Teraz jest środa, 19 września 2018, 18:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 amatorskie filmowanie balu karnawałowego 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post amatorskie filmowanie balu karnawałowego
Razem ze znajomymi organizujemy małą imprezę karnawałową. Impreza jest na około 50 osób, będzie mieć charakter balu. W trakcie ustalana szczegółów padła propozycja, by "skorzystać" z mojego hobby jakim jest wideofilmowanie.
Filmować miałbym prostą i amatorską kamerką tj. bez potrójnych przetworników CCD itd. Format miniDV.
Pewne doświadczenie w filmowaniu już mam. Podobnie z podstawami typu mocny punkt obrazu.
Po co ten temat skoro niby wiem o co biega? Chciałbym byście mi doradzili: czy jest sens bawić się w to, w jaki sposób warto prowadzić kamerę w przypadku tańców wolnych i szybkich.

sobota, 7 stycznia 2012, 00:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: amatorskie filmowanie balu karnawałowego
Mam jedna zasadę jeśli idę na imprezę jako gość nie biorę nic ponad mały aparat prawie typu małpa, a kamery nigdy nie zabieram gdyż, ja się nie pobawię na całego, a i film będzie skopany więc zabawa lub praca inaczej się nie da. Natomiast można zrobić coś innego kamerę ustawić na statywie w rogu sali i niech nagrywa wszystko jak leci. Można jeszcze do niej podłączyć wielką plazmę i jest dodatkowa atrakcja. Chociaż lepszy jest projektor i obraz na ścianie.

sobota, 7 stycznia 2012, 21:04
Bywalec
Bywalec

Dokładnie tak myślę to zrobić: ustawić statyw i niech nagrywa. Oczywiście co pewien czas przestawiać kamerę a to do innego rogu, a to na perspektywę ptasią przykładowo. Co do dylematu: albo praca albo zabawa. Dla przyjemności bym to robił, żadnego zysku. I nie widzę problemu w dzieleniu zabawy i tego filmowania. Przecież cały czas człowiek na parkiecie nie będzie, trzeba odpocząć. Więc co mi szkodzi powiedzmy co godzinę przejść się po sali.
Jak bym się zabierał do tego na poważnie, to bez dwóch kamer nie wyobrażam sobie pracy.

niedziela, 8 stycznia 2012, 00:10
Bywalec
Bywalec

I po imprezie. W sumie jakieś 4 godziny materiału nagrane, z czego część do wywalenia. Nagrywane było to tak, że co niecałą godzinę statyw z kamerą stał gdzie indziej. Myślę to tak zmontować: 2-3 tańce nagrane z jednego miejsca, jeden taniec wspólny typu polonez, znowu 2-3 tańce z innego miejsca nagrane. Całość nie dłuższa niż godzinę. Co o tym sądzicie?

niedziela, 22 stycznia 2012, 17:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Masz 4 godziny materiału gdzie ludzi się bawią. Z tego co napisałeś to raczej w ogólnym planie. Moim zdaniem powinieneś pomyśleć nad zmontowaniem kilku najbardziej dynamicznych kawałków gdzie coś się dzieje i dodatkowo wyczarować kilka śmiesznych teledysków. Godzina to max bo raczej nie sądzę, że komuś się będzie chciało siedzieć i oglądać takie tańce przez tyle czasu. 4 godziny materiału - na pewno coś wybierzesz do 30 -45 minutowego filmu.
Pozdrawiam

poniedziałek, 23 stycznia 2012, 12:59
Bywalec
Bywalec

No to na chwilę obecną 2 scenariusze mam:

1. taniec wspólny 1 > 3-4 tańce z planu ogólnego (kamera w tym samym miejscu > taniec wspólny 2 > 3-4 tańce z planu ogólnego (kamera w innym miejscu) > ...

2. taniec wspólny 1 > 3-4 tańce z planu ogólnego (kamera w różnych miejscach) > taniec wspólny 2 > 3-4 tańce z planu ogólnego (kamera w różnych miejscach) > ...

Wydaje mi się, że scenariusz 2 będzie bardziej atrakcyjny dla widza. Oczywiście montaż wybitnie nieliniowy się zapowiada.

poniedziałek, 23 stycznia 2012, 23:59
Moderator
Moderator

kosmonauta80 napisał(a):
...2-3 tańce nagrane z jednego miejsca, jeden taniec wspólny typu polonez, znowu 2-3 tańce...

Sfilmowałeś ludziom studniówkę, bo przecież nie przekonasz nas, że na zabawie karnawałowej tańczyliście poloneza, a teraz oczekujesz, aby forumowicze krok po kroku podpowiadali Tobie co z tym wszystkim najlepiej zrobić?
Bardzo nieudolnie postanowiłeś ściemniać wszystkich niczym gamoni, że to jakaś zorganizowana impreza karnawałowa.
Nagraj to na płytki i oddaj jak leci skoro takiej dużej grupy osób nie było stać na zawodowca.

wtorek, 24 stycznia 2012, 21:35
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Montażysta Darek A. napisał(a):
Nagraj to na płytki i oddaj jak leci skoro takiej dużej grupy osób nie było stać na zawodowca.

Ten cytat chciałbym zadedykować wszystkim bez chwili zastanowienia klepiącym w klawiaturę by pomóc nowicjuszowi a jutro być może już naszej tańszej konkurencji. Mam nadzieję, że autor tego tekstu się nie obrazi, gdy pomagający będą go nawet wklejać w całości.

wtorek, 24 stycznia 2012, 21:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dowiedziałem się że w Warszawie jest gośćiu który robi studniówkę w szkole po 10 Pln za dvd.Firma jest z Węgrowa i jest na rynku około 20 lat.Nie żaden nowicjusz. Dysponuje kranem i ma 4 operatorów.chyba żaden młodzian nie będzie za taką kasę pracował

wtorek, 24 stycznia 2012, 22:16
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

O 22pln w Wawie słyszałem, no cóż, słów brak.

wtorek, 24 stycznia 2012, 22:45
Bywalec
Bywalec

Cytuj:
Sfilmowałeś ludziom studniówkę, bo przecież nie przekonasz nas, że na zabawie karnawałowej tańczyliście poloneza,

Jak nie wierzysz to Twoja sprawa. Ja w każdym razie żadnych opłat za to filmowanie nie zamierzam pobierać. Przysługa dla znajomych.
Cytuj:
a teraz oczekujesz, aby forumowicze krok po kroku podpowiadali Tobie co z tym wszystkim najlepiej zrobić?

Liczę na poradę. Zauważ, że osoba w zielona w temacie nie wpadła by na taki scenariusz.
Cytuj:
Bardzo nieudolnie postanowiłeś ściemniać wszystkich niczym gamoni, że to jakaś zorganizowana impreza karnawałowa.

Patrz wyżej.
Cytuj:

Nie wszystkie ujęcia się nadają dla publiki (kamera parę razy "zgłupiała" i ostrość zgubiła).

wtorek, 24 stycznia 2012, 22:49
Moderator
Moderator

Nie wystrzegaj się tych opłat, bo to działa na Twoją niekorzyść.
Ja i myślę nie tylko ja, gdzieś mamy to, ile z tego będziesz miał, chodzi tylko o to, że dlaczego zawodowcy mają się udzielać w montaż czegoś, co nie jest ich zleceniem?
Skoro młodzież postanowiła zaoszczędzić, niech mają to, co sobie wybrali.

wtorek, 24 stycznia 2012, 23:26
Bywalec
Bywalec

A dlaczego na forum są inne podobne tematy "jak to zmontować" ? Co do "oszczędności": od samego początku nie planowano żadnej kamery.

wtorek, 24 stycznia 2012, 23:48
Bywalec
Bywalec

i jak w końcu rozwiązaliście tę kwestię filmowania?

niedziela, 12 lutego 2012, 21:02
Bywalec
Bywalec

Film jest już zmontowany. Muszę jeszcze znaleźć wolną godzinkę by siąść w fotelu i na spokojnie to obejrzeć by stwierdzić czy jest ok w odbiorze. A schemat montażu jak w poprzednim poście:

czołówka ->wolny taniec filmowany z miejsca A -> szybki taniec filmowany z miejsca B -> średnio wolny taniec filmowany z miejsca C -> taniec wspólny -> ...

I tak 4 razy bo tyle tańców wspólnych mam nagrane. Pomiędzy tymi wspólnymi tańcami są tak jak widać wyżej tańce w parach, ujęcia po około 1,5 minuty i przeplatane szybki, wolny, powolny. Ujęcia dobrane tak by pary się nie powtarzały i coś się faktycznie działo. Zastanawiam się tylko jeszcze nad sposobem przechodzenia jednego ujęcia w drugie. Nie chcę po prostu popełniać błędu jakim jest ładowanie pomiędzy ujęcia wszystkich możliwych przejść (np zanikanie) jakie oferuje program do montażu.

środa, 15 lutego 2012, 20:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona