Teraz jest poniedziałek, 24 września 2018, 09:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Sennheiser co jest grane??? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Sennheiser co jest grane???
używamy zestawów bezprzewodowych Sennheiser i przez 10 lat wszystko zawsze w kosciele było ok.
Zwykle z uwagi na problem z połączeniem w sieć kościoła przywieszamy mikrofon na głośnik i dźwiek był ok ale?????? ostatni dwa razy w różnych kościołach i na różnych zestawach to samo, a więc zaj***ste sprzężenie lub potężne ćwierkanie. Operator ma słuchawki na uszach a więc głośnik kamery wyłączony. skąd takie sprzężenie i piiiiiisk????
Przełożyłem port ok 5 m od głośnika zbiłem kurozalnie wzmocnienie do - 30db!!!!!!!!!! i co????.........................zajefajnie ćwierka, piszczy... co jest grane czary???? po wyłączeniu nadajnika wszystko ustało. CZY KTOŚ MIAL PODOBNY PROBLEM??? Zauważyłem że miało to miejsce w kościołach ktore miały bardzo rozbudowany system nagłośnienia. Jutro chcę pójŚć do jednego z tych kościołów i zrobić testy. O CO TU BIEGA?????

niedziela, 21 sierpnia 2011, 22:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Sennheiser co jest grane???
Miałem kiedyś podobną sytuację - normalnie "zdziczałem" :). Tak jak piszesz, chyba dobrze zrozumiałem, "sprzęg" pojawił się w głośnikach kościelnych. Jak potem na logikę przetrawiłem to tak: prawdopodobnie mic bezp. księdza pracował na tych samych częstotliwościach co mój mikroport. Sprzężenie pojawiło się dlatego że miałem przypięty mój mały mik krawatowy do kolumienki kościelnej. Sygnał z mojego nadajnika był odbierany przez odbiornik księdza, był dalej "pchany" do głośników no i mamy pętelkę.
Pamiętam że wtedy na to nie wpadłem - wystarczyłoby zmienić częstotliwość w moim Sennheiserze - zainstalowałem się z mikroportem do głośnika w drugim końcu kościoła (odbiornik księdza był w zakrystii), gdzie odbiornik księdza "nie sięgał" mojego sygnału i wszystko było OK.
Nie znam innej odpowiedzi na Twoje pytanie.
Pozdro.

niedziela, 21 sierpnia 2011, 22:56
Stały bywalec
Stały bywalec

witam ponownie
Też o tym myslałem, a więc twoja hipoteza jest logiczna.
Port był na częstotliwości jaką producent ustawia do wszystkich swoich urządzeń bezprzewodowych oczywiście ustawiłem teraz częstotliwość cudaczną i muszę to sprawdzić. Mniemam że w kościołach nikt nie wpadnie na zmianę częstotliwości w swoich ustrojstwach.
A tak na marginesie ustawiłem dwa komplety na tę sama częstotliwość i chciałem z dwóch nadajników zebrać sygnał do jednego, nie udało się przeszedł sygnał nadajnika który pierwszy znalazł odbiornik drugi był zablokowany, nie sprzęgało bo nie miałem głośników
Dzięki za podpowiedź

poniedziałek, 22 sierpnia 2011, 13:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Wiesz co , w zasadzie to powinieneś robić próby w każdym miejscu przed nagraniem. Nie tylko nagłośnienie kościelna może Cię zakłócać.

np. Przed Kościołem św. Józefa w Warszawie (Krakowskie przedmieście , koło Pałacu Prezydenta) jest stałe miejsce dla ekip TV i niektóre....pracują na bezprzewodowych mikrofonach :)

środa, 24 sierpnia 2011, 08:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]