Teraz jest czwartek, 26 kwietnia 2018, 20:54

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 cena usługi 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post cena usługi
Witam,
niedługo przyjdzie mi nagrać i zmontować kilka filmów dla jednostki samorządowej promujących dany obszar. Zdjęcia w terenie, do tego kilka setek, generalnie 5-7 minut produktu finalnego.
Moje pytanie brzmi - ile zainkasować za taką usługę? Nie chcę narazić się na śmieszność, "psuć rynku", ale też zrazić do siebie osób zlecających. Do mnie należeć będzie tylko montaż i zdjęcia. Off lektora czy niezbędna grafika, będzie mi dostarczona.
Umowa zlecenie / dzieło.
Może dodam jeszcze, że jestem ze średniej wielkości miasta, niewiele ponad 100 tyś mieszkańców.
z góry dziękuję za pomoc!

czwartek, 29 września 2011, 15:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: cena usługi
spokojnie z 5 tysięcy za prace

czwartek, 29 września 2011, 21:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A ja coś czuję, że oni (ta jednostka samorządowa) liczą na jakieś 500PLN. :)
Nie obraź się, ale nie przystępuj do pracy póki się nie dogadasz. Skądś to znam.

piątek, 30 września 2011, 14:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja z kolei uwazam ze cena zalezy od jakosci wykonanej uslugi.
Jezeli zrobisz im film fajny i ciekawy a do tego uzyjesz duzy zakres wiedzy w kadrowaniu i montowaniu, to nalezy skasowac odpowiednio do tego jaki byl twoj wklad.
Ostatnio mialem okazje rozmawiac z pania z PR organizujaca debate mieszkancow pewnego regionu z pewna firma swiadczaca im usluge.
No i pytanie jej bylo czy ja moge im zrealizowac dokument z konferencji.
Ja na to, owszem moge i mam do tego wystarczajace srodki.
Na to pani do mnie, ile to bedzie kosztowac.
Ja na to, ze rozumiem ze pani jest zorientowana w cenach.
Ona mi na to, tak jestem ale my mamy do dyspozycji tylko 200zl i odrazu zaczela sie tlumaczyc, ze im zalezy tylko na prostej rejestracji tego zdarzenia i ze nic nie trzeba montowac, tylko tak jak leci im zgrac na plyte.
No to przemyslalem w locie i poszedlem to zrealizowac bo traf chcial ze mialem dwa kroki wiec koszta moje byly tylko uzycia sprzetu.
Konferencja trwala 1,5h.
Jednak do czego zmierzam.
Po konferencji okazalo sie ze osoba zarzadzajaca inwestycjami w firmie z jaka byla przeprowadzona debata stwierdzila, ze firma PR nie dostarczyla w calym wskazanym uprzednio regionie ulotek z waznymi informacjami dla mieszkancow i w rezultacie przyszlo tylko okolo 300 osob a w terenie tym mieszka 4tys.
Wniosek jest prosty, firmy PR szukaja jeleni zeby zrobili im robote jak najtaniej, ale sami zgarniaja kase do kieszeni ktora powinna byc przeznaczona na realizacje wydarzen. To juz nie jest wolny rynek ale oszustwo i wykorzystywanie, co widac po ubiorze i autach pracownikow PR jak zauwazyl pan zlecajacy im zadanie.
Jednak osoby od ulotek zapewne byly cwansze od pracownikow firmy PR co przyprawilo PR troche problemow po konferencji.
Wracajac do twojego tematu.
Ja nie znam twoich prac, nie wiem na co cie stac i jaka wiedza,
doswiadczeniem i mozliwosciami dysponujesz, ale napewno bazujac na tym powinienes wycenic swoja usluge.

piątek, 30 września 2011, 16:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

BP777 napisał(a):
Wniosek jest prosty, firmy PR szukaja jeleni

No i znaleźli jelenia dosyć szybko.

piątek, 30 września 2011, 23:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

BP777 napisał(a):
Ja na to, ze rozumiem ze pani jest zorientowana w cenach.
Ona mi na to, tak jestem ale my mamy do dyspozycji tylko 200zl i odrazu zaczela sie tlumaczyc, ze im zalezy tylko na prostej rejestracji tego zdarzenia i ze nic nie trzeba montowac, tylko tak jak leci im zgrac na plyte.
No to przemyslalem w locie i poszedlem to zrealizowac bo traf chcial ze mialem dwa kroki wiec koszta moje byly tylko uzycia sprzetu.

Ona była zorientowana w cenach jak ty w kalkulacji i ekonomii.
Dla mnie jest to najnormalniejsze szmacenie się i szmacenie profesji.

sobota, 1 października 2011, 00:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Widze, ze fachowcy z was jedynie od przyciskow na klawiaturze.
Material nie wymagal montazu po za sklejeniem czesci 1 do 2, to mial byc dokument do akt a nie film dokumentalny na temat konferencji.
Poswiecilem okolo 2h lacznie z renderingiem i nagraniem na plyte.
Rozumiem, ze zaden z was nie ruszyl by tylka ale ja znalazlem jeszcze kilka aspektow tego wyjscia.
A tak na przyszlosc to zanim sie cos napisze to wypadalo by przemyslec, bo obrazac siedzac przed kompem prosta rzecz a na poczatek dobrze jest przeczytac ze zrozumieniem, no chyba ze pustynia w glowie.
Z mojego pkt widzenia obydawaj panowie odszczekneli jak zule podworkowi i nie bedac zorientowani wydali swoj osad.
Calosc jest opisana pobierznie ale rozumiem, ze wy byscie wynegocjowali cene 2tys za 1,5h pracy plus 30min przed kompem.
Wierze w was mocno, zycze powodzenia i na przyszlosc zanim sie cos szczeknie to radze przemyslec a wczesniej przeczytac dokladnie i ze zrozumieniem, bo na Warszawie Polska sie nie konczy.

sobota, 1 października 2011, 04:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No dobrze, tylko po co sam piszesz o jeleniach :)

sobota, 1 października 2011, 09:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mowilem wczesniej, ze czytacie bez zrozumienia
Pisalem dlatego, ze kwota jaka PR mial zaplacic dla roznoszacych ulotki byla tak znikoma, ze osoby te pozbyly sie materialu i ulotki nie zostaly dostarczone. Sens wypowiedzi mial pokazac, ze zalezy co trzeba zrobic i jak to bedzie zrobione to bedzie decydowalo o stawce jaka powinien ''sok'' policzyc za usluge.
Widze rowniez ze nie wiecie, ze firmy zlecajace rozniesienie ulotek placa 0,02zl od sztuki. Zeby zarobic 200zl na dzien to trzeba rozniesc 10tys ulotek.
A jesli trzeba to zrobic w dzielnicy domkow jednorodzinnych a nie w blokach to dystans do pokonania dla roznoszacego jest spory.
I to jest wlasnie dymanie, tylko jakims szczesliwym trafem to jelen od ulotek wydymal osoby z PR, zapewne orientujac sie ze to harowa i olewajac system, bo domniemam ze PR zlecil rozniesienie bez wiazacej umowy, wrzucili ulotki do kosza a sami poszli na browarek.
Dzieki temu widac jak wazne jest wczesniejsze zorientowanie o zleceniu i ustalenia dotyczace zaplaty za dzielo.

sobota, 1 października 2011, 12:41
Nowy
Nowy

Przeczytałem nie pobieżnie, a wręcz starałem się zrozumieć.
Jeśli masz firmę videofilmowanie nie możesz wystawić umowy o dzieło na filmowanie tylko normalną fakturę VAT lub rachunek (jeśli nie jesteś Vatowcem.
Dla zajmującego się filmowaniem dorywczo (vide "czarnuch") to te dwieście wypłacone z ręki do ręki to jest normalny kant i nie masz co narzekać na panią z PR, bo ona już swoją (częstokroć większą) kasiorkę wzięła.

niedziela, 2 października 2011, 11:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To nie zrozumiales o czym pisze.
Tu nie chodzi o mnie, tylko o tych co mieli rozniesc ulotki, w porownaniu z moja praca to oni byli wykorzystani a nie ja,dlatego olali system.
Sytuacja miala pokazac jak wlasnie urzedy funkcjonuja lub sa zmuszone do takiego dzialania czasami warunkami prawnymi.
W danym przypadku firam musiala zorganizowac przetarg na organizacje konferencji. Chyba nie musze dodawac kto w PL wygrywa przetargi i ze bierze pozniej podwykonawcow jak najtanszym kosztem, ale nie najtanszym przeliczonym i okreslonym odgornie przez jednostke inwestycyjna firmy zlecajacej przetarg.
Dlatego wlasnie firmy zlecajace wykonanie dla podwykonawcow placa jak najmniej bo kazdy pieniadz ktory wytarguja jest ich.
Minusem tego czesto jest mierna jakosc wykonanej pracy przez podwykonawce.
Tym samym bedzie sie kierowal urzad zlecajacy wykonanie pracy lub dziela, bez przetargu na jego wykonanie, bedzie szukal oszczednosci ale z naciskiem na jakosc.
I ten fakt zostal przedstawiony dla ''sok'' , zeby mial swiadomosc od czego zalezy wycena jego pracy.
A umowe o dzielo zawsze moge podpisac.

niedziela, 2 października 2011, 21:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

BP nasz rację z tymi przetargami-sam widzę kto robi w moim mieście spoty na wybory- firma znajomych burmistrza

niedziela, 2 października 2011, 23:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]