Teraz jest środa, 19 września 2018, 17:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Kurs kościelny 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Kurs kościelny
Może się komuś przyda:
http://kuria.zg.pl/news,,635_kurs_dla_f ... nabor.html

wtorek, 16 sierpnia 2011, 19:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Kurs kościelny
dnap napisał(a):

Bez sensu te kursy w dzisiejszych czasach.Śmiać mi się chce jak często fotografowie pokazują zezwolenia w zakrystii a podczas mszy św. włażą księdzu na "pagony"szczególnie podczas homilii .Taki fotograf bez zezwolenia niejednokrotnie zrobi to bardziej dyskretnie bo boi się ,że proboszcz zwróci mu uwagę.
Pozdro

wtorek, 16 sierpnia 2011, 21:07
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Tu nie chodzi o to, czy ktoś wchodzi na pagony czy nie. Są kościoły, gdzie bez "kwitka" ani rusz, niestety.

wtorek, 16 sierpnia 2011, 22:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dnap napisał(a):
Tu nie chodzi o to, czy ktoś wchodzi na pagony czy nie. Są kościoły, gdzie bez "kwitka" ani rusz, niestety.

No niestety ale "normalny" ksiądz takiego zaświadczenia nie wymaga.
Zresztą jaki problem ten "kwitek" podrobić :mrgreen:
Pozdro

wtorek, 16 sierpnia 2011, 22:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jama napisał(a):
dnap napisał(a):

No niestety ale "normalny" ksiądz takiego zaświadczenia nie wymaga.
Zresztą jaki problem ten "kwitek" podrobić :mrgreen:
Pozdro

I tworzy się obraz filmowca weselnego:
Pirakie programy
Podrabiane zaświadczenia
Pozdro

piątek, 19 sierpnia 2011, 12:38
Moderator
Moderator

Kolega Jama ma rację. Fotografik, czy operator nie mający jak to zwiecie kwita, jest zdecydowanie dyskretniejszy w swoim zachowaniu nie wiedząc gdzie i kiedy zachowuje się źle, a nawet obawiając się tego daruje sobie wchodzenie tu, czy tam w nieodpowiednich momentach.
Uprawnienia te są totalną głupotą, jak myślę wymyślona gdzieś przez jakiegoś księdza i zaprzyjaźnionego fotoprstyka, czy filmowca, aby dokuczyć konkurencji. Na dzień dzisiejszy rozrosło się to na skalę ogólną, a tak naprawdę, to ludzie z branży usług okolicznościowych usilnie pompują obecnie kasę kurii wyrażając chęć zdobycia śmiesznych, nic nie znaczących weryfikacji.

niedziela, 21 sierpnia 2011, 07:14
Bywalec
Bywalec

Wczoraj ks. Proboszcz (okolice Kielc) oburzył się na fotografa twierdząc że bez ważnej pieczątki nie wpóści go do kościoła (ponieważ miał akredytację wydaną przez kurie Krakowską gdzie nie ma obowiązku podbijania jej co roku ).
Natomiast w Kielcach musimy przedłużać jej ważności (pieczątka na odwrocie karty).Pozwolił mu wejść ale zagroził, że następnym razem już takie pozwolenie nie będzie tolerował.

niedziela, 21 sierpnia 2011, 18:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Montażysta Darek A. napisał(a):
Kolega Jama ma rację. Fotografik, czy operator nie mający jak to zwiecie kwita, jest zdecydowanie dyskretniejszy w swoim zachowaniu nie wiedząc gdzie i kiedy zachowuje się źle, a nawet obawiając się tego daruje sobie wchodzenie tu, czy tam w nieodpowiednich momentach.
Uprawnienia te są totalną głupotą, jak myślę wymyślona gdzieś przez jakiegoś księdza i zaprzyjaźnionego fotoprstyka, czy filmowca, aby dokuczyć konkurencji. Na dzień dzisiejszy rozrosło się to na skalę ogólną, a tak naprawdę, to ludzie z branży usług okolicznościowych usilnie pompują obecnie kasę kurii wyrażając chęć zdobycia śmiesznych, nic nie znaczących weryfikacji.

Nie można uśredniać że ci z zaświadczeniami są gorsi od tych co nie mają zaświadczeń, albo odwrotnie - są ludzie i parapety. Tak samo księża są z powołania i z przypadku niestety, bo pochodzą z ludzi.
Jeżeli kuria organizuje szkolenie to ma nadzieję że jakieś kanony pracy w kościele dotrą do delikwenta.
Jakie inne, lepsze sposoby na poprawę zachowania filmowców i fotografów zaproponujecie?
Sprawy finansowe. Za wszystko dziś się płaci. Jak robiłem kurs parę lat temu -Kuria Toruńska - to nie było jakiejś stałej opłaty za 3 dni kursu. Oczywiście dostaliśmy puste druki przelewów, ale każdy płacił ile chciał. Gdyby nic nie wpłacił też dostałby identyfikator.
Pozdro.

niedziela, 21 sierpnia 2011, 23:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jest to bez sensu - nie ma co dywagować.

Pracuję często z fotografami, którzy są po szkoleniach i co? Same te szkolenia wzajemnie sobie przeczą. na przykład na jednych szkoleniach mówią, że mamy "w miarę możliwości" brać udział w mszy, a na innych, że jesteśmy w pracy i brać udziału we mszy nie możemy.
Jedni zatem namawiają, inni zaś stanowczo zabraniają.

Popatrzmy jednak na to z innej strony:
Wielu z Was jest praktykującymi katolikami. Kościół jest Wam zatem nieobcy. Wiecie co i jak. Są jednak ludzie innych wiar, są ateiści. Tym słowo wyjaśnienia by się przydało. Fajno by jednak było, gdyby Kościół się zorganizował i zrobił te kursy jednorodnie i w sposób konsekwentny. Wtedy miało by to sens. I wtedy - co ważne - działało by to w dwie strony!!! Mam uprawnienia, więc wiem, i ksiądz swoich fochów mi pokazywać nie może! A ostatnio pokazał takiego focha, że albo kręcę (ale tak, że praktycznie jestem za linią młodych i mam tylko plecy) albo wyjazd. Mając papier i "wiedząc" co mi wolno, a czego nie takiej sytuacji by nie było. Są to bowiem UPRAWNIENIA, więc z jednej strony zobowiązują, ale z drugiej uprawniają.

Gdybym miał kręcić mszę innego kościoła, chętnie sam bym się zgłosił na takie szkolenie z własnej woli. Lepiej wiedzieć, niż coś palnąć, gdy impreza jest nie do powtórzenia.
Gdy kręciłem świadków Jechowy, sam się zgłosiłem i obgadałem każdy krok i każdy punkt. Wtedy to miało sens.
Jestem za, ale z głową!!!

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

środa, 24 sierpnia 2011, 12:42
Bywalec
Bywalec

Montażysta Darek A. napisał(a):
...Uprawnienia te są totalną głupotą, jak myślę wymyślona gdzieś przez jakiegoś księdza i zaprzyjaźnionego fotoprstyka, czy filmowca, aby dokuczyć konkurencji. Na dzień dzisiejszy rozrosło się to na skalę ogólną, a tak naprawdę, to ludzie z branży usług okolicznościowych usilnie pompują obecnie kasę kurii wyrażając chęć zdobycia śmiesznych, nic nie znaczących weryfikacji.

Chyba oni to wymyślili: http://wvfagna.nazwa.pl/PSW/?page_id=5

poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 23:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]