Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 21:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Zdobywanie najważniejszych informacji 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Zdobywanie najważniejszych informacji
Temat do zamknięcia 8)

Ostatnio edytowano środa, 15 lutego 2012, 10:05 przez neru166, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 10 stycznia 2012, 12:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Zdobywanie najważniejszych informacji
Łomatko :?

EDIT:
No dobra, dodam coś więcej:

Łomatko przenajświętsza!!

A poszukać po necie to się nie chce :?:
Wszystko trzeba podać na tacy :?:

Atmosfery arogancji dodaje ponadto:
neru166 napisał(a):
Kwestia kadrowania, sprzętu mnie nie interesuje bo to akurat wiem.

22 lata (ło, już 23) pracuję kamerą a tak zdania przenigdy bym nie zbudował :!:

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

wtorek, 10 stycznia 2012, 21:16
Bywalec
Bywalec

oj czepiasz się - chłopak chcę się czegoś nauczyć, a Ty od razu mu skrzydła podcinasz...

niedziela, 12 lutego 2012, 20:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

pisii35 napisał(a):
oj czepiasz się - chłopak chcę się czegoś nauczyć, a Ty od razu mu skrzydła podcinasz...

A ty kolego to przyszedles zasmiecac forum pol zdawkowymi wypowiedziami na kazdy temat we wszystkich dzialach, czy tylko chcesz nabic sobie oczek?

poniedziałek, 13 lutego 2012, 02:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

neru w KOMPENDIUM WIEDZY VIDEO umieściłem stronę z której od bardzo wielu lat czerpałem swoją wiedzę- poczytaj

poniedziałek, 13 lutego 2012, 02:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

neru166 napisał(a):
Witam

Pragnę rozpocząć tą branże podkreślając jakość a nie ilość... uważam, że większość pracujących normalnie w pracy stawia na jakość niż ilość ponieważ nie mają tyle czasu co tacy bezrobotni. To jest praca dodatkowa a nie jedyna...

Prywatne wiadomości również czytam, dziękuję i pozdrawiam.
Marek.

Marek, jak bys nie wiedzial to cie uswiadamiam, najwieksza czesc osob dorabiajacych filmowaniem wesel robi gnioty a dobre prace robia w 90% ci co zajmuja sie jedynie tym od poczatku do konca, w pelnowymiarowym trybie pracy a czesto ponadwymiarowym i do tego nienormowanym.
Myslisz, ze zaliczasz sie do tych 10%?
Bardzo watpie.
Cos mi sie zdaje, czy jakas epidemia sie rzucila na ta branze, bo ostatnie posty przemawiaja za tym, iz jakas nowa fala laikow myslacych, ze to latwy pieniadz i chce wejsc na rynek?

Ostatnio edytowano poniedziałek, 13 lutego 2012, 15:23 przez BP777, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 13 lutego 2012, 02:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

BP777 napisał(a):
w pelnowymiarowym trybie pracy a czesto ponadwymiarowym i do tego nienormowanym.

Łoj, nie pamiętam, kiedy ostatnio skończyłem przed 23-cią...

Ale, nie o to chodzi!!!

Może i jest to samorodek, który wszystkie nasze produkcje przykryje czapką. Z tym, że cały ten wątek jest nie na ten temat.
Gość chce, abyśmy prostą, acz żmudną robotę wykonali za niego, choć w żaden sposób nie jest to coś, czego by nie mógł zrobić sam.
Potrzebny jest:
- komp,
- internet,
- google i
- chwila koncentracji.
Nie potrzebne są:
- lata doświadczenia
- umiejętności operatorskie
- kamera
- zestaw montażowy

Szkoda mu czasu i chce się wyręczyć czylimiś rękami. Kogoś, kto akurat zrobił sobie przerwę na kawę, zajrzał na forum i wrzuci mu kilka linków, najlepiej do gotowych dokumentów.

Chłopaku! Napisałem Ci! Do rrrroboty!!!

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

poniedziałek, 13 lutego 2012, 14:35
Stały bywalec
Stały bywalec

Hmm... nieźli jesteście. Temat zakładałem miesiąc temu a wy traktujecie go jakbym zadał te same pytanie wczoraj.

Temat można zamknąć, oczywiście sam sobie poradziłem - w sumie to tego się spodziewałem. Ale co do "zaśmiecania forum" które tak to nazywacie pisząc prośbę skracam czas szukania informacji a nie ktoś wykonuje za mnie całą robotę.

Magic, tak czy inaczej wziąłem się od samego początku jak tylko kupiłem kamerę :)
BP777 - odpowiadając na Twój post powiem tylko tyle: najważniejsze to w siebie wierzyć i wiedzieć czego się chce. Ja nie chcę "dorabiać" tylko "wykorzystywać swoją wyobraźnię". Mówisz, że pewnie będę robił gnioty, a ty? Może ty robisz gnioty tylko jeszcze o tym nie wiesz. Nie chwal dnia przed zachodem słońca.

wtorek, 14 lutego 2012, 14:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

neru166 napisał(a):
Mówisz, że pewnie będę robił gnioty, a ty? Może ty robisz gnioty tylko jeszcze o tym nie wiesz. Nie chwal dnia przed zachodem słońca.

Moze i robie gnioty, ale chetnie obejrze twoje dziela weselne/slubne zrealizowane w calosci (tu wymog konieczny) jedna kamera, bo nie mam zamiaru ogladac czegos z 3 kamer bo w takim wypadku ciezko ocenic umiejetnosci poszczegolnych operatorow. I nie pisz zebym pokazal tobie swoje prace, zanim nie zamiescisz czegos konkretnego od siebie.
Mam nadzieje, ze realizujac swoja pasje i pomysly nie potraktujesz sie jak szmate i kazesz klientom placic za to chojnie i nie mysl ze jak zrobisz fajnie kilka prac to nagle ktos cie zauwazy i obsypie zlotem. W koncu to twoja praca tworcza. Wielu jest takich slubokretow co pracuja na stale gdzies tam a na weekend ida na wesele. Cene za prace dyktuja smieszna, ale i praca ta jest osmieszeniem klienta, moim zdaniem i dokladaja stale ze swojej stalej pracy do interesu, zeby tylko kilka stowek skrobnac od zycia. Ci ludzie nie rozumieja, ze gdy do biznesu sie doklada to znaczy, ze jest on nieoplacalny a idac dalej, stale dokladajac to traca to co mogli by dorobic, robiac lepiej prace i ceniac drozej.

wtorek, 14 lutego 2012, 15:43
Stały bywalec
Stały bywalec

Na pewno nie wyskoczę tutaj z linkami do moich filmów bo nie należę do osób które się przechwalają.
Napewno będą robione jedną kamerą bo tylko jedną posiadam :)

Co do Twojego tekstu "I nie pisz zebym pokazal tobie swoje prace, zanim nie zamiescisz czegos konkretnego od siebie." - skoro zamieściłeś swoje to ja chętnie obejrzę, ja też się podzielę jak tylko takową będę miał.

wtorek, 14 lutego 2012, 15:57
Bywalec
Bywalec

Jest takie słowo jak "pokora".
Ktoś nowy stażem, pytający o elementarne podstawy, chwalący się tym ze kadrowanie i kamerę (cokolwiek by to znaczyło!!) ma opanowane, powinien poznać co znaczy to pojęcie, o którym traktuję na początku postu.
Filmy prezentowane tutaj przez starych wyjadaczy tego forum, wygladają normalnie i zwyczajnie, tylko jak wielkie trzeba mieć doswiadczenie w filmowaniu, wyczuciu chwili, ile godzin trzeba spędzić przy kompie, oni sami wiedzą najlepiej.
Sam mam za sobą kilka weselnych reportaży, wiem jak trudno zrobić taki "normalny" film.
Pozdrawiam, po wielu miesiącach milczenia.
DJ Jaro

wtorek, 14 lutego 2012, 16:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

neru166 napisał(a):
Na pewno nie wyskoczę tutaj z linkami do moich filmów bo nie należę do osób które się przechwalają.
Napewno będą robione jedną kamerą bo tylko jedną posiadam :)

Co do Twojego tekstu "I nie pisz zebym pokazal tobie swoje prace, zanim nie zamiescisz czegos konkretnego od siebie." - skoro zamieściłeś swoje to ja chętnie obejrzę, ja też się podzielę jak tylko takową będę miał.

Domyslilem sie z gory, ze chetnie bys cos obejrzal, dlatego to napisalem.
Odnosnie twoich checi to jak utrzymuje zdanie jak powyzej a tobie polecam poczytac forum i zycze wielu sukcesow w nauce.

wtorek, 14 lutego 2012, 22:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Obejrzenie etiud czy teledysków nic nie da. Nawet jeżeli coś podpatrzy i skleci podobne to i tak to będzie mało znaczący fragment produkcji. Masę takich klipów jest na You Tube i Vimeo. Ważniejsze jest to co zrobić aby film nie był nudny, jak kadrować , łączyć plany, budować historię . Tu już trzeba troszkę wiedzy i doświadczenia. Wiedza jest w książkach, których obecnie troszkę jest. Jak zaczynałem 22 lata temu nie można było zdobyć żadnej literatury. Ale było coś co mogło pomóc - oglądanie filmów fabularnych, reportaży itp. Wystarczy usiąść przed telewizorem i oglądać ale pod kątem realizacji.
Druga sprawa - doświadczenie na planie. Tego się nie da nauczyć. Reportaże ślubne to dość niewdzięczny kawałek chleba. Szczególnie ślub. Wszędzie przeszkody - srogi ksiądz, który czasami nerwy potrafi popsuć, konieczna umiejętność pracy tak aby nie przeszkadzać, stres że coś nie wypali a powtórzyć się nie da i najgorsze to ograniczony czas. Ci którzy myślą że to łatwy kawałek chleba grubo się mylą. No chyba że będą robić gnioty po 600 złotych :)
Najśmieszniejsze jest to że większość takich ślubokrętów uważa się za artystów i fachowców a brak im podstawowej wiedzy filmowej. Wymyślone bzdury podpatrują jeden od drugiego i tworzą nowe "trendy" w filmie weselnym :D
Neru nie tędy droga. Na forach szukaj pomocy w konkretnych problemach, a nie instrukcji jak wejść na rynek. Umowy, rozmowy z klientem, pozyskiwanie zleceń to podstawy biznesu.
Dlaczego ktoś ma zdradzać swoje ciężko wypracowane sposoby i tworzyć sobie konkurencję ?

środa, 15 lutego 2012, 00:30
Stały bywalec
Stały bywalec

Zgadzam się z Tobą Mirek, ale nie należy wrzucać wszystkich "młodych" do jednego worka - każdy miał te początki. Na pewno większość tutaj na forum rozpoczynając branżę kamerzysty chciał posiąść jak najwięcej informacji w jak najkrótszym czasie. Ja napalony młodzieniec miesiąc temu tak do tego podchodziłem, że wszystko na już chcę. Wyszło tak, że zdobywałem wszystkiego po trochu i powolnymi ale dużymi krokami zbliżam się ku celu.
Temat do zamknięcia dla świętego spokoju :)
P.S. Dzięki BP77 :)

środa, 15 lutego 2012, 10:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]