Teraz jest piątek, 27 kwietnia 2018, 07:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Filmowanie pierwszego wesela 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Filmowanie pierwszego wesela
Witam wszystkich :-)
Już niedługo stanę pierwszy raz z kamerą przed parą młodą. Jestem początkującym i nie mam doświadczenia dlatego napisałem ten temat.
Moglibyście mi napisać na co szczególnie zwrócić uwagę podczas kamerowania?? , jak kamerować itp. chodzi mi o najważniejsze podstawy aby uniknąć błędów i żeby to jakoś wszystko wyglądało. POZDRAWIAM i proszę o odpowiedź. :-)

wtorek, 4 października 2011, 11:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Filmowanie pierwszego wesela
ojojjojj
zbyt ogólne pytanie
to tak jakby ktoś zadał Ci pytanie - jak żyć aby być szczęśliwym ?

wtorek, 4 października 2011, 11:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pablo998 napisał(a):
Już niedługo stanę pierwszy raz z kamerą przed parą młodą. Jestem początkującym i nie mam doświadczenia

A młodzi o tym wiedzą?

http://www.facebook.com/produkcjafilmowa

wtorek, 4 października 2011, 12:19
Bywalec
Bywalec

Kolego "vgrzes" wiem , że ogólne ale zawiera pewną konkretną treść.
mmstudio napisał(a):
A młodzi o tym wiedzą?

Tak wiedzą.
Generalnie to wesele miało być zupełnie bez kamerzysty. Ale ze względu na to że to moi znajomi to zaproponowałem im taką opcje i się zgodzili.
Proszę o jakieś konkrety :oops:

wtorek, 4 października 2011, 12:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pablo998 napisał(a):
Moglibyście mi napisać na co szczególnie zwrócić uwagę podczas kamerowania?? , jak kamerować itp. chodzi mi o najważniejsze podstawy aby uniknąć błędów i żeby to jakoś wszystko wyglądało. POZDRAWIAM i proszę o odpowiedź. :-)

Musisz zwrócić uwagę na wszystko. Nie da się tak prosto odpowiedzieć na co masz zwrócić uwagę. Nagrasz materiał, przechwycisz na komputer i ocenisz. Następnie będziesz wiedział co jest źle. Nagrywałeś i obrabiałeś sobie coś wcześniej? Jeżeli nie to smutno będzie parze młodej...

Zwróć uwagę na światło, balans bieli, dźwięk na odpowiednim poziomie, dobry kadr, dobrą stabilizację, płynne ruchy przy poruszaniu. Nie zapomnij uchwycić wszystkich ważnych elementów.

wtorek, 4 października 2011, 12:40
Moderator
Moderator

Jak wyżej i dodatkowo:
Jeżeli to na prawdę pierwsze poważniejsze filmowanie, to zobacz czy można tam ponagrywać próbnie na dowolnej mszy. Tydzień wcześniej na przykład?

Pamiętaj przede wszystkim o nie przerywaniu nagrywania. W montażu przyda się cała ścieżka dźwiękowa.

Niech ktoś robi zdjęcia na "przebitki". Tego nigdy za wiele.

Uzgodnij swoją obecność z księdzem.

Nie rób tego Młodym. :mrgreen: Powodzenia. :D

wtorek, 4 października 2011, 13:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pablo998 napisał(a):
Witam wszystkich :-)
Już niedługo stanę pierwszy raz z kamerą przed parą młodą. Jestem początkującym i nie mam doświadczenia dlatego napisałem ten temat.

