Teraz jest środa, 19 września 2018, 18:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Stowarzyszenie Filmowców Ślubnych 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Stowarzyszenie Filmowców Ślubnych
Witajcie,

Jak być może wiecie jakiś czas temu zarejestrowane zostało Stowarzyszenie Filmowców Ślubnych (SFS). Jest to twór całkiem oddzielny od forum filmowców ślubnych, o którym było głośno trochę wcześniej. Mamy osobowość prawną, oraz zarząd, który czuwa nad funkcjonowaniem SFS. Można nas znaleźć na http://www.sfs.org.pl oraz http://www.facebook.com/stowarzyszenie. ... w.slubnych

O co chodzi - w skrócie.
Jesteśmy organizacją non-profit promującą ambitnych twórców filmu ślubnego. Członkostwo w SFS oznacza dostęp do wspólnej reklamy, oraz także prawo do wykorzystania w swoich materiałach reklamowych logotypu SFS. Na witrynie SFS publikowane są najlepsze prace każdego członka stowarzyszenia. Wybrane prace będą także promowane na zaprzyjaźnionych portalach branżowych, wraz z artykułami na temat nowoczesnego filmu ślubnego.

Członkowie SFS mają także dostęp do zamkniętego forum, przypisanego do nowej strony http://www.sfs.org.pl

Członkiem SFS może zostać każda pełnoletnia osoba fizyczna, będąca polskim obywatelem, zajmująca się zawodowo filmem ślubnym. Warunkiem koniecznym jest posiadanie ciekawego portfolio.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych filmowców do odwiedzenia strony http://sfs.org.pl/dla-kandydatow/ lub do pisania pod adres biuro@sfs.org.pl

Pozdrawiam,
Marcin

środa, 7 grudnia 2011, 13:44
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Stowarzyszenie Filmowców Ślubnych
fajna inicjatywa ale logo bardzo podobne do tego: http://www.fosfan.pl/pl/show/awards/id/98

środa, 7 grudnia 2011, 21:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Moje pytania: kto weryfikuje? Co to znaczy "ciekawe portfolio"?

Generalnie życzę powodzenia i będę obserwował.
A na razie:
Online jest 1 użytkownik :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość (na podstawie danych z ostatnich 5 minut)
Najwięcej użytkowników (5) było online 28 wrz 2011, 20:07

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

piątek, 9 grudnia 2011, 20:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Widzę, że to całe stowarzyszenie SFS jest tak elitarne, że na to forum nie można wejść ( chyba, że ja nie potrafię wejść bez logowania) nawet po to by poczytać o czymś ciekawym, życzę im powodzenia ale przez takie podejście to raczej znikną tak szybko jak się pojawili. Rozumiem, że trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem by pisać bo inaczej będzie dziadostwo, ale rejestrować się by tylko poczytać to aż dziwne i niemądre.

piątek, 9 grudnia 2011, 21:06
Stały bywalec
Stały bywalec

Zanim cokolwiek napiszę to chciałbym zastrzec że inicjatywie życzę jak najlepiej i niech się rozwija jak najlepiej ale:

1. Skoro jesteście stowarzyszeniem i chciecie działac jako takowe to dlaczego:
a) chwaląc się swoją osobowością prawną na oficjalnej stronie stowarzyszenia nie ma informacji o danych rejestrowych stowarzyszenia takich jak numer KRS, adres siedziby etc.
b) piszecie że jest zarząd praworządnie wybrany który będzie czuwał nad funkcjonowaniem SFS to dlaczego nigdzie nie mamy informacji kim są członkowie zarządu.
c) skoro jesteście stowarzyszeniem to o ile się nie mylę musieliście mieć minimum 15 członków aby je założyć - myślę że lista członków stowarzyszenia również powinna być jawna. Nie jest to obowiązkowe,a le myślę że to uwiarygodni całe stowarzyszenie i członkowie swoimi nazwiskami i dokonaniami przekonają że stowarzyszenie jest czymś realnym i wartym przystąpienia
d) skoro jesteście stowarzyszeniem i posiadacie coś takiego jak oficjalna strona .. no i oczywiście zależy wam na powiększenia rzeszy członków to statut powinien być opublikowany na stronie, aby każdy potencjalny członek mógł się z nim zapoznać i ocenić czy jest to inicjatywa która go interesuje.

Reasumując to co napisałem po prostu Wasze stowarzyszenie jest przez brak powyższych informacji bardzo mało wiarygodne.

Inną sprawą oczywiście jest moje subiektywne odczucie (może wynikające z braku jakichkolwiek konkretnych informacji poza kilkoma zdaniami i kilkoma filmami na oficjalnej stronie oraz w poście rozpoczynającym ten wątek) o tym że tak do końca nie wiem po co jest i po co ma być to stowarzyszenie, jakie korzyści płyną dla członków i jakie obowiązki na nich ciążą. Co zyskują przystępując, a co moga stracić.
Piszecie o reklamie - jak więc ta reklama będzie finansowana, czyli idąc dalej do podstawy, ajk stowarzyszeni wyobraża sobie finansowanie swojej działalności? Składki, działalność gospodarcza wewnątrz stowarzyszenia, może jakieś inne sposoby?
Cokolwiek... napiszcie cokolwiek konkretnego...

piątek, 9 grudnia 2011, 21:36
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Czy mnie sie zdaje czy to nie jest czasem odprysk po rozpadzie
forum filmowcow slubnych z czego czesc juz usunieto/zrezygnowala
z niejasnych powodow i nie chce/nie moze uczestniczyc w nowym tworze ?
Taka hermetyka z brakiem doplywu swiezej krwi gwarantuje
podobny koniec jak to ma miejsce obecnie no bo po to by tylko
poczytac forum trzeba sie poddac weryfikacji jakiejs wewnetrznej
rady artystycznej to mnie sie nie chce w to bawic rozumiem
rejestracje ale jakies egzaminy by poczytac to chyba przesada.
Nie wiem ile ich tam jest ale pewnie beda sobie czytac i pisac dalej
to forum w kilka osob jak to bylo dotychczas.

Edit:

Juz jakis pomor sie zaczol wszedlem a juz po kilku dniach logosy
i firmy wyciete coraz wiecej demek wyciete chyba ... down.

piątek, 9 grudnia 2011, 21:53
Nowy
Nowy

Witajcie, dziękuję za zainteresowanie i od razu odpowiadam:

MKmagic napisał(a):
Moje pytania: kto weryfikuje? Co to znaczy "ciekawe portfolio"?

Prace weryfikuje komisja artystyczna, w której składzie są członkowie SFŚ.

splasz napisał(a):
1. Skoro jesteście stowarzyszeniem i chciecie działac jako takowe to dlaczego:
a) chwaląc się swoją osobowością prawną na oficjalnej stronie stowarzyszenia nie ma informacji o danych rejestrowych stowarzyszenia takich jak numer KRS, adres siedziby etc.

Na stronie stowarzyszenia znajdują się wszystkie te informacje. Podpowiem, że na dole, jak na większości stron :)

splasz napisał(a):
b) piszecie że jest zarząd praworządnie wybrany który będzie czuwał nad funkcjonowaniem SFS to dlaczego nigdzie nie mamy informacji kim są członkowie zarządu.

Te informacje znajdują się w rejestrze KRS. Wystarczy sprawdzić, można to zrobić online.

splasz napisał(a):
c) skoro jesteście stowarzyszeniem to o ile się nie mylę musieliście mieć minimum 15 członków aby je założyć - myślę że lista członków stowarzyszenia również powinna być jawna. Nie jest to obowiązkowe,a le myślę że to uwiarygodni całe stowarzyszenie i członkowie swoimi nazwiskami i dokonaniami przekonają że stowarzyszenie jest czymś realnym i wartym przystąpienia

Lista członków nie może być jawna, ponieważ członkowie nie wyrazili zgody na publikowanie ich danych, do czego mają prawo w myśl ustawy o ochronie danych osobowych.

splasz napisał(a):
d) skoro jesteście stowarzyszeniem i posiadacie coś takiego jak oficjalna strona .. no i oczywiście zależy wam na powiększenia rzeszy członków to statut powinien być opublikowany na stronie, aby każdy potencjalny członek mógł się z nim zapoznać i ocenić czy jest to inicjatywa która go interesuje.

Nie ma takiego obowiązku, ale statut znajduje się w KRS, można go przeczytać. Oczywiście wszystkim faktycznie zainteresowanym przystąpieniem do SFŚ osobom udzielamy wyczerpujących informacji mailem. W związku z dużą ilością zgłoszeń z góry przepraszam za wydłużony czas odpowiedzi. Nasze funkcje pełnimy społecznie i możemy im poświęcić ograniczoną ilość czasu.

splasz napisał(a):
Inną sprawą oczywiście jest moje subiektywne odczucie (może wynikające z braku jakichkolwiek konkretnych informacji poza kilkoma zdaniami i kilkoma filmami na oficjalnej stronie oraz w poście rozpoczynającym ten wątek) o tym że tak do końca nie wiem po co jest i po co ma być to stowarzyszenie, jakie korzyści płyną dla członków i jakie obowiązki na nich ciążą. Co zyskują przystępując, a co moga stracić.

W wielkim skrócie - chodzi o wspólną reklamę i promowanie ciekawego filmu ślubnego. Członkowie oczywiście mają wszelkie prawa i obowiązki wynikające bezpośrednio z prawa o stowarzyszeniach. Mile widziane jest branie udziału w życiu stowarzyszenia, poprzez na przykład pisanie artykułów, udział w targach, spotkaniach i zlotach.

splasz napisał(a):
Piszecie o reklamie - jak więc ta reklama będzie finansowana, czyli idąc dalej do podstawy, ajk stowarzyszeni wyobraża sobie finansowanie swojej działalności? Składki, działalność gospodarcza wewnątrz stowarzyszenia, może jakieś inne sposoby?
Cokolwiek... napiszcie cokolwiek konkretnego...

SFŚ nie prowadzi działalności gospodarczej, finansowane jest ze składek swoich członków. Są to głównie składki celowe. A mówimy o szeroko pojętej reklamie internetowej, oraz innych mediach, a także na targach branżowych. Na razie środowisko członkowskie jest na tyle niewielkie, że możemy sobie to ustalić każdorazowo wspólnie.

Bogdanst napisał(a):
Widzę, że to całe stowarzyszenie SFS jest tak elitarne, że na to forum nie można wejść ( chyba, że ja nie potrafię wejść bez logowania) nawet po to by poczytać o czymś ciekawym, życzę im powodzenia ale przez takie podejście to raczej znikną tak szybko jak się pojawili. Rozumiem, że trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem by pisać bo inaczej będzie dziadostwo, ale rejestrować się by tylko poczytać to aż dziwne i niemądre.

Jest wiele takich forów zarezerwowanych dla ograniczonego grona. Nie jesteśmy jedynym przypadkiem. Forum jest tylko platformą do wymiany informacji pomiędzy członkami SFŚ.

FreeLancer napisał(a):
Czy mnie sie zdaje czy to nie jest czasem odprysk po rozpadzie
forum filmowcow slubnych z czego czesc juz usunieto/zrezygnowala
z niejasnych powodow i nie chce/nie moze uczestniczyc w nowym tworze ?

Forum filmowców ślubnych nigdy nie miało osobowości prawnej, było i jest prywatną własnością jednej z osób z firmy MPStudios. Stowarzyszenie Filmowców Ślubnych nie jest żadną konkurencją, klonem, czy następstwem, po prostu nasze stowarzyszenie jest zupełnie czymś innym. Posiadając osobowość prawną możemy podejmować oficjalne działania w imieniu naszych członków.

Jeśli macie więcej pytań - piszcie proszę.

niedziela, 11 grudnia 2011, 21:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Popieram inicjatywę... i myślę że rozumiem zamysł.
Dobrze jest zrobić stronę w której chodź trochę ktoś przerzedzi papkę średnich i kiepskich ofert z branży.
Mam tylko nadzieję że się uda! POWODZENIA!

niedziela, 11 grudnia 2011, 21:54
Stały bywalec
Stały bywalec

A ja jakoś dalej nie do końca ufam przedsięwzięciu o nazwie SFS - dlaczego? A chociażby ze względu na dziwne "utrudnianie życia" każdemu kto byłoby zainteresowany uzyskaniem informacji o stowarzyszeniu.
Zarząd? - Chcesz to se znajdź w KRS!
Stautu? - chcesz to zdobądź z KRS! (swoją drogą coś takiego jak statut nie jest udostępninae na stronach KRSu)
Co za komisja ocenia? Komisja artystyczna!
Jak już napisałem... jeśli nie napisałem to pisze teraz - życzę Wam jak najlepiej. A pisząc to wszystko chciałbym tylko żebyście przemyśleli swoje działania czy czasem nie zapędzacie się w swojej elitarności. Prowadziłem stowarzyszenie oraz brałem czyny udział w działaniu innego i wiem ile to pracy, i co można w ramach takiego stowarzyszenia robić, ale taka aura tajemnicy może i dowartościowuje Was - zarząd, ale z pewnością nie powoduje że wzbudzacie zaufanie.
Nie jestem weselnikiem przez co nie mogę się nawet starać poddać weryfikacji i wyrażać chęci dołączenia do tak zacnego grona, ale każdego kto byłby zainteresowany dołączeniem zachęcam do zastanowienia się czy instytucja będąca organizacją społeczną która chroni swoich "tajemnice" bardziej niż stowarzyszenia wolmomularskie jest organizacją w której szeregach chce się znaleźć.

niedziela, 11 grudnia 2011, 22:50
Nowy
Nowy

splasz napisał(a):
A ja jakoś dalej nie do końca ufam przedsięwzięciu o nazwie SFS - dlaczego? A chociażby ze względu na dziwne "utrudnianie życia" każdemu kto byłoby zainteresowany uzyskaniem informacji o stowarzyszeniu.
Zarząd? - Chcesz to se znajdź w KRS!
Stautu? - chcesz to zdobądź z KRS! (swoją drogą coś takiego jak statut nie jest udostępninae na stronach KRSu)
Co za komisja ocenia? Komisja artystyczna!

Myślę, że niepotrzebnie się unosisz. Statut nie jest żadną tajemnicą, można go przeczytać, tak jak każdy inny dokument, w czytelni KRS. Natomiast być może udostępnienie go także na stronie SFŚ faktycznie nie jest złym pomysłem, nad którym może się przy najbliższej okazji zastanowić zarząd. O ile kandydaci oraz członkowie będą tym zainteresowani, bo na razie jesteś jedyną osobą, która poruszyła ten temat.

Pozdrawiam i dziękuję za uwagi!

niedziela, 11 grudnia 2011, 23:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jedyna, która to powiedziała na głos.
Tak myślę.

Ponadto, dla wiadomości ogółu, prowadziłem przez chwilę korespondencję mailową z SFS.
Co mi przychodzi na myśl? Otóż konstrukcja stowarzyszenia jest taka, iż aby doń przystąpić, musisz robić filmy weselne I je (bądź ich fragmenty) publikować w internecie (a przynajmniej mieć w formie plików multimedialnych).
Członkowie założyciele tak sobie wymyślili, że aby dołączyć do tego (w założeniu) zacnego grona, trzeba mieć portfolio w internecie.

A ja nie mam. Więc obojętnie, kim bym nie był, dla mnie drzwi są zamknięte.

Właśnie się zastanawiam, czy żałuję.

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

wtorek, 13 grudnia 2011, 18:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No wiesz ... elita nie byłaby elitą jakby każdy do niej mógł należeć :D
Ja zawsze stroniłem od partii , związków (jedynie małżeński), zrzeszeń ... :D

wtorek, 13 grudnia 2011, 19:56
Nowy
Nowy

MKmagic napisał(a):
Ponadto, dla wiadomości ogółu, prowadziłem przez chwilę korespondencję mailową z SFS.
Co mi przychodzi na myśl? Otóż konstrukcja stowarzyszenia jest taka, iż aby doń przystąpić, musisz robić filmy weselne I je (bądź ich fragmenty) publikować w internecie (a przynajmniej mieć w formie plików multimedialnych).
Członkowie założyciele tak sobie wymyślili, że aby dołączyć do tego (w założeniu) zacnego grona, trzeba mieć portfolio w internecie.

A ja nie mam. Więc obojętnie, kim bym nie był, dla mnie drzwi są zamknięte.

Przykro mi bardzo, ale posiadanie portfolio, i możliwość jego prezentacji są konieczne do przystąpienia do SFŚ. Jesteśmy stowarzyszeniem dla filmowców z własnym dorobkiem. W dzisiejszych czasach, przy powszechnej dostępności do Internetu, prezentacja portfolio w sieci nie jest problemem.

Jeżeli ktoś faktycznie ma problem z publikacją filmu w Internecie, to może nam podesłać płytę tradycyjną pocztą. Natomiast w tym konkretnym przypadku, Panie Marcinie, z naszej korespondencji wynika, że nie posiada Pan na razie żadnego portfolio. Kiedy tylko wyprodukuje Pan własny materiał, zapraszamy serdecznie do kontaktu.

wtorek, 13 grudnia 2011, 22:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

MKmagic napisał(a):
Tak myślę.
Właśnie się zastanawiam, czy żałuję.

A ja myślę że nie masz czego żałować.
Pozdrawiam

środa, 14 grudnia 2011, 09:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]