Teraz jest sobota, 22 września 2018, 21:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Pytanie o ustawienie kamery do wywiadu/wykładu 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Pytanie o ustawienie kamery do wywiadu/wykładu
Mam zamiar zrobić kilka filmików dotyczących projektów unijnych. Znajome osoby, które się na tym znają zgodziły się coś powiedzieć na ten temat, i teraz moja kwestia, czyli ładnie to nagrać a potem obrobić. I tutaj mam główny problem: jak wykadrować takie coś. Zasadniczo planuje, że z mojej strony nie jest nic mówione, jedynie pojawiają się osoby które udzielają informacji. Czyli nie ma żadnych pytań itp. (dlatego nie umiem zdecydować się, jak to nazwać - wywiad czy wykład :) )
Osoby będą pojawiały się pojedynczo, więc nie muszę obejmować wszystkich. (żeby nie zamotać, to jeżeli chodzi o pojawianie się osób, to troche ma to tak wyglądać: http://www.youtube.com/watch?v=vCo3n0bxLHQ )

I teraz zastanawiam się jak to wykadrować. Jeżeli zrobię szeroki kadr, to użyję mikrofonu pojemnościowego. Z tym że wtedy przydałoby się jakieś biurko albo coś, żeby ten mikrofon zasłonić. Jeżeli by było duże zbliżenie to mogę użyć zwykły mikrofon (SHURE BETA 58A). No ale tutaj zobaczę jak wy mi doradzicie jak to zrobić.

Czyli, podsumowując, jak waszym zdaniem takie coś powinno wyglądać? Szeroki kadr, wąski, tylko twarz, od klatki piersiowej w górę... Osoba mówiąca ma patrzeć się w kamerę, w jakimś kierunku?

Będę wdzięczny za podpowiedzi, i mam nadzieję że wystarczająco jasno opisałem problem

środa, 4 stycznia 2012, 19:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Pytanie o ustawienie kamery do wywiadu/wykładu
a masz mozliwosc nagrac na greenboxie w 3 planach ? to ci daje potem wszystkie mozliwosci do przemontowania i na dodatek mozesz wstawiac tlo zwiazane z tematem o ile temat nadaje sie do takiego rozwiazania

środa, 4 stycznia 2012, 19:32
Bywalec
Bywalec

Yyy, raczej nie sądzę, żeby znalazł wystarczająco pasujące tło do tego. Poza tym, nie musi to być aż tak profesjonalnie zrobione :) Starczy jeżeli po prostu będzie kadr, który będzie odpowiedni przy takim projekcie. Żeby to był normalny wykład do widowni, to byłoby łatwiej, a tutaj nie wiem jak uchwycić kwestię mówienia do kamery, tak by to dobrze wyglądało.

środa, 4 stycznia 2012, 23:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.amazon.com/ePhoto-ChromaKey- ... =pd_cp_p_4

zobacz z ciekawosci, duzo takich robot ulatwia a wychodzi super
do tego w zaleznosci od tematu mozesz kupic kilka ruchomych podkladow od digital juice

p.s. nieczytalem jak sie sklada ten greenbox ale wizialem wersje skladajaca sie w malutka walizeczke, bardzo wygodne

środa, 4 stycznia 2012, 23:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Eldian napisał(a):
Poza tym, nie musi to być aż tak profesjonalnie zrobione :) Starczy jeżeli po prostu będzie kadr, który będzie odpowiedni przy takim projekcie.

Po pierwsze.
''Starczy'' - to jest wiek.

Po drugie.
Chcesz zrobic cos o czym nie masz zielonego pojecia i wziasc za to kase z unii. Kazdy program unijny ma fundusze przeznaczone na jego reklame.
Jezeli nikt ci nie zaproponowal pieniedzy lub ty zgodziles sie zrobic to za darmo to twoja sprawa.