No to dłuuuuuuuuuuuuuga droga przed tobą.Nie zazdroszczę :D Oglądaj filmy w sieci ,podpatruj(nie małpuj) najlepszych,dużo czytaj, przeglądaj fora branżowe,zalicz na początek kurs filmowania dla początkujących itp.Dobrze że filmujesz to znajomym którym pewnie bedzie wszystko jedno co nagrasz ,przynajmniej nikomu nie zniszczysz najpiękniejszego dnia w ich życiu bo tak by było na 100% .Po kilku latach ciężkiej pracy,nieprzespanych nocy przy komputerze, setek wyrzuconych płytek dvd do śmietnika może coś w koncu fajnego wyprodukujesz choć w pojedynke nigdy ze swojej pracy tak do końca nie bedziesz zadowolony-wiem coś o tym.Druga sprawa to cała masa potrzebnego sprzętu który musisz mieć.Na dzien dzisiejszy dobra kamerka HD,dobry statyw,slidecam,kilka mikrofonów,zestaw bezprzewodowy ,rejestrator cyfrowy audio, jakis system stabilizacji np glidecam i cała masa innych dupereli bez których nie jesteś wstanie zrobic przyzwoitego filmu za który chcialbyś wziąć kasę.Następna sprawa to opanowanie kilku programów.Wiem że są tacy co robią wszystko na pinnacle studio ale to dobre na początku drogi.Ech pisać by można do rana i poruszyć jeszcze kilkanascie ważnych spraw.Powodzenia w tych trudnych czasach życzę.

PS.Nie pisze sie jak kamerować lecz jak filmować.Wnerwia mnie to podobnie gdy na wędkarza mówi się rybak. 8)

wtorek, 4 października 2011, 14:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

gorzej jak sie tak mowi na buty popularnej firmy

wtorek, 4 października 2011, 15:02
Bywalec
Bywalec

Dziekuje bardzo za odpowiedzi. Do tej pory robiłem tylko krótkie filmiki i montowałem je w programie. Mimo Waszej surowości w postach dalej będę drożył ten temat i tematy z nim związane. Jak to mówią dla chcącego nic trudnego. :) . Ważne , że chcę się tego nauczyć i się naucze!! Jestem cierpliwy i wytrwały.
Spróbuje nakręcić jedną uroczystość , potem ją zmontuje i obejrze na komputerze. W ten sposób prędzej wychwyce swoje błędy. Ewentualnie wyślę komus płytke z całym nagraniem i poprosze o skomentowanie i krytyke. Metodą prób i bledów dojdę do pewnego stopnia , który uczyni moje nagranie bardziej profesjonalne i miłe dla oka.
Aha:
Po co stosuje sie przebitki?? Wiem , że jest to wmontowanie krótkiego ujęcia w środek drugiego długiego ujęcia. POZDRAWIAM

wtorek, 4 października 2011, 16:25
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Przebitki mogą byś dla Ciebie zabwieniem, bo nakryją jakieś Twoje niekontrolowane machania kamerą (a że będziesz filmował 1 raz to nie wątpię, że takowe się pojawią), urozmaicą film, spowodują, że widz nie uśnie po 5 min oglądania (tylko po 10 taki żart).

wtorek, 4 października 2011, 17:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kolego kowboju, nie przesadzaj z tą ilością sprzętu. Owszem, fajnie jak można sobie wybierać w swoim arsenale technologicznym broni na kolejne wyzwanie. Nie trzeba mieć i nie każdy ma tyle sprzętu do nagrywania. Do filmów weselnych jest on raczej zbędny. Tymbardziej, że podniosłoby to znacznie cenę. Wiadomo jak ma się zbycie na takie usługi to i sprzęt można dokupić. Fajnie by było mieć też quadrocopter do nagrań w plenerze...
Jest takie powiedzenie "więcej sprzętu niż talentu" Nie odnosze się do Ciebie, żeby nie było ;)
Zresztą, nie ma co wchodzić w koszta.

wtorek, 4 października 2011, 19:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

moloch napisał(a):
Kolego kowboju, nie przesadzaj z tą ilością sprzętu. Owszem, fajnie jak można sobie wybierać w swoim arsenale technologicznym broni na kolejne wyzwanie. Nie trzeba mieć i nie każdy ma tyle sprzętu do nagrywania. Do filmów weselnych jest on raczej zbędny. Tymbardziej, że podniosłoby to znacznie cenę. Wiadomo jak ma się zbycie na takie usługi to i sprzęt można dokupić. Fajnie by było mieć też quadrocopter do nagrań w plenerze...
Jest takie powiedzenie "więcej sprzętu niż talentu" Nie odnosze się do Ciebie, żeby nie było ;)
Zresztą, nie ma co wchodzić w koszta.
To co wymieniłem to minimum jakie dzis każda szanująca sie firma mieć powinna i większośc ma.Nawet jak to okresliłeś do filmów weselnych.Minęły juz czasy gdzie wystarczyło miec kamerę naramienną Panasonic i iśc na wesele.Tak mogą twierdzić jedynie jak to ich nazywam gniototwórcy którzy zatrzymali sie w zeszłej epoce .Jak ich filmy wyglądają to raczej wszyscy wiemy.Trzęsiawy i okropny dzwięk.Youtube jest ich pełne.Nie wiem dlaczego uważasz, że film slubny to coś gorszego?No tak to mozna zrozumieć.Zauważ że nie wymieniłem kranu , lustrzanki z całym arsenałem stałek a to dziś pomału staje się standardem nawet we filmie ślubnym.Radze obejrzeć kilka fajnych filmów na vimeo i zapytac te osoby czym filmują i ile sprzętu oraz za jaka kase posiadają a kręcą głównie śluby.Zapewniam cię że w życiu byś nie przypuszczał.

wtorek, 4 października 2011, 20:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zdaje sobie sprawę, że koszt nagrania takiego wesela to niektórych osób roczny dochód... Zatem, raczej jest to nisza póki co w Polsce i dlatego nie ma sensu moim zdaniem pchanie się w ten asortyment jeżeli liczy się tylko na nagrywanie wesel. Jeżeli prowadzisz działalność i jesteś już jakiś czas na rynku, chcesz uderzyć w nowy kanał dystrybucji to ok. Wiadomo też, że wtedy nie pracujesz już sam, bo sobie tego nie wyobrażam. Także uważam, że na sam początek kupienie takiego wyposażenia jest zbędne. Jak masz klientów to bardzo fajnie i gratulacje. Natomiast, jest jedna rzecz, która powinna być przez wszystkich tutaj jakby respektowana. Mianowicie nie mówienie właśnie o takich rzeczach jak wspomniałeś. Co jest potrzebne, aby dzisiaj zaistnieć. Jaki sprzęt. Bo grono osób z bogatych domów poprosi rodziców o wyłożenie kasy na sprzęt bo w taki sposób chcą się realizować. Równie dobrze mogą je uzyskać z UP na działalność. Oczywiście nie mając o tym pojęcia... Kupią im ten sprzęt i zaniżą cenę żeby wejść na rynek i taka osoba jak Ty dostanie po dupie bo będzie brał 1500 zł mniej. Zatem po co przepłacac, skoro inna osoba ma to samo i bierze o tyle pieniędzy mniej. Ciężko będzie wyperswadować im, że to Ty jesteś lepszy.
Zatem co jest najważniejsze. To praca z kamerą i umiejętności operowania i manipulowania ustawieniami i osobami. Nastepnie abstrakcyjne wizje i pomysły aby było fajnie i ciekawie.
Takie obwarowywania sprzętem (a właściwie mówienie o tym, że bez niego nic nie ma) doprowadzić mogą do tego, że cały rynek zostanie doszczętnie zrujnowany.
Pozdrawiam i koniec off topa

środa, 5 października 2011, 18:11
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Śmieszy mnie ktoś kto wypisuje masę sprzętu ,jaki jest potrzebny do filmowania a tak naprawdę studniówki i wesela filmuje z sony-nex :lol:

środa, 5 października 2011, 19:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
lustrzanki z całym arsenałem stałek a to dziś pomału staje się standardem nawet we filmie ślubnym

Myślę ,że jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie zanim tak się stanie :lol:

środa, 5 października 2011, 23:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona