Teraz jest środa, 19 września 2018, 18:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Utwory dla ZAiKS-u 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Utwory dla ZAiKS-u
Witam Świątecznie :D
Jak sobie radzicie ,skąd pobieracie takie dane przy rozliczeniu z ZAiKS-em,odnośnie podawania informacji o danym utworze muzycznym:kompozytor ; autor tekstu ; czy producent.
Czy są jakieś konkretne stronki gdzie można uzyskać takie dane ?
Ja mam z tym ogromny problem :(

Pozdrawiam.

wtorek, 28 grudnia 2010, 18:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Utwory dla ZAiKS-u
na razie nic nie kombinuj i się nie rejestruj przypadkiem, od nowego roku zmienia się ustawodawstwo w sprawie tej ogranizacji xxx... jawne np. będzie to ile trafia kasy do artysty, a co za tym idzie i marża będzie racjonalizowana...

Pozdrawiam
Muchomor

środa, 29 grudnia 2010, 03:18
Stały bywalec
Stały bywalec

No i co? Zmieniło się coś?

Żeby nie tworzyć nowego tematu zapytam tutaj:

Szukałem na forum o zaiksie, znalazłem dużo informacji ale nie wszystko.

1)Czy kamerzysta płaci 40 zł od umowy ? Przecież pisze, że 8% od zarobku z umowy czyli z 1000zł powinniśmy 100zł płacić. Jak to?
2)Czy piosenki zagraniczne wchodzą w listę ZAIKSu ? Czy jest taka dostępna lista utworów które wchodzą w grę ZAIKSu?
3)Płaci się przelewem do nich czy do siedziby? Jeśli przelew to skąd wziąść papiery i dane? Szukałem na stronie ZAIKS, nie znalazłem.
4)Jak podpisać umowę? Skąd ją wziąć ? Znalazłem tylko dla tych co tworzą PIOSENKI a nie dla nas
5)Jeśli zrobię film i na umowie jest cena 0zł czyli zrobiłem za darmo film z wesela to muszę płacić ZAIKSowi wtedy?

poniedziałek, 16 stycznia 2012, 10:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie bardzo rozumiem co ma wspólnego ZAIKS do filmowania ,przeciez kamerzysta to nie DJ czy kapela a w nazwie jest ,Stowarzyszenie Autorów "ZAiKS" — polska organizacja zbiorowego zarządzania prawami autorskimi twórców a do czołówek wykozystuję muzykę którą dają mi młodzi-w większości jest to muzyka zagraniczna ,czy oni reprezentują np firmy i kompozytorów z Jamajki

poniedziałek, 16 stycznia 2012, 13:09
Stały bywalec
Stały bywalec

to prawda, kamerzysta to nie DJ, ale obie te osoby łączy zarobek na rzecz wykorzystywanej czyjejś muzyki.
To, że młodzi dają tobie muzykę nawet w formie oryginalnej zakupionej płyty to nie oznacza, że nie łamiesz prawa. Łamiesz bo modyfikujesz daną muzykę a nie używasz jej w prywatnym celu czyli odsłuchiwania.
Jeżeli masz muzykę zagraniczną to musisz mieć licencję na wykorzystywanie jej w innym celu czy to reklamy czy to wmontowania na film z którego masz zarobek.

Jeśli jestem w błędzie co tutaj napisałem to bardzo proszę osoby które są w tym temacie obeznane o poprawę.

poniedziałek, 16 stycznia 2012, 13:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kiedyś przeczytałem w pismie motoryzacyjnym artkuł jak to policja zatrzymala kierowcę ktory przekroczył predkość i nie przyjął mandatu,ba nawet sąd przyznał mu rację, ponieważ w chwili zatrzymania zapytał policjantów czy radar którym mierzyli prędkość ma legalizację i żeby mu pokazali stosowny dokument-( ponieważ radar jest urządzeniem pomiarowym taki dokument dopuszczający do użycia powinien byc dołączony do urządzenia ) atest wydaje Główny Urząd Miar,tak samo w przypadku ZAIKS-U powinni udostepnić dokumenty z kim i kiedy podpisali stosowne umowy i na jakie utwory- aktualne zestawienia utworów- spis wykonawców (są zespoły które nie istnieją ,jeżeli np wykonawca nie zyje to komu odprowadzają tantiemy-czy wogóle mogą wtedy pobierać takie opłaty)
W przypadku kontroli powinni mieć przy sobie i okazać stosowne dokumenty
w których jest wszystko wyszczególnione -utwory ,kompozytorzy, zespoły itp..
a podejrzewam że wcale nie mają jak kontrolują.
PS
przez 20 lat filmowania nigdy nie miałem żadnej kontroli

poniedziałek, 16 stycznia 2012, 14:30
Stały bywalec
Stały bywalec

Kiedy jest sprawa sądowa to myślisz, że takich papierów Tobie nie pokażą?
Co do nieżyjącego wykonawcy - jest ktoś taki jak spadkobierca :)

Każdy wie, że prawa w Polsce są różne - dobre i te złe. Ja wole przestrzegać i spać spokojnie... :)

poniedziałek, 16 stycznia 2012, 15:05
Bywalec
Bywalec

NERU166 napisał(a):
1)Czy kamerzysta płaci 40 zł od umowy ? Przecież pisze, że 8% od zarobku z umowy czyli z 1000zł powinniśmy 100zł płacić. Jak to?
2)Czy piosenki zagraniczne wchodzą w listę ZAIKSu ? Czy jest taka dostępna lista utworów które wchodzą w grę ZAIKSu?
3)Płaci się przelewem do nich czy do siedziby? Jeśli przelew to skąd wziąść papiery i dane? Szukałem na stronie ZAIKS, nie znalazłem.
4)Jak podpisać umowę? Skąd ją wziąć ? Znalazłem tylko dla tych co tworzą PIOSENKI a nie dla nas
5)Jeśli zrobię film i na umowie jest cena 0zł czyli zrobiłem za darmo film z wesela to muszę płacić ZAIKSowi wtedy?

Płacisz 8% ale nie mniej niż 40 zł ( nie ma znaczenia ilość utworów)oczywiście obecnie doliczasz vat.
Podpisujesz stosowną umowę,dzwonisz do regionalnego przedstawiciela i u niego wszystko załatwiasz,pieniążki (zbiorówka np m-c ) wysyłasz na ich konto,jeśli twój projekt wyceniasz na małą kwotę( kilkudziesięciu zł ) jest możliwość negocjacji mogą Ci nawet darować ale musisz to zgłosić :lol:
Dla nich segment video filmowania ślubnego jest tak mało dochodowym,że nie mają czasu na kontrole......choć nigdy nie wiadomo :twisted:
Pozdrawiam i życzę spokojnych nocy.

poniedziałek, 16 stycznia 2012, 15:29
Bywalec
Bywalec

z tymi kontrolami to różnie bywa - znajomemu się trafiła :) więc lepiej już te 40 zł zapłacić i mieć spokój.

niedziela, 12 lutego 2012, 21:01
Stały bywalec
Stały bywalec

jakie 40 zł ? :) płacisz 8% od umowy a nie 40zł.
Jak masz film za 1000 zł to musisz zapłacić ZAIKSOWI 80 zł.
Te 40 zł zapłacisz jeśli projekt masz za 500 zł ale to jest minimum.

wtorek, 14 lutego 2012, 15:53
Bywalec
Bywalec

Racja, ale i tak uważam, że to tylko pozorna oszczędność. Może się potem czkawką odbić.

środa, 22 lutego 2012, 22:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ZAIKS i filmowe produkcje weselne...
co to ma wspólnego?

Jedyna możliwość, żeby montażysta płacił ZAIKSowi, to uprzejmość przy pośredniczeniu dla młodych. To oni bowiem są zleceniodawcami oraz to oni będą puszczać ten film. Jeśli jednak mają zamiar puszczać go u siebie w domu, specjalnej potrzeby nie widzę.

Sam płacę, ale nie ZAiKSowi, tylko firmom, od których kupuję muzykę ilustracyjną, jeśli ją wykorzystuję. I tyle.

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

czwartek, 23 lutego 2012, 20:54
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

MKmagic napisał(a):

Sam płacę, ale nie ZAiKSowi, tylko firmom, od których kupuję muzykę ilustracyjną, jeśli ją wykorzystuję. I tyle.

Warto spytać czy kompozytorzy wykonujący muzykę ilustracyjną o której piszesz nie należą do jakiegoś Stowarzyszenia? jeżeli chociaż raz jakikolwiek utwór przeszedł przez ZAiKS to każdy następny utwór podlega pod ZAiKS, nawet jeśli kompozytor twierdzi, że następnych utworów nie zgłaszał.

piątek, 24 lutego 2012, 01:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Firma, która zajmuje się muzyką bierze kasę i sama to załatwia.
Z resztą: ZAIKS kasuje za odtwarzanie. My nie robimy "publicznych odtworzeń". My przygotowujemy materiał na czyjeś zlecenie. Nie jesteśmy dysponentami tego materiału. Gdzie tu naruszanie dóbr?
Płaci zawsze nadawca.

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

piątek, 24 lutego 2012, 07:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W kablowce uzywamy programu Sony Cinescore a jak potrzeba czegos konkretniejszego to tak jak MKmagic kupujemy, a Zaiks moze sobie....

piątek, 24 lutego 2012, 14:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona