Teraz jest sobota, 21 kwietnia 2018, 04:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 studniówka - scenariusz do czołówki 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post studniówka - scenariusz do czołówki
Witam !

Zastanawiam się nad czołówka do studniówki 2012r.
Zamawiający nie chce filmować części prezentacji klasy ( klas x3) w szkole, ale tylko na sali, co ogranicza lekko wykonanie czołówki.

Jakie mieli byście myślowe propozycje takiego scenariusza czołówki zanim wykona się już ujęcia, myślę że warto podyskutować aby zrobić ujęcia które normalnie bym i może ominął.

Odpada raczej prezentacja poszczególnych uczniów bo to będą 3 klasy i chyba nie było by to ciekawe aby wykonać to bezpośrednio na sali.

Czy iść w kierunku wstępu ( czołówki ) wykonaną tylko za pomocą animacji w nich jakieś przebicia ujęć z sali.

przykład scen do czołówki:

( 0. dekorowanie sali [ chyba będzie ciężko to nagrać bo to daleko będzie ] )
1. ujęcie przybywających na imprezę ( w przyspieszeniu na czołówce)
2. przygotowania uczniów do imprezy, jeśli takowe będą
3. ujęcia z Poloneza
4. Szerokie ujęcia całej sali już w trakcie imprezy

To ujęcia które wydają mi się być konieczne aby coś na tę czołówkę mieć.

Sam schemat animacji jeszcze się nie urodził w głowie !!

poniedziałek, 2 stycznia 2012, 12:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: studniówka - scenariusz do czołówki
takie pytania...dlaczego teraz się zastanawiasz na tym co masz zrobić i jak?czy to twoja pierwsza studniówka.najlepiej zapytać się klientów czego oczekują

poniedziałek, 2 stycznia 2012, 17:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

O scenariuszu do czołówki to wg mnie możemy mówić jeśli nagrywamy jakiś filmik, a to o czym punktujesz powiem szczerze - szkoda czasu. O ile klasa nie ma pomysłu na początek filmu to można ich od bidy nagrać jak stroją salę i zgrabnie to zmontować pod jakąś muzyczkę. Tylko nie dłużej niż 2 minuty, bo będą rzygać. Wystrzegaj się ujęć z prób poloneza - przecież tam kompletnie się nic nie dzieje i jest to typowa zapchajdziura jak ktoś na czas kręci. Ja jak nagrywałem 100-ki stawiałem sprawę jasno. Scenariusz do filmu czołówkowego pisze klasa. Jak nic nie wymyślą to nic na siłę i w takich wypadkach kończyło się tylko na prezentacji szkoły, dyrekcji, wychowawcy i uczniów obłożonej w jakąś grafikę - byle nie masówki z allegro, bo te ma już 1000 kamerzystów i co druga klasa gdzie filmują przeważnie hurtownie. Lepiej zrobić coś prostego ale swojego, np coś takiego jak tu 8) http://www.youtube.com/watch?v=r6xatNwA ... r_embedded
Teraz ze 100-kami tylko czasem pomagam znajomemu na polonezie ze steadycamem i ewentualnie jakaś klasa do nagrania. Oddaje materiał i mam święty spokój :lol:

poniedziałek, 2 stycznia 2012, 19:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No tak to jest jak cię namówią znajomi, kasa z tego marna targowali się o 5zł aby było taniej i bez prezentacji klasy się zgodziłem, sami to zaproponowali że jak będzie taniej to nie chcą tego i teraz mam jako taki problem, 100-wki jeszcze nie robiłem, ale co tam nic to specjalnie trudnego.
Co do opisywanego problemu co dać na czołówkę to analizując już przewiduje że nie będę miał zbyt łatwo aby coś ładnie pokazać ( co na tę cholerną czołówkę), sali stroić nie będą, bo wynajęta, jak pewnikiem tam dojadą w piątek to na ostatnia chwilę ja pewnie podobnie tam dotrę, 100-ka jest łączona dla 3 klas będę ja i kolega z foto, zastanawiam się jak tu wszystkich zadowolić.

poniedziałek, 2 stycznia 2012, 20:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

_Fenix_ napisał(a):
... kasa z tego marna targowali się o 5zł aby było taniej...

U mnie jest prosto - nie ważne ile osób cena za usługę jest stała (koszt zbliżony do wesela) i w zestawie mają dwa komplety, które mogą powielać choćby i 1000 razy ewentualnie dopłata za każdy dodatkowy zestaw płyt jak klasa chce mieć jakieś identyczne okładki, itp. No i oczywiście podstawowa uwaga, o której informuję już na samym początku - "Nie biorę udziału w wyścigu szczurów. Jeśli pan X chce wam to nagrać 5zł taniej to proszę bardzo, weźcie pana X". Dzieciakom wydaje się, że są cwani, bo gdy inni biorą od sztuki to zamawia 30 osób, a odbiera 15 - reszta kopiuje. Przy moim sposobie rozliczenia tak się nie da :lol: Z moich obserwacji wynika, że obecnie to chyba nawet połowy bym nie zarobił z tego co parę lat temu dlatego właśnie wolę pomóc znajomemu nagrać mu poloneza, jakąś klasę i mieć spokój 8)

_Fenix_ napisał(a):
100-wki jeszcze nie robiłem, ale co tam nic to specjalnie trudnego...

No właśnie... martwi mnie trochę Twoje podejście :?

wtorek, 3 stycznia 2012, 10:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak jak pisałem namówił mnie znajomy który jest wychowawcą jednej klasy i pewnie gdyby nie on to nie zgodził bym się na takich warunkach.
Teraz tylko rozmyślam jak podejść do tematu i zaopatrzyć się w materiał który by był dobry na właśnie czołówkę.
Najciekawsze było to że chcieli zrobić 100-wke z jednym operatorem jak i kamery tak i FOTO czyli na ramieniu miałem mieć i aparat i kamerę, wybiłem im to z głowy nawet jak się upierali że wcześniej ktoś ima tak robił i za 25zł za DVD. Powiedziałem że ja na taki układ nie idę albo będzie nas dwóch albo niech mimo znajomości szuka innego.

Co do stałej stawki za usługę to jest bardzo dobry pomysł i myślę że jak mi będzie to pasować to tak trzeba będzie podejść do tego tematu i jeśli chodzi o stawki i nie będzie problemu ilości DVD.

Okaże się na ile 100-wki przypadną mi do gustu.

Co do czołówki w przykładzie, który podałeś to dość ciekawe rozwiązanie, możne mało dynamiczne, takie mam wrażenie, ale sposób wykonania pokazany w przykładzie od razu w głowie rodzą się rozwiązania i to właśnie jest fajne jak ktoś coś pokaże to wyobraźnia zaczyna pracować wydajniej.

wtorek, 3 stycznia 2012, 11:47
Moderator
Moderator

to ja ci też coś pokażę na wyobraźnię ;)
http://vimeo.com/channels/portfolio
masz tam 2 krótkie czołówki na studniówki (są to wersje bez prezentacji).

pozdrawiam

wtorek, 3 stycznia 2012, 13:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

GrassHoppeR - widziałem twoje prace i gratuluje pomysła !!
Ale oczywiste jest że wyobraźnia po obejrzeniu tego i tamtego itp. zaczyna pozytywnie pracować.
Ja miałem chyba jakiegoś "bloka"

wtorek, 3 stycznia 2012, 16:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]