Teraz jest wtorek, 11 grudnia 2018, 06:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Interesuje mnie Wasza opinia 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Interesuje mnie Wasza opinia
jest tu taki filmik;
http://millionyou.com/filmy/Zatrzymane+chwile,4598,film.html

co o nim sądzicie?

środa, 22 lutego 2012, 18:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Interesuje mnie Wasza opinia
Jeśli na zaliczenie/ćwiczenie w szkole okej, ale na dokument zabrakło wyczucia i miary. Jak dla mnie szatkownica czyli problem leży po stronie kompozycji ujęć. Operatorka, dźwięk, podkład muzyczny bez zarzutu. Wydaje mi się, że z takiego materiału można wycisnąć dużo więcej - niekoniecznie więcej ujęć:)

środa, 22 lutego 2012, 20:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przesadziłeś z czernią. Zgubiłeś szczegóły.

środa, 22 lutego 2012, 21:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Noooooo ... Dawno takiej perełeczki nie widziałem. Dobrze, że nie przegapiłem.
Z takich "ścinków z kosza". I taka głębia. Montaż taki na oklep pozornie, podkreśla prawdę. Nie-ubarwioną. Baaaardzo mi się... Może muzyka jest w kontrze aż dysonansowej - ale cóż, życie toczy się dalej. Może niech tak właśnie uwiera. Ostra miniaturka. Chapeau bas.

czwartek, 23 lutego 2012, 03:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Gratuluję !
Miarą oceny niech będzie fakt, że zainspirowałeś mnie do oglądania całej serii twoich filmów na milionyou
Otwartość, pomysłowość, brak naśladownictwa a jednocześnie włożona duża ilość pracy - tak trzymaj. :D
Pozdrawiam

czwartek, 23 lutego 2012, 09:56
Nowy
Nowy

a jak sądzicie, ta muzyka w ogóle powinna być ?
nie jest zbyt "cukierkowata" ? może lepiej przedstawić taki surowy materiał, same wypowiedzi...

czwartek, 23 lutego 2012, 12:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Obejrzałem jeszcze raz, mniej emo bardziej techno. Jest ok. Muzyczka trzyma to w kupie, dyktuje temporytmy, bez niej to się posypie. I jest klimatyczna, taka trochę pozytywka, chociaż to pianko. Ja bym nie ruszał.

Takie jest stare powiedzenie:
"jest dobrze, nie trza psuć!".

piątek, 24 lutego 2012, 04:43
Nowy
Nowy

dzięki wszystkim za cenne opinie i uwagi.
jeśli pojawią się jakieś ale to dawajcie ;-)

piątek, 24 lutego 2012, 11:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Obejrzalem to raz a pozoniej drugi i trzeci i przelozylem na jutro bo bylem zmeczony a jutro jest juz dzis i obejrzalem sobie po raz kolejny ze 2 razy i odrazu zobaczylem i wiem co nie tak.
Ogolnie jest bardzo fajnie, ale w ujeciach traktujesz swoje obiekty za bardzo z gory, za szerokie sa czasem kadry a czasem za waskie, choc szerokie. Czyli nie umiesz dobrac ogniskowych.
Zaburzony jest tez uklad kadru. W 0:22 masz zajebiscie mocny moment. Osoba starsza, ktora przezyla tyle lat i widac slad zycia na jej twarzy, nie potrafiaca okreslic, co jest dla niej w zyciu najwazniejsze moze wycisnac z oka lze a ty nie uzyles sily przekazu w kadrze. To moim zdaniem powazny blad. Druga rzecz, ujecia plan w plan.
Rozumiem ze ujecia robiles jednym aparatem lub kamera i nie miales moliwosci na koniec zrobic lepszej sily przekazu wiec tu sie nie bede czepial, ale mimo wszystko mozna to bylo lepiej skadrowac i pokazac na koniec oczy tej pani, ktora wypowiedziala slowo ''milosc''. Ja z daleka widze, ze jest w nich radosc zycia i kiedy ona to wypowiada, to wszystkie laski w kinie, wlacznie z tymi co leca tylko na kase, powinny wyjmowac chusteczki higieniczne, bo to wlasnie w zyciu jest najwazniejsze. Dzieki temu dusza ludzka jest szczesliwa a poprzez to i cialo rowniez. Wiec dzieki temu osiagas pelnie szczescia. I dzieki temu osiagnalbys efekt taki, ze widz z kina wyszedl by nie tylko zastanawiajac sie nad wlasnym postepowaniem, ale ty bys mu zmienil tok myslenia i otworzyl oczy. Sila przekazu w takich momentach musi byc bardzo duza, sam dialog lub jego brak, lub zajakniecia nie wystarcza do tego aby powalic na kolana cala publike. A to chyba chciales uzyskac?
Obrazek dobry, swiatlo dobre.

piątek, 24 lutego 2012, 18:24
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]