Teraz jest sobota, 22 września 2018, 17:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Co na początek, pomóżcie ;)) 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Co na początek, pomóżcie ;))
Witam wszystkich bardzo serdecznie, chciałbym zacząc swoją przygodę z zarobkowym video filmowaniem. W zwiazku z tym chciałem zapytać Was o pare rzeczy:
- jaki potrzebuje optymalny sprzęt do obróbki filmow (mam na celowniku kamerę HD także takie filmy będę obrabiał)
- jaki program jest do tego najlpeszy i oczywiście musi on byc oryginalny tak? kupiony z licencją zarejestrowaną na firmę? jaki jest ewentualnie koszt takiego programu??

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi i czekam na niecierpliwościa na piewsze z nich, pozdrawiam.

niedziela, 21 listopada 2010, 15:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Co na początek, pomóżcie ;))
No to jesteś w dobrym miejscu, ponieważ wszystko o co pytasz jest tu opisane.
Dobra rada.
Na początek zatrudnij się u kogoś. Nikt się nie rodzi z umiejętnością kręcenia i obróbki materiału, więc jeśli jeszcze ich nie masz to zwyczajnie wyrzucisz zainwestowane pieniądze.

Życzę Ci powodzenia i cierpliwości.

EDIT
Programy oczywiście muszą być legalne, ale to nie oznacza że musisz za nie płacić. Windows i Edytory video są w wersjach testowych i tak:
np Windows 7 Enterprise trial 90 dni, np Premiere(ograniczona funkcjonalność), np Edius trial 30 dni, np rodzina Sony Vegas itd...

Natomiast nie jestem prawnikiem i nie wiem jak wygląda kwestia zarobkowania na wersjach testowych..

niedziela, 21 listopada 2010, 16:59
Nowy
Nowy

Na przykład używając Adobe Premiere w wersji trial tracimy dość sporą liczbę ważnych funkcji. Następujące formaty nie są wtedy obsługiwane AVC-Intra, AVCHD, Canon XF, HDV i XDCAM. Ograniczone jest wsparcie dla RED i DSLR. A z takich formatów jak MPEG-2, MPEG-2 DVD i MPEG-2 Blu-ray nie można robić eksportów. Skazywałoby Cię to więc do konwertowania takich plików do DivX'a przed obróbką, ew. znalezienia innego dziwnego rozwiązania.

Nie wolno także używać takiego oprogramowania w wersji próbnej do celów komercyjnych:

Cytuj:
Ponadto Użytkownik ma prawo zainstalować takie
Oprogramowanie bez numeru seryjnego na dowolnej liczbie Komputerów i korzystać z niego do celów demonstracyjnych, próbnych i szkoleniowych, pod warunkiem jednak, że wszelkie Pliki Wyjściowe i inne materiały wytworzone w wyniku takiego wykorzystania będą używane tylko do celów wewnętrznych, niekomercyjnych i nieprodukcyjnych.

wtorek, 23 listopada 2010, 18:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Śmiem twierdzić że interpretacja prawa zależeć będzie od stopnia zaangażowania(opłacania) prawnika, regionu Europy(kraju) i od setek innych o których nie mam pojęcia. :lol:
Paradoksalnie może to się okazać zupełnie legalne a sposób licencjonowania już nie.
Trzeba by sprawdzić na czyjejś skórze. :lol:

wtorek, 23 listopada 2010, 20:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]