykryć. http://www.google.com/support/youtube/b ... swer=83766 Tutaj znajdziesz więcej szczegółów jak to działa.

sobota, 6 listopada 2010, 02:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: klip na youtube i muzyka chroniona prawami autorskimi
dzięki wielkie za odpowiedź. W sumie dobre rozwiązanie mi podsunąłeś. Zapytam czy strona z profilem może być traktowana jako "moja strona".

niedziela, 7 listopada 2010, 12:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]