Teraz jest wtorek, 18 września 2018, 15:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Beiks Road Show 2010 - Wrażenia 
Autor Wiadomość
Moderator
Moderator

Post Beiks Road Show 2010 - Wrażenia
Jeszcze nie skończyły się co prawda prezentacje Road Show 2010, lecz myślę, że wielu tu obecnych biorących udział w tych spotkaniach chętnie podzieli się swoimi wrażeniami.

Osobiście wróciłem do domu nieco zawiedziony.
Stwierdzam z całą pewnością, że tegoroczny Road poświęcony był filmowi 3D, z czym jeszcze długo nie będziemy mieli do czynienia, a już z pewnością w praktyce zawodowej.
Prócz prezentacji sprzętu video, nowościach w rozwiązaniach lustrzanek Sony można było zaczerpnąć nieco wiedzy na temat najnowszego GV Edius 6x, na co najbardziej czekałem, lecz tu ogromne moje i nie tylko moje, bo rozmawiam niemal codziennie z ludźmi o podobnym wrażeniu po Road Show - rozczarowanie brakiem znajomości programu, przez osoby przedstawiające go i promujące na spotkaniu.
Na proste moje pytania związane z funkcjami aplikacji otrzymałem odpowiedź, że projekt jaki osadzony był obecnie na TL 3D zrobiony został na szybko dla potrzeby prezentacji na Road i niczego raczej więcej nie dowiem się, bo po prostu - człowiek odpowiedział "nie wiem". Miałem kilka prostych pytań związanych z gorącym tematem jaki toczy się w wątku : viewtopic.php?f=37&t=32481 , ale widząc, że nie mam szansy porozmawiania na temat zadałem kilka prostych pytań dotyczących edycji titlera w przestrzeni 3D i co? - Nie wiem.
Jednak, aby nie było tak negatywnie muszę wyrazić się wyjątkowo pozytywnie o wykładzie ostatniego człowieka, jako ostatni program spotkania objaśniającego wszystkie techniki tworzenia i sposobów emitowania obrazu 3D zarówno w technice TV, jak i na ekranie kina itp.
Dla samego tego właśnie wykładu warto było udać się na to spotkanie.
Wyraźcie swoje opinie i wrażenia, gdyż mogę być nieobiektywny sugerując się moim tylko gustem i zainteresowaniem.

czwartek, 11 listopada 2010, 13:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Beiks Road Show 2010 - Wrażenia
Cytuj:
Jednak, aby nie było tak negatywnie muszę wyrazić się wyjątkowo pozytywnie o wykładzie ostatniego człowieka, jako ostatni program spotkania objaśniającego wszystkie techniki tworzenia i sposobów emitowania obrazu 3D zarówno w technice TV, jak i na ekranie kina itp.

To naprawdę było ciekawe.
Dla mnie była to okazja obejrzenia i nagrania trochę materiału na EX1r i Z7
Pozdrawiam

czwartek, 11 listopada 2010, 13:22
Stały bywalec
Stały bywalec

Panowie czy jest możliwość obejrzenia panasonica hmc151? Bo z opisu wynika że to sony poland przedstawia swoje produkty.. Osobiście wybieram się tam tylko porównać kamery i to mnie najbardziej intersuje.

czwartek, 11 listopada 2010, 17:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Firma BEIKS sprzedaje wszystkie produkty zarówno firmy Sony jak i Panasonic oraz Canon i wszystkie produkty były do obejrzenia.
Pozdrawiam

czwartek, 11 listopada 2010, 18:47
Moderator
Moderator

Warto dodać, że odniosłem dziwne wrażenie, jak gdyby pewne osoby będące doradcami na tym pokazie zmuszone zostały do swojej pracy dając po sobie odczuć to, jak bardzo męczą się wolno upływającym czasem do fajrantu.

Błędem w postępowaniu jest wymądrzanie się przed interesantem i myślenie, że posiadło się całą wiedzę na temat produktu, bo nigdy nie wiadomo kto może być tym interesantem i jaką on wiedzą może dysponować.
To był jak najbardziej brak profesjonalizmu na szczęście - nieliczny.

piątek, 12 listopada 2010, 09:49
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Darek, myślę że taki temat powinieneś zacząć od podziękowań za za zorganizowanie takiego spotkania. Żadna inna firma tego nie robi i jeśli nawet chodziło by o dotknięcie różnych modeli kamer i porównanie ergonomii to już chwała za to Beiksowi.
Oczywiście rozumiem że cała otoczka marketingowa powoduje że na tym zarabiają ale nikt nic na siłę nie musi u nich kupić.
Za każdym razem gody jestem na Roadszoł dowiaduje się czegoś nowego. Spieranie się producentów to także okazja do własnych wniosków.
Chcesz szczegółowej wiedzy to za nią zapłać, a to co dają za darmo to czysty zysk za który przynajmniej wypada się pokłonić :?

sobota, 13 listopada 2010, 14:55
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Maciek N napisał(a):
1.Darek, myślę że taki temat powinieneś zacząć od podziękowań za za zorganizowanie takiego spotkania.
2.Żadna inna firma tego nie robi i jeśli nawet chodziło by o dotknięcie różnych modeli kamer i porównanie ergonomii to już chwała za to Beiksowi.
3.Oczywiście rozumiem że cała otoczka marketingowa powoduje że na tym zarabiają ale nikt nic na siłę nie musi u nich kupić.
4.Za każdym razem gody jestem na Roadszoł dowiaduje się czegoś nowego. Spieranie się producentów to także okazja do własnych wniosków.
5.Chcesz szczegółowej wiedzy to za nią zapłać, a to co dają za darmo to czysty zysk za który przynajmniej wypada się pokłonić :?
Witam-sorki za „wypunktowanie”.
ad1. Zgadzam się z Tobą Maćku
ad2. Tu się mylisz, „KSK Dystrybucja” organizuje co roku w przyjemnej i miłej atmosferze warsztaty na których można się zapoznać z „nowymi” (oczywiście nie wszystkie modele) kamerami SONY, pokręcić nimi, zobaczyć jak „leżą” w ręku, co potrafią itd. Można sobie testować na kilku kompach oprogramowanie jakie sprzedaje KSK np. Vegas, Pinnacle, wypróbować pracę z tabletami graficznymi itd. Ciekawe warsztaty dotyczące fotografii i osprzętu (hm... tylko SONY) itp. itd.
Każdy uczestnik może skorzystać z darmowego bufetu napić się kawy oraz zjeść coś ciepłego, na zakończenie losowanie - nagrody dla uczestników.
ad3. Marketing – reklama dźwignią handlu…..
ad4. Na tych spotkaniach-warsztatach, też można się czegoś interesującego dowiedzieć i wywnioskować......
ad5. Nie zawsze jest tak, że ludzie, którzy prowadzą dane warsztaty czy „Beiks Road Show 2010” wiedzą więcej o danym produkcie, niż jego użytkownicy, nikt nie jest alfą i omegą ale zawsze można coś „wynieść ciekawego” z takich czy innych spotkań....
pozdrawiam.

sobota, 13 listopada 2010, 22:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam. A czy KSK Dystrybucja też organizuje te warsztaty na terenie całego kraju?? Chyba nie.
Pozdrawiam

niedziela, 14 listopada 2010, 07:05
Nowy
Nowy

Pokaz Ediusa w takiej postaci nie powinien mieć miejsca.
Na większość pytań prelegent nie umiał odpowiedzieć ! Kwitował "nie wiem".
To po co robić prezentację jak się niczego NIE WIE ?

niedziela, 14 listopada 2010, 09:02
Moderator
Moderator

Dziękuję Kaszlik_3DHD, oczywiście jestem pełen uznania co do samego już nawet pomysłu organizowania tego typu spotkań, nie róbcie ze mnie "psa gryzącego karmiącą rękę", nie bądźmy też naiwni, że ktoś odjeżdża ze sprzętem i pracownikami wynajmując okazałe do pokazów lokale całą Polskę tylko po to, aby "walczyć z nudą", podkreślałem od początku, że wyniosłem z Road Show ciekawą wiedzę, ale właśnie organizowane są one po to, aby zapoznać się było można z nowościami zarówno sprzętowymi, jak i oprogramowaniem, abyśmy bogatsi w tę wiedzę skłonili się może nawet do zakupu jednocześnie wystawianych produktów (w promocyjnych cenach w trakcie trwania Road), więc zastanawia mnie sens wystawiania software nie będąc w stanie udzielać podstawowych odpowiedzi na pytania z nim związane.
Będąc zwolennikiem od samego początku aplikacji Adobe głównie udałem się na Road dla Ediusa, aby może przekonać się do niego, może i wdrożyłbym go do swoich narzędzi odnosząc dobre o programie wrażenie, nad którym pracować na takich wykładach powinien prezentujący aplikację. On powinien mnie przekonać pokazując walory programu, a nie zdegustować obnażając jego wady...
Jeśli teraz jestem pewien, że Ediusa nie mam zamiaru zainstalować, to chyba coś się nie udaje osobie, która powinna mi go "wciskać" i nie chodzi tu o Beiks, chylę im czoła.

niedziela, 14 listopada 2010, 09:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Każdy kto tam był miał w tym swój cel.
Ja głównie coby dotknąć i posmakować EX1R , oglądałem też inne modele.
Bardzo interesująco opowiadał pan o kręceniu Bitwy Warszawskiej w 3D kamerami Sony na RIGU.
No i byłem pod wrażeniem oglądając zwiastun tej produkcji ( bo pierwsze wesele w 3D prawdę mówiąc nie było powalające).
Ja też pracuję na Adobe i prawdę mówiąc pokazu Ediusa nawet nie oglądałem.
Pozdrawiam

niedziela, 14 listopada 2010, 09:57
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

ok, może mnie trochę poniosło ale było by szkoda gdyby Beiks na fali krytyki doszedł do wniosku że nie warto organizować takich spotkań skoro ludziom się nie podoba :? W czwartek będę na takim spotkaniu we Wrocławiu. Już nie mogę się doczekać. Fajnie jest się zaznajomić z nowinkami i spotkać starych kumpli.
To świetny okres na zrobienie sobie małej przerwy przy jesiennym nawarstwieniu pracy :D

poniedziałek, 15 listopada 2010, 00:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zastanawiam się nad wizytą w Wrocławiu, ale liczyłem na jakąś półprofasjonalną prezentację, a nie "Jak zabrać się za AVATARA". Szkoda...
Cytuj:
13.30 - 14.00 - Edius 6 i Edycja w 3D - BEiKS

środa, 17 listopada 2010, 03:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam, tak przy okazji spotkania we Wrocku. Orientuje się ktoś, gdzie w okolicy Hotel Mercure Panorama, Pl. Dominikański 1, można bezpiecznie zostawić na cały dzień auto??

środa, 17 listopada 2010, 09:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie znam okolicy, ale internet daje nam spore możliwości. Oto jedna z nich:
Na stronie http://bliziutko.pl/ logujesz się (konto GG) ustalasz miejsce pracy, nauki na interesującą Cię lokalizację.
Pokazuje Ci się mapka owej lokalizacji z Avatarami. Wybierasz te ładniejsze i przy okazji będzie się można napić kawy w miłym towarzystwie :lol:

środa, 17 listopada 2010, 13:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona