Teraz jest piątek, 21 września 2018, 14:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Początek 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Początek
Potrzebuje porady osób z doświadczeniem.
Chcę rozpocząć działanie w branży Video filmowania wesel itp.
Jeszcze wiele osób działa na sprzętach typu Sony VX 2100, lecz wydaje mi się że era ta powoli mija.
Potrzebuje informacji jaki sprzęt zakupić, z jakim nośnikiem pamięci (nie mam doświadczenia)
Chciałbym aby obsługa nie była skomplikowana, obraz w trudnych warunkach bardzo dobry, dźwięk również musi być poprawny ( oglądałem ostatnio wesele gdzie podczas tańców :-) było bardziej słychać gości niż muzykę)

Dodatkowa informacja to na jakim programie najlepiej obrabiać filmy.
Przerobiłem parę filmów z wakacji w programie corel videostudio prox3. i wygląda dobrze, lecz może polecicie coś dobrego z łatwą obsługą.

Dziękuję za porady.

niedziela, 5 grudnia 2010, 11:42
Moderator
Moderator

Post Re: Początek
złe pytanie.
to nie klub darmowych doradców biznesowych tylko forum wideo.
zadaj konkretne pytania, to może ktoś ci odpowie. pamiętaj, że jest tu dużo ludzi z branży z doświadczeniem i może ich twój post wkurzyć. stałbyś się ich konkurencją nie mając żadnego doświadczenia, nie potrafiąc wybrać kamery, odbierając klientów i psując rynek. pewnie jeszcze z dotacji. dodatkowo sytuacja na rynku usług wideo jest coraz gorsza, więc każdy klient jest kwestią przetrwania firmy...
nie sądzę, abyś otrzymał tutaj darmowe porady i poklask zyskał twój brak doświadczenia w kontekście podejmowanej przez ciebie działalności gospodarczej...

ciesz się, że to ja odpowiedziałem pierwszy, bo niektórzy koledzy tutaj są bardziej brutalni. ;)

niedziela, 5 grudnia 2010, 12:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Takiej reakcji się spodziewałem,

Zadałem pytanie odnośnie kamery i programu z tego powodu iż parametry jakie są wypisane nie odzwierciedlają do końca tego co dana kamera prezentuje - interesują mnie porady osób które pracują na konkretnym modelu i wiedzą że nie ma z nim żadnych problemów.

Dodatkowo nie mam zamiaru rzucać się na głęboką wodę bez doświadczenia - na początku chcę go nabrać ( prywatnie za darmo), a potem coś więcej. Bardzo łatwo można zepsuć komuś najważniejszą pamiątkę - ja tego zrobić nie chcę.

Jeżeli chodzi o zakup sprzętu to za własne pieniądze, a nie z dotacji.

Dodatkowo zacząłem się bawić w domu i bardzo mi się to spodobało - zaczęło mi się to bardzo podobać i chciałbym aby zostało to moim hobby a nie pracą zarobkową.

Chciałbym uzyskać od was wskazówki które pomogą mi wydać dużą kasę w dobrym kierunku.

niedziela, 5 grudnia 2010, 12:58
Moderator
Moderator

do nauki kup vx2100 albo dvx100. zanim ich era minie zdobędziesz doświadczenie, aby samemu wiedzieć co chcesz. od kolegów nie dowiesz się jaka kamera jest najlepsza do tego, bo zdania są podzielone. do kamery potrzebny jest mikrofon. kup jakiś tani, np. ATR25 i zdobądź doświadczenie. do tego statyw np. Velbon DV-6000. jak kupisz taki za 300 zł to szybko się dowiesz dlaczego statywy są takie drogie. program może być, jak go opanujesz to sam będziesz wiedział czego ci brakuje.

proszę. 8)

niedziela, 5 grudnia 2010, 13:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dziękuje za rady,

Też na początku myślałem w ten sposób, ale doszedłem do wniosku iż nie warto wydawać kasy na sprzęt który wychodzi z obiegu, a tak jak wspominałem wcześniej staje się to moim hobby, więc chcę nabyć taki dobry sprzęt na którym będę mógł działać przez długi czas.

Dużo czytałem opinii użytkowników różnych kamer i dlatego poprosiłem o pomoc na tym forum iż zauważyłem że jest wiele podzielonych opinii.

A co do konkurencji to co ze mnie za konkurencja skoro dopiero stawiam pierwsze kroki, a raczej raczkuje :-)

niedziela, 5 grudnia 2010, 14:36
Moderator
Moderator

Matek82 napisał(a):
A co do konkurencji to co ze mnie za konkurencja skoro dopiero stawiam pierwsze kroki, a raczej raczkuje :-)

najgorsza... :lol:

niedziela, 5 grudnia 2010, 15:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Matek82 napisał(a):
Potrzebuje porady osób z doświadczeniem.
Chcę rozpocząć działanie w branży Video filmowania wesel itp.
Dziękuję za porady.

Matek82 napisał(a):
chciałbym aby zostało to moim hobby a nie pracą zarobkową.

Oj, coś kręcisz kolego!
Nieładnie!!!!

Matek82 napisał(a):
Chciałbym aby obsługa nie była skomplikowana, obraz w trudnych warunkach bardzo dobry, dźwięk również musi być poprawny

Nie ma takiego sprzętu. "Obraz w trudnych warunkach bardzo dobry" i "nieskomplikowana obsługa" to raczej zaprzeczenie. W trudnych warunkach to operator robi dobry obraz decydując o ustawieniach kamery i decydując się na kompromisy. Automat tego nie zrobi.
W trudnych warunkach to zawodowe kamery robią lepszy obrazek, a w nich albo automatów nie ma, albo są, ale zrobione inaczej, niż w amatorskich kamerach (pomagaja, a nie wyręczają).

Ile kolego chcesz wydać na kamerę?

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

niedziela, 5 grudnia 2010, 16:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Chciałbym zmieścić się w 13000 ale jeżeli trzeba będzie coś dołożyć to coś się wyskrobie. Analizuje wszystkie możliwości abym nie wydał za dużo ale też nie kupił czegoś z czego nie będę zadowolony po kilku godzinach pracy.
Pieniądze drogą nie chodzą, albo przynajmniej omijają mnie :-)

niedziela, 5 grudnia 2010, 16:19
Stały bywalec
Stały bywalec

Jeśli chcesz kasety to Sony FX1000 lub Canon XH-A1 chociaż ten pierwszy ma lepszy automat więc dla początkującego bardziej odpowiedni. Jeśli karty pamięci to Sony AX2000. Program polecam Premiere Pro, ale z każdym programem jest podobnie - musisz się najpierw nauczyć jego obsługi.

wtorek, 7 grudnia 2010, 12:48
Bywalec
Bywalec

Sorki r4fall
r4fall napisał(a):
Jeśli chcesz kasety to Sony FX1000 lub Canon XH-A1 chociaż ten pierwszy ma lepszy automat więc dla początkującego bardziej odpowiedni. Jeśli karty pamięci to Sony AX2000. Program polecam Premiere Pro, ale z każdym programem jest podobnie - musisz się najpierw nauczyć jego obsługi.

Ale zdecydowanie lepszym modelem jest chyba XF 100/105-obrazowo i edycyjnie.

wtorek, 7 grudnia 2010, 14:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
Chciałbym aby obsługa nie była skomplikowana, obraz w trudnych warunkach bardzo dobry, dźwięk również musi być poprawny

Może tak popracujesz u kogoś ??? Czasy kamer jak z cytatu mijają. Teraz trzeba choć odrobinkę wiedzy na temat kamery, żeby ruszyć na wesele.
Już nie nagrasz "jasno" i "czysto" bez zmiany parametrów. Odradzam VX-a
właśnie z powyższych powodów.... Jak skakać to na głęboką wodę.

Kup kamerę i testuj w domowych warunkach aż opanujesz podstawową obsługę.
Jeżeli na forum są różne opinie, to i na Twoje pytanie będą różne odpowiedzi.

wtorek, 7 grudnia 2010, 18:23
Stały bywalec
Stały bywalec

Gdybym dzisiaj miał zaczynać, nie zdecydowałbym się wydać ponad 20 tysięcy (bo tyle będzie kosztować kamera HD, komputer, soft i inny osprzęt), wiedząc że pierwsze zlecenia wpadną może za rok lub dwa.
Również jestem zdania że dziś dla klienta drugorzędną rzeczą jest format i jakość zapisu (może inaczej - on musi być bardzo dobry z zasady). Na pierwsze pole idą możliwości techniczno-reżyserskie (sory za głupie wyrażenie).
Reasumując: w dobie tak dużych zmian sprzętowych, jakie widzimy w branży wideo (DSLR, 3D itp) nie ładowałbym kupy kasy w sprzęt nagrywający, który będzie służył do nauki, bo za 2 lata to nie będzie już szczyt możliwości technicznych i kto wie czy standardem nie zacznie być 3D.
Kupiłbym używkę 2100e, mik, steady i dorosły soft do montażu.

wtorek, 7 grudnia 2010, 20:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dziękuje za porady - jak macie jeszcze jakieś wskazówki to bardzo fajnie.

Na razie jestem trochę zabiegany bo w niedzielę urodziła mi się córeczka - rozumiecie :-)

Jak tylko znajdę czas to przeanalizuje wasze wskazówki i podejmę decyzje - przyznam że ostatnia propozycja też wydaje się być ciekawa, może jednak się przekonam.
Dziękuję

środa, 8 grudnia 2010, 11:56
Stały bywalec
Stały bywalec

Gratulacje!

środa, 8 grudnia 2010, 19:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dołączam się do gratulacji!!!

A tak na marginesie, NowyPit: masz wehikuł czasu???? Napisałeś post o godzinie, której jeszcze nie było :D

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

środa, 8 grudnia 2010, 19:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona