Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 20:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Jak szukać/znaleźć sponsora dla TV internetowej? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Jak szukać/znaleźć sponsora dla TV internetowej?
Witam. Niosłem się z zamiarem i dopiąłem swego, prawie...
Mam profesjonalny sprzęt, ludzi, pomysły dobrze przemyslane na programy, ale brakuje kasy na tzw kapitał początkowy. W tej chwili nie chce zakładać firmy z wiadomych względów (kasa). Na początek potrzebuje pieniedzy na dojeżdzanie do miejsca filmowania, eksploatacje sprzętu, samochodu, no i reklamy. Powiedzcie jak wiece, jak znaleźć sponsora, kogo szukać, co mu zaoferować, na razie oglądalności nie mogę mu zaoferować.

środa, 22 czerwca 2011, 20:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Jak szukać/znaleźć sponsora dla TV internetowej?
Pytasz sie o biznes plan kolego?
Moge ci go napisac, tylko to kosztuje, dobrze prowadzic dzialalnosc to sztuka pomyslu i kreatywnosci. Jesli nie masz pomyslow, to czy stale bedziesz pytal sie na forum co inni by zrobili na twoim miejscu? Gdybys napisal ze jestes w trakcie ugadywania zakresu sponosorowania i calego ukladu to co innego.
Nikt za ciebie twojej firmy nie poprowadzi za free. A pole do popisu masz duze, wystarczy ruszyc mozgiem a nie tylko zerowac na cudzych pomyslach.
Przepraszam ze moze troche pretensjonalnie napisalem, ale taka jest prawda i chyba lepiej ja uslyszec wprost niz zeby ktos ci nawijal makaron na uszy i klepal po ramieniu ze jestes spoko kolo a firma w twoich oczach bedzie plynac na dno.

środa, 22 czerwca 2011, 23:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sponsorów chcesz szukać nie prowadząc działalności? Legalizacja biznesu powinna być pierwszym krokiem jaki powinieneś zrobić. Jak sobie wyobrażasz rozmowy ze sponsorem? "Wie Pan, jak się zdecyduje Pan dać mi jakieś pieniądze na TV to tak po cichu pod stołem bo ja ten mój biznes na czarno prowadzę". Tak to sobie wyobrażasz?

czwartek, 23 czerwca 2011, 09:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Spokojnie. Zgadzam się wprawdzie z kolegami powyżej, jednak są też trochę inne możliwości. Fakt, zdanie z "kasą pod stołem" od sponsora trafia w samo sedno. Wyjściem może być założenie np stowarzyszenia. Koszty nie będą tak drastyczne a można traktować to jako formę zarejestrowania działalności gospodarczej, jednak ze sporymi ograniczeniami:
Cytuj:
Stowarzyszenie to dobrowolne, samorządne, trwałe zrzeszenie, tworzone w celach niezarobkowych (art. 2 ust. 1). Swoją pracę opiera na działalności społecznej swoich członków
– z tym, że do pracy w stowarzyszeniu może zatrudnić pracowników (art. 2 ust. 3).

Podsumowując: Kochasz to co robisz, do kieszeni nic nie zarobisz, ale legalnie sponsorów możesz znaleźć na cele jakie napisałeś. To jedynie jakiś dość teoretyczny pomysł, musisz sam poczytać o wszelkich szczegółach, ja ich nie znam.
Decyduj sam. :)

czwartek, 23 czerwca 2011, 10:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Chłopaku, nie wiem, jak inni, ale ja czytać umiem i strasznie nie lubię, jak się ze mnie wała robi.

Piszesz:
Paul3x napisał(a):
Mam profesjonalny sprzęt, ludzi, pomysły

a w wątku obok:

Paul3x napisał(a):
Dzięki za odpowiedzi, ale ciężko znaleźc kamere z wejściem mikrofonowym, a jak już są to po 4 tys, a ja nie mam tyle kasy, do 1500 max. Używki też cięzko znaleźć, bo ja sie nie znam(...)

To jak z tym profesjonalnym sprzętem jest? Nie masz 4 tysięcy na kamerę, ale masz "profesjonalny sprzęt i ludzi"?
Wiesz ile kosztuje "profesjonalna kamera"? Kilkanaście tysięcy*, to Ci conajwyżej na statyw wystarczy!

Szanuj rozmówców, jeśli chcesz, żeby i Ciebie uszanowano!

---------
*- pisałeś gdzieś także, że nie chcesz wydawać "kilkanaście tysięcy na profesjonalną kamerę".

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

czwartek, 23 czerwca 2011, 22:21
Bywalec
Bywalec

Dużo napisaliście, ale i tak z tego się nic nie dowiedziałem. Po pierwsze, jak kolego na początku, jak mam Ci zapłacić za biznesplan, jak kasy nie mam, wyraźnie pisze. Drugie, nie mam zamiaru zakładać stowarzyszenia, sponsorzy mogą mnie wspierać na umowę zlecenie do czasu kiedy już będę zarabiał tyle, aby móc opłacić składki. Jeśli nie umowa zlecenie, to właśnie sponsor który będzie płacić składki. Przykładowo mamy drużyne piłkarską w okręgówce w najniższej klasie, jakby pytali jak znaleźc sponsora, co byście im odpowiedzieli, że mają sobie biznesplan napisać? Czyli jak poprawnie kopnąć piłkę. Sorki, troszkę się zbulwersowałem. I na koniec ostatnia wypowiedź. Faktycznie, jeszcze do poniedziałku nie miałem sprzętu ani ludzi, ale dzięki ogłoszeniu znalazłem współpracownika, który sprzęt telewizyjny posiada i też chciałby ruszyć z tv internetową, stąd jest i sprzęt i ludzie, brakuje tylko kasy. Nie chcę się zadłużać bo to nie o to chodzi. Pozdrawiam

piątek, 24 czerwca 2011, 15:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Paul3x napisał(a):
Drugie, nie mam zamiaru zakładać stowarzyszenia, sponsorzy mogą mnie wspierać na umowę zlecenie do czasu kiedy już będę zarabiał tyle, aby móc opłacić składki.

:roll:

stawiasz warunki potencjalnym sponsorom???
:lol: :lol: :lol:
:roll:

i chcesz znaleźć sponsora, który wyłoży kasę na przedsięwzięcie, w które Ty nie chcesz grosza włożyć??????

:arrow: DOBREEEEEEE :!: :!: :!:

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

piątek, 24 czerwca 2011, 18:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Heh, muszę przyznać, że zrozumiałem dopiero jak bardzo wypaczony masz pogląd na sponsoring jako zjawisko w biznesie. Zapomniałeś lub w ogóle nie masz pojęcia o podstawowych aspektach tego rozwiązania, o tym że korzyści najzwyczajniej są dla obu stron. Przemyśl co Ty i Twój projekt może zaoferować potencjalnemu sponsorowi i wcale nie mam tu na myśli zdań zaczynających się od: "Jak się rozkręcimy, to..." Rozmawiając tak, dostaniesz niemałe uśmiechy na twarzach niedoszłych sponsorów i usłyszysz "odezwiemy się".
Mecenat, bo to słowo bliskoznaczne (a bardziej pasuje nawet do tego tematu), jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla wykładającego kasę. Dlaczego? Zapytaj gdziekolwiek, może Ci zdradzą, dlaczego ładują kasę tu czy tam. Zrób tak, aby korzystne było dla kogoś zainwestowanie w Ciebie a znajdziesz takiego "mecenasa".

piątek, 24 czerwca 2011, 18:51
Bywalec
Bywalec

Napiszę do Józefa Wojciechowskiego z Polonii Warszawa, on lubi ładować pieniądze :D

piątek, 24 czerwca 2011, 20:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Paul3x napisał(a):
Dużo napisaliście, ale i tak z tego się nic nie dowiedziałem. Po pierwsze, jak kolego na początku, jak mam Ci zapłacić za biznesplan, jak kasy nie mam, wyraźnie pisze. Drugie, nie mam zamiaru zakładać stowarzyszenia, sponsorzy mogą mnie wspierać na umowę zlecenie do czasu kiedy już będę zarabiał tyle, aby móc opłacić składki. Jeśli nie umowa zlecenie, to właśnie sponsor który będzie płacić składki. Przykładowo mamy drużyne piłkarską w okręgówce w najniższej klasie, jakby pytali jak znaleźc sponsora, co byście im odpowiedzieli, że mają sobie biznesplan napisać? Czyli jak poprawnie kopnąć piłkę. Sorki, troszkę się zbulwersowałem.

Albo czytasz nie do konca albo bez zrozumienia, napisalem ci co nalezy zrobic i czego nie zrobi nikt dla ciebie bez wynagrodzenia a jesli pojdziesz do kogos i zaoferujesz mu ''NIC'' to tyle samo dostaniesz. Takie jest zycie.
Dlatego w biznesplanie druzyny pilkarskiej nie ma nic na temat jak sie kopie pilke, ale za to jest wiele o tym, w jakim kierunku druzyna ma sie rozwijac i jakich pilkazy ma zamiar zdobyc aby isc do przodu.
Mam nadzieje, ze teraz kum kum, a jak nadal zielono mi to tylko mozesz nogi w stawie pomoczyc.

piątek, 24 czerwca 2011, 21:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]