Skoro wszystko sie zgadza, to wypadalo by zapoznac sie z tematem profesjonalnie. W publikacjach ksiazkowych lub internetowych. Jest tego naprawde sporo. Jesli nie chcesz inwestowac w ksiazki, to sa czytelnie publiczne lub nawet ksiegarnie, gdzie bedziesz mogl przewertowac ksiazke i liznac co nie co.
A pomysl z greenboxem to lepiej sobie wsadzic miedzy bajki, bo lipa totalna wyjdzie jak sie zabierze za to amator.
Tak wiec uruchom szare komorki i pomysl jakie zagadnienie cie nurtuje i idz na jego podboj.
Jakie tytuly ksiazek lub publikacji internetowych?
Na to pytanie sam sobie odpowiedziec musisz metoda ''czego nie wiem'' a znajdziesz info o tym nawet na tym forum.
Od siebie dodam, ze da sie to zrobic naprawde profesjonalnie i niskim nakladem kosztow na planie filmowym. Najdrozszym z tego projektu bedzie twoj pomysl na realizacje, ale za to ci przeciez zaplaca, lub odbierzesz dlug w przyszlosci w postaci doswiadczenia.
Zycze sukcesow w poszukiwaniach.
A jesli pali sie tobie grunt pod nogami i wiedze musisz pojac w jeden dzien, to przy kazdym uzytkowniku jest taki magiczny klawisz PW.
Skladasz konkretna propozycje i moze ktos sie zdecyduje ci pomoc, jesli oferta bedzie interesujaca. Jednak wierze, ze tak jak wkreciles sie w prace o ktorej nie wiesz prawie nic, tak bedziesz potrafil odnalezc wlasciwe zrodla wiedzy w tym temacie i sie z nimi zapoznasz.

czwartek, 5 stycznia 2012, 06:44
Bywalec
Bywalec

Tzn. to nie jest w ramach pracy czy coś...
Inaczej może... mam znajomych, którzy prowadzą projekt unijny. Ja za to chciałbym zrobić z nimi coś w rodzaju poradnika, jak się przeprowadza takie projekty. No, może poradnik to za dużo powiedziane... po prostu, żeby coś nieco powiedzieć o realizacji tego, jakieś podstawowe informację, które mogą pomóc osobą które zastanawiają się czy mogą na coś uzyskać pieniądze z Unii, i jak to wygląda.

czwartek, 5 stycznia 2012, 08:12
Stały bywalec
Stały bywalec

Więc jeśli Twoi znajomi chcą aby o dzieło stało się czymkolwiek więcej niż tylko jednym z miliona filmików na YT który obejrzą tylko rodzina i znajomi to niech zlecą taką realizację komuś kto wie co robi... kto razem z nimi pomyśli o scenariuszu takiej pogadanki, komuś kto będzie wiedział co zrobić z mikrofonem i pomyśli jaki kadr do którego ujęcia będzie najlepszy.
Myślę że jeśli tak zrobią to wszyscy zyskają: oni będą mieli dobry materiał, a Ty obserwując i podpatrując kogoś kto wie co robi nauczysz się zdecydowanie więcej niż gdybyś sam robił te filmy i kombinował przy tym jak koń pod górkę.

czwartek, 5 stycznia 2012, 08:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Eldian napisał(a):
Tzn. to nie jest w ramach pracy czy coś...
Inaczej może... mam znajomych, którzy prowadzą projekt unijny. Ja za to chciałbym zrobić z nimi coś w rodzaju poradnika, jak się przeprowadza takie projekty. No, może poradnik to za dużo powiedziane... po prostu, żeby coś nieco powiedzieć o realizacji tego, jakieś podstawowe informację, które mogą pomóc osobą które zastanawiają się czy mogą na coś uzyskać pieniądze z Unii, i jak to wygląda.

Tak czy inaczej, wypadalo by siegnac po lekture i sie dowiedziec jak nalezy to zrobic zeby sie nie osmieszyc. Jesli jednak oczekujesz gotowca na talerzu to, albo przedstaw oferte, albo zlec to komus kto robil juz takie rzeczy i zrobi to w odpowiedni sposob. To o co pytasz to czysta wiedza na poziomie podstawowym, jesli nie chcesz poszukac lub sie lenisz to masz 2 wyjscia jak powyzej napisalem albo trzecie w postaci porzucenia zamierzonego projektu.
A skoro zalozyles podjac sie tego pomyslu to rozumiem, ze sprzet do realizacji odpowiedni posiadasz i dlatego o tym nie wspominam bo to rzecz oczywista.

piątek, 6 stycznia 2012, 00:05
Bywalec
Bywalec

Sprzęt mam, to się zgadza
I idąc za waszą radą, postaram się co nieco doczytać na ten temat... ewentualnie zapytam jednego znajomego, co siedzi przy filmowaniu i montażu jak to zrobić ;)

Dzięki za wszystkie rady, i pozdrawiam

piątek, 6 stycznia 2012, 16:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]