Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 20:16

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Podstawowa nauka kamerowania 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Podstawowa nauka kamerowania
Witam

Zwracam się do was z pytaniem, czy znacie jakieś strony czy macie jakieś poradniki na temat nauki kamerowania(online czyli przez internet).

Dlatego że mam iść na wesele na którym nie będzie kamerzysty, dlatego że para młoda te pieniążki chce wydać na coś innego, i wyznaczyli oni mnie do tego, i z tego powodu właśnie mam problem.Chciałbym chociaż umieć jakieś podstawowe kwestie kręcenia, filmowania wesela. A co do obróbki nie ma problemu bo to umie, ale może byście polecili mi jakiś dobry program co do tego.

Wiem musi być i tutaj dobra kamera no ale, kamera max. 500-700zł.(Choć kamera będzie kupowana w nast. roku czyli w 2012, a wesele tez będzie w 2012 roku wiec na te czasy już będą lepsze kamery niż teraz w tych cenach, a wolę teraz czegoś się nauczyć niż później).
No może i nie ma jakiś lekcji dotyczących kamerowania, sam tego nie wiem.
Tak myślę że są jakieś specjalne ujęcia czy, kiedy i co powinno się kamerować itd.

Pozdrawiam.

sobota, 2 lipca 2011, 22:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Podstawowa nauka kamerowania
Kamerki do tysiąca złotych nagrywają ładnie tylko w dobrych warunkach ,gdzie jest wystarczająco dużo światła, jeżeli będzie zbyt mało światła obraz bedzie brzydki.
Kupno kamery za rok nic ci nie da, jakość bedzie taka sama jak dziś.

Więc kamera w ręke i uczyć sie na własnych błędach, masz jeszcze czas.

niedziela, 3 lipca 2011, 02:54
Moderator
Moderator

vgrzes napisał(a):
Kamerki do tysiąca złotych nagrywają ładnie tylko w dobrych warunkach...

Dokładnie tak, a cena jaką podajesz, to zaledwie połowa kosztów dobrej kamery.

Ja będę tym razem złośliwy i pomęczę Cię pytaniami:

- co powiesz księdzu, jeśli żądał będzie od Ciebie legitymacji, uprawnień do filmowania w kościele, wydanych przecz Kurię, może nikt Ci nie powiedział jeszcze, że takie coś trzeba mieć?
- jeżeli Ty chcesz kameraować, to co robi fotografik - aparatuje?
- jaki możemy polecić Ci program do montażu, którego cena będzie dla Ciebie odpowiednia?
- ile jesteś w stanie przeznaczyć pieniędzy na zakup pozostałych programów, plików dźwiękowych itp?

Nie mając pojęcia i doświadczenia nie zaczynaj od ślubu, bo wcale nie wygląda to tak różowo.

Czytam takie posty i jestem zdruzgotany, młodzi chcą oszczędzić na filmowaniu a zrobi im to ktoś, kto dość, że nakręci im to za pomocą jakiejś zabawki, to jeszcze zmontowane to będzie na pirackim sofcie przez osobę uczącą się FILMOWANIA (a nie kamerowania) na ich najważniejszej uroczystości w życiu, bo doświadczenia ze specyfiką ślubów nie ma ona żadnego.
Zakup kamery, to nawet nie połowa kosztów związanych z zakupem wszystkiego co potrzeba, by prowadzić działalność usługową zupełnie legalnie.
Choć byś nie wiem nawet jak dobry sprzęt posiadał, bez doświadczenia z pewnością nie zrobisz tego dobrze.
Niebawem zasypiesz nas pytaniami typu "potrzebuję coś na czołówkę do filmu", lub "co robię nie tak, że płyta DVD zatrzymuje się w połowie", jak zrobić menu, aby działo, bo nie chce, lub co to za efekt w filmie w rodzaju tego (wkleisz link) i jak bym mógł zapomnieć - "dlaczego w czasie ruchu pionowe krawędzie obrazu są postrzępione?".
Skoro pieniądze przeznaczają oni na coś innego, znaleźli sobie (bez urazy) frajera, który zrobi im to za bezcen.
Jesteś potencjalnym wrogiem działalności, jaką zajmuje się większość użytkowników tego forum i to jeszcze takim, którego oni sami sobie wyhodują świadcząc Ci gotową pomoc.
Twój post zaczyna się tak fajnie, szukasz źródła wiedzy, sposobów nauki, ale
- bez prawa jazdy nie będziesz kierowcą, żeby je zdobyć trzeba umieć jeździć, a to i tak nie wystarczy, aby już być taksówkarzem...

Na forum, jeśli dobrze poszukasz poruszane były wszystkie kwestie związane z filowaniem usługowym zwłaszcza ślubów, opisywane były kolejno metody i źródła pozyskiwania wiedzy, uprawnień, sprzętu, oprogramowania itp.
Dość dobrym uważam też, jest pokazywanie tu na forum swoich produkcji i poddawanie ich krytyce, bo choć jest ona tutaj wyjątkowo okrutna, to lepszej szkoły nie znajdziesz nigdzie.

niedziela, 3 lipca 2011, 06:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czy panna młoda sama dzierga suknię ślubną a wiązankę robi z kwiatków polnych aby te pieniądze przeznaczyć na coś innego? Czy na weselu będzie bimber zamiast akcyzowanego alkoholu a zamiast wody mineralnej zwykła kranówka? Tyle pieniędzy można zaoszczędzić i przeznaczyć na coś innego.

niedziela, 3 lipca 2011, 18:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja nie wiem co chcesz od bimbru... I jestem w stanie zrozumieć że nie ma pieniędzy na sfilmowanie uroczystości. Państwo młodzi zdecydowali sie na amatorski film, również nie widzę w tym nic złego, ot po prostu dostaną to na co się zdecydowali.
@wili jesteś w idealnej sytuacji, w zasadzie nic od Ciebie się nie oczekuje i to miło że masz ambicje by zrobić coś dobrze i jesteś w idealnym miejscu, by czytać, ale z niewiadomych przyczyn postanowiłeś zapytać i liczysz na wysyp odpowiedzi i wademekum wiedzy wszelakiej o filmowaniu w jednym poście.
Wyobraź sobie że ludzie robią szkoły o tym profilu, więc jeśli oczekujesz gotowca to się pomyliłeś, bo nie sposób go napisać, ale nie ze względu na lenistwo, tylko mnogość sytuacji, warunków i z setkę innych okoliczności które wychodzą podczas pracy.
Najprostszym sposobem na zdobycie doświadczenia jest zatrudnienie się u kogoś np w formie pomocnika, można za darmo podpatrzyć fachowca w dodatku z nim porozmawiać. W sumie ciekawa przygoda na wakacje(szczyt sezonu weselnego).
Jak widzisz nie obędzie się bez nakładów własnych(czas) i choćby ze względu na to taka usługa kosztuje.

Piszesz że znasz się na montażu i pytasz o program. Nie skomentuje tego, odniosę się do legalności wspomnianej przez Darka.
Na dzień dzisiejszy przez 30 dni, zupełnie legalnie i z pełną funkcjonalnością popracujesz w demie Ediusa. Wskazówki znajdziesz w odpowiednim dziale.

Pozostało życzyć wytrwałości i żebyś nie policzył ile Cię ta impreza będzie kosztować.

Pozdrawiam.

niedziela, 3 lipca 2011, 20:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Robertnik, skoro kładziesz taki nacisk na legalność to czy pędzenie bimbru jest w Polsce legalne? Nie respektujmy prawa w wybiórczy sposób.

niedziela, 3 lipca 2011, 20:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przemek_PC napisał(a):
Robertnik, skoro kładziesz taki nacisk na legalność

Sorki, gdzie?
Przemek_PC napisał(a):
to czy pędzenie bimbru jest w Polsce legalne? Nie respektujmy prawa w wybiórczy sposób.

Skąd masz informacje że wesele ma być w Polsce?

niedziela, 3 lipca 2011, 20:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Odnośnie bimbru to super riposta, niemal taka sama jak faceta, któremu zwróciłem uwagę że jedzie ulica jednokierunkową pod prąd a on na to że to jakiś debil wymyślił tu ulicę jednokierunkową i zamiast przyznać się do błędu to wyskoczył na mnie z mordą że mu uwagę zwracam.
Wracając do tematu to sorry ale mi to wygląda tak, że autor wątku sam zaproponował że sfilmuje wesele za 500-700zł bo zdanie "i wyznaczyli oni mnie do tego" brzmi po prostu irracjonalnie. Jak można wyznaczyć "do tego" osobę nieposiadającą kamery?

niedziela, 3 lipca 2011, 21:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

@Przemek_PC Naprawdę nie mam pojęcia o co Ci chodzi z ripostą a już w szczególności opisywane Twoje zdarzenie.
Ja bimber lubię, sam robię pyszny, mnóstwo receptur jest w sieci, a gotowy sprzęt do nabycia na allegro. Osobiście polecam. Zależy od regionu kraju, w mojej okolicy wystarczy mieć znajomego w Czechach by robić to legalnie.

niedziela, 3 lipca 2011, 21:29
Nowy
Nowy

Jestem zaskoczony tymi odpowiedziami zwłaszcza od Darka, tak macie racje z tymi programami itd. Jednak jak po waszej analizie... to będę musiał powiedzieć to młodej parze i może jakoś będę umiał ich namówić na tego kamerzyste.
Powracając do tego, kiedy mówiłem w ostatnim poście że młoda para chce to na co innego wydać to powiem że raczej NIE wydać ale raczej zaoszczędzić na inne rzeczy.

wtorek, 5 lipca 2011, 20:23
Nowy
Nowy

Dobra... Porozmawiałem z Panem młodym i powiedział tak:
-Ja nie potrzebuję tam jakiegoś dobrego kamerzysty, mi jest tylko potrzebny taki, który w miare umie się obsługiwać kamerą.
A co do wyglądu obrazu, to jest mi to obojętne bo chce tylko poglądać te całe wesele, i dodatkowo co do kościoła to już nie musi być kamerowane.
Bo i tak jeżeli już goście chcą płyty z weselem to i tak nie oglądają całej mszy więc jest to nie potrzebne.
A jeżeli już będzie ktoś chciał zobaczyć te wesele, to da się mu płytę zgraną i niech ogląda, nie musi byc jakiegoś specjalnego menu czy czego innego.

środa, 6 lipca 2011, 02:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

500-700 zł to budżet w sam raz na wypożyczenie porządnego sprzętu, którym da się przyzwoicie zrealizować reportaż ślubny - bo z ostatniego postu wywnioskowałem że chodzi o czysty reportaż.

środa, 6 lipca 2011, 07:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Napisz jeszcze gdzie ten ślub i weselu i kiedy, może ktoś akurat ma wolny termin a ponieważ a ponieważ wymagania bardzo niskie to i cena może ktoś zaproponuje atrakcyjną.

środa, 6 lipca 2011, 10:18
Nowy
Nowy

@sheppi

Tak masz rację, ale napisałem tak:

wili napisał(a):
mi jest tylko potrzebny taki, który w miare umie się obsługiwać kamerą.

Więc tutaj chodzi o mnie.

piątek, 8 lipca 2011, 02:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ponieważ wymagania jakościowe są żadne, zawartość merytoryczna dowolna to proponuję zorganizować weselników - każdy dzisiej ma komórkę z możliwością filmowania i fotografowania, niech nagrywają.

Ty to pięknie zmontujesz (na tym się znasz) i będzie super happeningowy film - pamiątka ze ślubu. Kto będzie chciał to sobie poogląda a wszystkie zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na nową aparaturę do bimbrowni.

I niczego nie trzeba się uczyć

sobota, 9 lipca 2011, 20:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona