Teraz jest poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 06:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Sonda uliczna. Problemy. 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Sonda uliczna. Problemy.
Witam. Moja kamera to Sony HVR - Z5. Podpadł pomysł zrobienia sondy ulicznej . Zwykle filmuję z automatyczną jasnością i temperaturą. OStrośc zawsze na manualu. Pytanie takie jak sobie poradzić przy sondzie ulicznej. Kiedy nagrywanie włączone jest już dużo wcześniej, jest zbliżenie do pytanej osoby i wywiad. Jak sobie poradzić tu z ostrością bo na auto napewno zrobią się smugi.

wtorek, 22 marca 2011, 11:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Sonda uliczna. Problemy.
Ustawić dużą wartość przysłony (nie wiem jaki zakres ma Z5 ale niech to będzie powiedzmy f8-f11) aby głębia ostrości była maksymalna. No i podejść bliżej z kamerą aby ogniskowa nie była za duża co zwiększy głębię ostrości. Nie bardzo wiem o jakich smugach piszesz.

wtorek, 22 marca 2011, 11:34
Bywalec
Bywalec

Smużenie czyli nienadążanie na Auto z korekcją ostrości w miarę poruszania się obrazu - kamery. Przesłona jest ustawiona na auto, balans bieli i temperatura też, ostrość ustawiam manualnie bo podczas zbliżeń transwokatorem są smugi na auto po prostu i niewiem czy do sondy w takim stylu jak chcę zrobić lepiej już ustawić ostrość na punt jak najbliżej kamery czy też na nieskończoność.

wtorek, 22 marca 2011, 11:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przesłona przy Z5 wystarczy w okolicy 5 - tam jest mały przetwornik.
A ja robię tak, że ustawiam na manualu ok. 1m i staram się stawać przy kolejnych osobach w tej samej odległości - właśnie ok. 1m

Jak dziennikarz tłumaczy "o co chodzi", masz czas ustawić dokładnie kamerę. Jak atakuje z bomby, robisz, jak powyżej, ale też zadaje pytanie, więc i tak 2-3 sekundy a korekcję masz.

Działa!

Przesłona i wszystko inne też manual - co by nie pływało podczas statycznego kadru.

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

czwartek, 7 kwietnia 2011, 07:19
Stały bywalec
Stały bywalec

Balans bieli zawsze manual. Nigdy jeszcze automatyka nie ustawiła nigdzie idealnego balansu - technicznie jest to prawie niewykonalne. Poza tym auto będzie korygować płynnie balans np jak tylko lekko chmurka przykryje słoneczko itp i już jest problem z korekcją tego w postprodukcji. W ogóle cała ekspozycja powinna być na manualu.

czwartek, 7 kwietnia 2011, 14:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]