Teraz jest niedziela, 23 września 2018, 22:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Opłata za filmowanie w szkole studniówki 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Opłata za filmowanie w szkole studniówki
W szkole której jutro mam filmowac studniówkę dyrekcja od lat stosuje zasadę że osoby z foto i video muszą płacić 50zł bilet wstępu na sale ginastyczną na której odbywa sie studniówka.
Jak uważacie szkoła ma do tego prawo ?

Jest to Zespół Szkół Ogólnokształcących w Iławie im Stefana Żeromskiego

piątek, 14 stycznia 2011, 14:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Opłata za filmowanie w szkole studniówki
hi hi- ciekawe czy rodzice tez musza zapłacić za wejście- niech uczniowie płacą i będzie spokój-tego jeszcze w kinie nie grali :lol:

piątek, 14 stycznia 2011, 14:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ale abstrakcja!!! A drugi operator jest traktowany jako "osoba towarzysząca"? :lol: Ale na tak postawione przez Ciebie pytanie, odpowiedź jest chyba twierdząca. Szkoła jest organizatorem imprezy i jej gospodarzem, więc ma prawo ustalać (nawet irracjonalne) zasady :?

piątek, 14 stycznia 2011, 17:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

poproś o fakturę- to szybko leczy

piątek, 14 stycznia 2011, 17:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A jak nie beda chcieli wystawic faktury to podnies cene o wejsciowke i wyjdzie na to ze uczniowie zaplaca za ciebie,w naszym kraju wszystko pokrywa ostatnie ogniwo,czyli kupujacy.

piątek, 14 stycznia 2011, 18:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

BP777 napisał(a):
w naszym kraju wszystko pokrywa ostatnie ogniwo,czyli kupujacy.

A w którymkolwiek innym kraju, gdzie obowiązują zasady rynkowe nie?

vgrzes -> kto jeszcze płaci tę "wejściówkę"?

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

piątek, 14 stycznia 2011, 19:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja ustaliłem cene za płyte na pierwszym spotkaniu, klasa kazała mi kilka dni temu iść do sekretariatu bo coś tam ode mnie chcą, i tam usłysząłem że dostanę akredytację po wpłacie 50żł , poweidziałem że ja dziś nie jestem przygotowany na taką opłatę, ale następnego dnia zadzwoniłem do gospodarza klasy aby poszedł tam i uregulował należność, po studniówce chyba będę musiął oddać im tą kwotę, oni też dowiedzieli sie kilka dni przed studniówką o tej opłacie.

Płacą 50zł wszyscy bez wyjątku fotografowie i kamerzyści, tak usłyszałem od pani w sekretariacie, kto nie zapłaci zostanie wyproszony przez ochronę.

Jak ktoś chce to może zadzwonić do tej szkoły, numer łatwo znaleźć mozna w google.

piątek, 14 stycznia 2011, 19:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ciekawe,normalnie jak bys szedl laski rwac do dyskoteki a nie do pracy.
Zapytaj sie ich ile goracych dan i zmnych przekasek sie w tym zawiera i dodaj z gory ze butelka na pare(fotograf i kamerzysta) to za malo. :lol:
Masakra.
Ale badz dobrej mysli bo moze cos wam postawia oprocz oczu kolem,napoje i jedno danie gorace,czy cos takiego.

piątek, 14 stycznia 2011, 22:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

vgrzes napisał(a):
W szkole której jutro mam filmowac studniówkę dyrekcja od lat stosuje zasadę że osoby z foto i video muszą płacić 50zł bilet wstępu na sale ginastyczną na której odbywa sie studniówka.
Jak uważacie szkoła ma do tego prawo ?

Ja pierdziu...to ja bym wtedy powiedział że:
z przyczyn ode mnie nie zależnych, niestety nie wykonam usługi filmowej.
Ale jeżeli tak jest, to niestety opłata pozostaje w gestii młodzieży która cie zamawia. Ja osobiście innego wyjścia nie widzę. Wreszcie to im a nie mnie ma zależeć na filmie, prawda?

http://www.tokksa.pl
http://www.tokksa.pl/wild.php
http://www.facebook.com/pages/Tokksa/14 ... 140?v=wall

http://vimeo.com/tokksa
http://vimeo.com/tokksawild/videos

piątek, 14 stycznia 2011, 23:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

TOKKSA napisał(a):
vgrzes napisał(a):
...Wreszcie to im a nie mnie ma zależeć na filmie, prawda?

Nie przesadzaj...
Koszta tak czy siak powinni ponieść niczemu nie winni uczniowie(zleceniodawcy). Jednak czasem dla dobra sprawy, mając na względzie przyszłe zlecenia i własną opinię zagryzając zęby ;) warto te koszta ponieść samemu. W następnej umowie zawrzeć klauzulkę +koszta manipulacyjne(wstęp, parking, dostęp do prądu, inne).

sobota, 15 stycznia 2011, 03:47
Stały bywalec
Stały bywalec

robertnik napisał(a):
Jednak czasem dla dobra sprawy, mając na względzie przyszłe zlecenia i własną opinię zagryzając zęby

NIE!!!

Jeśli sami nie będziemy się szanować, to nikt nas nie będzie szanował. Postąpiłbym dokładnie tak jak radzi Tokksa. I absolutnie nie dlatego, że szkoda by mi było tych śmiesznych 50 zł.

sobota, 15 stycznia 2011, 09:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

TOKKSA napisał(a):
Ja pierdziu...to ja bym wtedy powiedział że:
z przyczyn ode mnie nie zależnych, niestety nie wykonam usługi filmowej.
Ale jeżeli tak jest, to niestety opłata pozostaje w gestii młodzieży która cie zamawia. Ja osobiście innego wyjścia nie widzę. Wreszcie to im a nie mnie ma zależeć na filmie, prawda?

Dokładnie !!! Dlaczego ja mam płacić za to, że ktoś chce abym u niego filmował ? Paranoja ! Tekst by był krótki... ze względu na dodatkowe niespodziewane koszty zatajone i nieuwzględnione w umowie rozwiązuję ją. Ewentualnie podpisujemy nową umowę z uwzględnionymi kosztami, które pokryje zleceniodawca.
Ludzie szanujcie się, przecież to jest chore!

Dodam jeszcze, że w jednym z miast gdzie miałem okazję filmować dwa razy 100-ki nawet herbaty nikt mi nie zaproponował nie mówiąc już o jakimkolwiek miejscu siedzącym. Do trzech razy sztuka - w tym roku też dzwonili - nie biorę już tam żadnych zleceń... Ja nie żądam pełnej michy i pokoju hotelowego ale do cholery wymagam odrobiny szacunku i o niego się prosił nie będę.

sobota, 15 stycznia 2011, 12:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

robertnik napisał(a):
Nie przesadzaj...
Koszta tak czy siak powinni ponieść niczemu nie winni uczniowie(zleceniodawcy). Jednak czasem dla dobra sprawy, mając na względzie przyszłe zlecenia i własną opinię zagryzając zęby ;) warto te koszta ponieść samemu. W następnej umowie zawrzeć klauzulkę +koszta manipulacyjne(wstęp, parking, dostęp do prądu, inne).

Jak dobrze zauwazyles uczniowie nie sa niczemu winni ale pani dyrektor nie zdaje sobie sprawy jaka droga poszla(mimo wyksztalcenia i zajmowanego stanowiska) i jakie sa konsekwencje takiej chciwosci.
A moze maja jakiegos szkolnego foto ziutka,ktory robi film i zdjecia za razem i w taki sposob chca sie pozbyc konkurencji.
Nie dojdziesz,dlatego nieoczekiwane koszta powinien poniesc zamawiajacy usluge,czyli rowniez organizatorzy,rodzice zasiadajacy w szkolnym komitecie rodzicielskim zatwierdzajacy te koszta.
Zeby w przyszlosci dla dobra sprawy nikt ci nie kazal sciagac spodni i sie wypinac lub wylizac podlogi po imprezie w podziekowaniu ze mogles ja filmowac.

sobota, 15 stycznia 2011, 13:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sami zarzynacie rynek. Nie dziwcie się więc, że do tego doszło. Ja rozumiem opłaty za akredytację. Ale w tym przypadku to nie mi zależy aby wejść na salę gimnastyczną. Odpowiedź na takie dictum byłaby krótka i treściwa, a umowa rozwiązana. Zastanowiłabym się jeszcze nad karami umownymi w takim przypadku. Uwierzcie mi, że asertywność popłaca i nie zawsze oznacza utracone zlecenie.

niedziela, 16 stycznia 2011, 00:32
Moderator
Moderator

Służby techniczne, czyli mam na myśli fotografików, operatorów video, ochroniarze, czy nie wiem personel porządkowy na jakiejkolwiek imprezie nie ma prawa traktowany być jak jej uczestnik. Nie można wymagać kupna biletu wstępu od tych osób, bo dojdzie do tego, że chcąc mieć dobre zdjęcia z jakiejkolwiek uroczystości publicznej będziemy musieli nabyć na nią bilet.
Tutaj akurat te 50zł jest kwotą bagatelną, ale gdyby to był koncert poważnego wykonawcy z biletami za kilkaset złotych, to musiałbym takowy kupić?
Myślę, że ta opłata wzięła się stąd, że przewidziano jakieś posiłek, na który po prostu była składka uczniów.

niedziela, 16 stycznia 2011, 09:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona