Teraz jest czwartek, 26 kwietnia 2018, 09:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Komputer+Kamera+Program na początek.Oceńcie i doradzcie.. 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Komputer+Kamera+Program na początek.Oceńcie i doradzcie..
Witam serdecznie. W niedługim czasie chciałby zacząć filmowanie chciałbym filmować głównie wesela. Chciałbym żebyście ocenili zestaw jaki chciałbym zakupić do nagrywania i proszę o radę co mi się jeszcze przyda.
Chciałbym kupić:

1.Sony kamera HDR-AX2000E Full HD
2.Program do montażu Corel VideoStudio Pro X3
3.Komputer
- Procesor Intel Core i5 760 Quad Core 4x2,8 GHZ 8mb cache
-Plyta Glówna ASUS P7H55-M - socket 1156
-Pamiec ram 8GB DDR3
-Karta Graficzna: GeForce GTX-460 1024MB DDR5 256BIT
-Dysk twardy 1000B Sata 2 Seagate 7200.12 - 7200 obrotów
-Zasilacz 600W 12cm silent

Nie chcę od razu kręcić wesel i brać za to kasę.Miałem zamiar też zakupić dwa statywy z dodatkowym oświetleniem. Po zakupie kamery chciałbym np u znajomych na weselu nieodpłatnie poćwiczyć sobie kręcenie filmów tzn ujęcia itp. Myślę że po kilku miesiącach już bym wiedział wiecej o filmowaniu i miał bym materiał żeby założyć stronę internetową i zamieścić tam przykładowe filmy. Chciałbym to robić nie tylko dla pieniędzy ale głównie przez to że praca przy montażu bardzo mi się podoba i po prostu lubię to robić. Montowałem różne filmy np z urodzin czy innych rodzinnych uroczystości.
Bardzo proszę o radę i pomoc bo w mieście w którym mieszkam za bardzo nie ma się kogo doradzić.
Pozdrawiam

środa, 17 listopada 2010, 17:04
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Komputer+Kamera+Program na początek.Oceńcie i doradzcie..
Obawiam się że nikomu nie bedzie się chciało szkolić nową konkurencję od podstaw która w najbliższym czasie gdzieś w jakimś rejonie kraju zacznie zaniżać ceny i psuć rynek.
Będąc kumatym wszystko o co pytasz tu znajdziesz tylko wystarczy poszukać.
Ps.
Kamera i komp jest OK. Ale z dotacji chyba zabraknie na wiele innych rzeczy niezbędnych do tej roboty
Powodzenia :wink:

poniedziałek, 7 lutego 2011, 10:24
Stały bywalec
Stały bywalec

Cytuj:

Tanie, małe oraz niepojemne gówno. Tak w skrócie. Weź coś co ma 2x pcie-16, uwierz - przyda się oraz przynajmniej 4 sloty na ram.
Cytuj:
-Pamiec ram 8GB DDR3

Marka i model ew. timmingi i sposób połączenia.
Cytuj:

Jaka firma? Model lepiej też podaj. Ma standard 80+?
Cytuj:

WOW 1000 bajtów :) Jaki model, znowu :P, IMO lepiej wziąć 2x 500gb i połączyć w raid. Albo kupić jeszcze z 80gb na ssd (pcie).

To co napisałeś o komputerze jest bardziej dla szpanu niżeli przyjemnej pracy. Jeden dysk bardzo słabej firmy - segate. Zapewne barracuda. Tym gorzej. Pewnie tanie kości 4gb. Zasilacz noname, który gorzej będzie działał niż dobre 500W, płyta główna w małym formacie, która nie posiada prawie żadnych portów - brak możliwości rozbudowy, kości 8gb się nie opłaca kupować, a masz tylko 2 porty, tak samo z slotami pci - 1x pcie 16. Podłączysz tylko grafikę, a z późniejszym dokupieniem ssd zapomnij. Chipset też słaby. Lepiej znaleźć coś na P55 - niby brak różnic, a ten H55 nie obsługuje raid.
Procesor jest pomijalny. Tak samo grafika.
Napisz ile masz do wydania.

poniedziałek, 7 lutego 2011, 18:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

joy86 napisał(a):
Witam serdecznie. W niedługim czasie chciałby zacząć filmowanie chciałbym filmować głównie wesela. Chciałbym żebyście ocenili zestaw jaki chciałbym zakupić do nagrywania i proszę o radę co mi się jeszcze przyda.
Chciałbym kupić:

1.Sony kamera HDR-AX2000E Full HD
2.Program do montażu Corel VideoStudio Pro X3
3.Komputer
- Procesor Intel Core i5 760 Quad Core 4x2,8 GHZ 8mb cache
-Pamiec ram 8GB DDR3
-Karta Graficzna: GeForce GTX-460 1024MB DDR5 256BIT

Nie chcę od razu kręcić wesel i brać za to kasę.Miałem zamiar też zakupić dwa statywy z dodatkowym oświetleniem. Po zakupie kamery chciałbym np u znajomych na weselu nieodpłatnie poćwiczyć sobie kręcenie filmów tzn ujęcia itp. Myślę że po kilku miesiącach już bym wiedział wiecej o filmowaniu i miał bym materiał żeby założyć stronę internetową i zamieścić tam przykładowe filmy. Chciałbym to robić nie tylko dla pieniędzy ale głównie przez to że praca przy montażu bardzo mi się podoba i po prostu lubię to robić. Montowałem różne filmy np z urodzin czy innych rodzinnych uroczystości.
Bardzo proszę o radę i pomoc bo w mieście w którym mieszkam za bardzo nie ma się kogo doradzić.
Pozdrawiam

Lepiej kup limuzynę za ta kasę i woź młodych do ślubu za 1000zł.
Lepiej na tym wyjdziesz.

http://www.tokksa.pl
http://www.tokksa.pl/wild.php
http://www.facebook.com/pages/Tokksa/14 ... 140?v=wall

http://vimeo.com/tokksa
http://vimeo.com/tokksawild/videos

poniedziałek, 7 lutego 2011, 19:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

po 1500 za limuzynę- koleś ma 3 i obsadzone
bez sensu wydawać tyle kasy na 2 wesela na sezon i w dodatku bez żadnej wiedzy. jeśli kupisz sprzęt to idź do kogoś do pracy- sam nie wyrobisz na Zus i CHORĄ KASĘ I KONTO W BANKU.

poniedziałek, 7 lutego 2011, 20:16
Bywalec
Bywalec

Kolego nie przejmuj się wszyscy tak piszą ,ale jedna jest prawda jeśli ma to być główna praca to zapomnij o zarobkach rzędu 2000 w miesiącu a pomyśl co zrobisz jak zwalisz film i będziesz musiał spojrzeć młodej parze w oczy i powiedzieć że ci przykro (czarny scenariusz) no ale uszy do góry trenuj a będziesz dobry jak "Stoch" a mi się za to też dostało nie zaniżaj ceny jaka jest ustalona w danym mieście a przyciągaj ludzi do siebie dobrym pomysłem i jakością nagranego filmu powodzenia apropos masz lepszy sprzęt niż ja (brak dotacji) a obrazek mi wychodzi całkiem fajny opinia młodych i to oni znaleźli mi następnego odbiorcę .Więc rób dobrze a będziesz miał robotę chyba.

poniedziałek, 7 lutego 2011, 22:03
Nowy
Nowy

Oglądaj filmy i analizuj . Zapisz zeszyt storybordem a potem włącz kamerę. Pobiegaj najpierw rok z jaką kolwiek kamerą z której będzisz w stanie obrabić materiał , tylko zacznij od imienin u cioci bo jak ci nie wyjdzie to za rok będa następne. Ślubu nie powturzą jak coś nie wyjdzie - przełączysz przypadkiem autofocus na manual a ty nie zwrócisz uwagi bo będzisz myślec gdzie masz stanąć i po ptokach....
NIe święci garnki lepią ale duużo pokory zanim będzisz "profesjonalnym studiem fullHD" ;)

wtorek, 8 lutego 2011, 00:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]