Teraz jest czwartek, 20 września 2018, 04:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Co i gdzie nagrywać aby mieć portfolio 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Co i gdzie nagrywać aby mieć portfolio
Witam

Mam pewne pytanie, przygotowuje się bardzo szybko do tego aby rozpocząć branżę kamerzysty. Niestety moje portfolio jest na poziomie zerowym.

Wiadomo, jak przyjdzie klient/para młoda to będą chcieli zobaczyć moje poprzednie prace i tutaj zaczynają się schody bo żadnych wesel wcześniej nie robiłem.

W takim razie gdzie szukać materiału aby stworzyć portfolio.
Szukając na forum doczytałem się propozycji co do targów ślubnych, niestety w moim regionie są rzadko organizowane.
Oprócz nagrania własne miasta, co jeszcze byście mi polecili ?

Dzięki

czwartek, 9 lutego 2012, 11:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Co i gdzie nagrywać aby mieć portfolio
Z twoim doświadczeniem radze nie kombinować z własną firmą i działalnością lepiej jest pracować dla kogoś i sam zobaczysz jak to jest ile kosztuje dobry sprzęt bo jeśli raz zrazisz do siebie klienta i zniszczysz jego wesele to taka opinia o tobie pójdzie w świat i po robocie.

czwartek, 9 lutego 2012, 12:02
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

A czego byś chciał szukać na targach ślubnych, skoro nie masz nic do pokazania? Chcesz komuś podwędzić płytki? :lol:
Wyjścia są 2, jak napisano wyżej, bądź też nagranie komuś za darmo, może w rodzinie się coś trafi. Oczywiście zakładam, że sobie poradzisz...

czwartek, 9 lutego 2012, 13:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Podzielam opinie Bogdanst-postaraj się o praktykę w jakiejś firmie video- nawet nieodpłatnie(bo nauka kosztuje)
wtedy nabierzesz wprawy i przekonasz sie o co tu chodzi.
Jeśli nie masz u kogo a masz swój sprzęt to po prostu rób coś znajomym- nawet gratis
poszperaj na yu-tubie tam sporo podejrzysz
jeśli bez praktyki zechcesz od ludzi kasę to popsujesz im pamiątkę i zszargasz reputację

czwartek, 9 lutego 2012, 13:54
Stały bywalec
Stały bywalec

Dziękuję bardzo za opinie na temat mojego zerowego doświadczenia ale nie to chciałem poruszać...

Co do sprzętu to mam cały (brakuje mi jeszcze zooma h2).

Co do nauki to jeżdżę na indywidualny kurs na temat tej branży, szczerze to bardzo dużo pomocna sprawa !

Targi ślubne lub targi sukienek ślubnych itp. miałem na myśli nagraniu materiału czyli "co tam się działo i co tam było".

Co do kombinowania z własną firmą to nic tutaj nie muszę kombinować, mam własną działalność rok czasu.

Co do zrażenia klienta to mógłbym to zrobić gdybym miał naprawdę zerowe pojęcie... :
- montaż - będę robił na programie sony vegas studio, pracowałem na nim 2 lata, teraz jest kwestia przypomnienia sobie tego wszystkiego.
- filmowanie(kadry, najważniejsze momenty, najlepsze pozycje w kościele i inne) - mam to wszystko omawiane na kursie
- plener - najprostsza dla mnie sprawa ponieważ mam własne wizje co do tego i mam zamiar to wykorzystać.
- umowy, kursy itp. - umowę mam już prawie napisaną, kurs liturgiczny odbędę w marca w Łodzi
- rozmowa z klientem - na kursie omawiana
- podglądanie innych materiałów - codziennie, nie tylko Youtube i visage, wchodzą też zrealizowane całe wesela które mam u Siebie na płytach.
- sprzęt - jak już wcześniej pisałem posiadam, dla dociekliwych mogę napisać co dokładnie wchodzi w skład tego "sprzętu".

Jeżeli coś pominąłem to bardzo proszę o zapytanie.

Odnośnie tego portfolio to chciałbym jakoś pokazać się już klientowi a co do całego ślubu to mam zamiar iść na żywioł - jeżeli nie poradzę sobie to się z tego powodu nie powieszę. NIE ROZUMIEM waszego stwierdzenia "zniszczę wesele", nie mam zamiaru spalić lokalu, pobić świadków, spić się na pierwszym "sto lat". Może chodzi wam o to, że nie nagram najważniejszych rzeczy albo nie będę mógł stabilnie utrzymać kamery ? Można prosić o rozwinięcie?
Co do mnie to raczej nie "zniszczę wesela", jedynie z nerwów bo to pierwszy raz mogę zapomnieć o prawidłowej pozycji do czegoś albo spóźnić się na przysięgę. Jeżeli nagrany materiał nie będzie zgadzał się w małym stopniu z umową to jest kwestia dogadania się z klientem (upust lub przymknięcia oka).
A może chodzi wam o montaż? No to tutaj mogę was uspokoić, że ja będę oddawał surowy materiał w całości nie naruszony.

Wracając do pytania, gdzie jeszcze mógłbym nagrać materiał do portfolio którym mógłbym się pochwalić klientowi (dokładnie to pierwszemu klientowi).

///edit: zapomniałem dodać jeszcze jedno, odnośnie filmowania wesela u znajomych to w najbliższym czasie do 6 miesięcy nie zapowiada się u mnie nic a czasu nie mam na siedzenie i patrzenie w sufit czekając na kogoś...

czwartek, 9 lutego 2012, 15:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zawsze możesz zaproponować swoje usługi ZA DARMO !
Zdobędziesz doświadczenie :mrgreen:

Ciekawostka:

Obrazek

I coś dla grafików ( i nie tylko):

Obrazek

---------------------------------------
http://www.vimeo.com/user534596
http://www.bsmultimedia.sklep.pl
2 x Xeon E5680 / EVGA SR2/ 48GB DDR3 ECC-R Kingston / nVidia GTX 590 / BD-R LG / SSD OCZ 240GB / Areca Raid 512MB cache - 4 TB HDD SATA III / Win 7 PRO 64bit / BEQUIET DARKPOWER PRO P8-1000W / Adobe CS5.5 Production Premium / Edius 6.06 / Sony NEX-FS100 / Canon 5D Mark II i kilka szkieł ...

czwartek, 9 lutego 2012, 16:05
Stały bywalec
Stały bywalec

Zrobienie wesela za darmo jest największym błędem na początku... nie mam zamiaru pokazywać się w oczach klienta jako amator.

czwartek, 9 lutego 2012, 16:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

neru166 napisał(a):
Zrobienie wesela za darmo jest największym błędem na początku... nie mam zamiaru pokazywać się w oczach klienta jako amator.

Najwiekszym bledem to jest robic cos stale, czego sie nie potrafi dobrze zrobic, brac za to marne pieniadze i byc niezdrowa konkurencja.
Ale skoro uwazasz ze zrobisz swoja pierwsza prace z wesela za cena jak bys robil juz ze 2 lata w branzy to probuj. Powiem ci, ze mi sie udalo tego dokonac, ale w cenie sredniorynkowego gniota. Ogolnie praca wyszla bardzo dobrze w ocenie mlodych i zamowili dodatkowe kopie. Wszystko zalezy od koncepcji i mozliwosci oraz wiedzy. Zycze sukcesow.

czwartek, 9 lutego 2012, 16:28
Stały bywalec
Stały bywalec

Co do startu to ja wiem co mam robić :) problemem u mnie jest tylko PORTFOLIO.
Żeby się nie powtarzać - mam zamiar robić filmy po konkurencyjnej cenie (tej normalnej konkurencji) i tworzyć na ich poziomie.

Wrócę ponownie do pytania :roll:
Gdzie jeszcze mógłbym nagrać materiał do portfolio którym mógłbym się pochwalić klientowi (dokładnie to pierwszemu klientowi)?

czwartek, 9 lutego 2012, 16:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

skoro masz firmę od roku to chyba nie jest to firma z branży video bo przecież firmę trzeba z czegoś opłacać i coś byś zrobił...
Ja miałem taką firmę ale jestem rencistą więc miałem z czego żyć i robić opłaty.. po zatem zawsze jeszcze gdzieś pracowałem.
Napisz ogłoszenie gdzieś gdzie szukają kamery na wesele i napisz prawdę-tak będzie uczciwie- i nie wybrzydzaj bo zdobycie doświadczenia zawsze kosztje

czwartek, 9 lutego 2012, 16:55
Stały bywalec
Stały bywalec

To ogłoszenie to jakaś podpucha, nie chce mi się wierzyć w coś tak bezczelnego a zarazem głupiego, tym bardziej że daty wesela nie zauważyłem.

czwartek, 9 lutego 2012, 17:10
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Nie rozumiem, jakiej odpowiedzi od nas oczekujesz. Portfolio weselne można zbudować na... weselu. Wydaje mi się, że klienta nie będzie interesowało, że nagrywałeś ptaszki w parku, czy też sarenki w lesie. Zatem sądzę, że najuczciwiej byłoby ogłosić się, że zrobisz to za darmo. Najpewniej trafisz na trochę wieśniackie (bez obrazy) wesele, jednak lepsze to niż nic.

czwartek, 9 lutego 2012, 17:42
Moderator
Moderator

sfilmuj za darmo wesele znajomym, którzy wcale nie chcieli mieć filmu z wesela. nikt nie straci a ty zyskasz portfolio. będziesz mógł też zmontować to sobie na 10 różnych sposobów, dzięki czemu na następnym, filmowanym za darmo weselu kolejnych znajomych będziesz wiedział jakich błędów nie popełniać i na co zwrócić uwagę. wtedy ten materiał możesz zmontować na 10 sposobów i pokazywać młodym różne koncepcje konkurując uczciwie z innymi firmami o ich pieniążki.
:mrgreen:
pozdrawiam

czwartek, 9 lutego 2012, 18:33
Stały bywalec
Stały bywalec

Co do "robienia za darmo" jest złym pokazaniem samego siebie poza tym jeżeli taki klient który dostanie "za darmo" to będzie czepiał się wszystkiego i w gruncie rzeczy będzie nie zadowolony - nawet jeśli nic nie wydał!

Postawcie się trochę na miejscu klientów... panowie a nie piszecie co najprościej przychodzi do głowy.

Co do "ptaszki w parki i sarenki w lesie" to jak masz portfolio (bez wesela) a klient oczekuje takiego to wystarczy dobra gadka aby "zainteresował się ptaszkami"... wiem co takiemu klientowi powiedzieć.

poza tym carlo nie czytasz chyba ze zrozumieniem... nie pisałem o portfolio weselnym tylko o "portfolio" ogólnym. Poczytaj raz jeszcze pierwszy post :)

czwartek, 9 lutego 2012, 18:39
Stały bywalec
Stały bywalec

GrassHoppeR napisał(a):
sfilmuj za darmo wesele znajomym, którzy wcale nie chcieli mieć filmu z wesela. nikt nie straci a ty zyskasz portfolio. będziesz mógł też zmontować to sobie na 10 różnych sposobów, dzięki czemu na następnym, filmowanym za darmo weselu kolejnych znajomych będziesz wiedział jakich błędów nie popełniać i na co zwrócić uwagę. wtedy ten materiał możesz zmontować na 10 sposobów i pokazywać młodym różne koncepcje konkurując uczciwie z innymi firmami o ich pieniążki.
:mrgreen:
pozdrawiam

Wiem Grass ale najgorsze jest to, że nikt nie bierze u mnie żadnego ślubu w najbliższym czasie a czekanie z założonymi rękoma jest chyba najgorsze - prawda?

czwartek, 9 lutego 2012, 18:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona