Teraz jest sobota, 21 kwietnia 2018, 10:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Kontrola skarbowa wesel 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Kontrola skarbowa wesel
Właśnie przeczytałem taki artykuł:
http://www.wykop.pl/ramka/1066321/szcze ... la-wesela/

czy ktoś z Was się już z tym realnie zetknął?

wtorek, 6 marca 2012, 18:04
Moderator
Moderator

Post Re: Kontrola skarbowa wesel
W innej branży tak. Nazywa się to kontrola krzyżowa http://www.podatki.biz/artykuly/11_7613.htm.

wtorek, 6 marca 2012, 18:11
Stały bywalec
Stały bywalec

Być może jasne gromy się na mnie za to posypią, ale zaryzykuję. Świat byłby piękny, gdyby nie trzeba było "walczyć" z szarą strefą (choć ta walka z góry jest przegrana). Tak więc powinno być nie tylko w Szczecinku i nie tylko okresowo. Byłoby jasno, przejrzyście i dużo swobodniej na rynku.

środa, 7 marca 2012, 00:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Myślę, że masz dużo racji. Jeśli ktoś pracując na czarno i nie płacąc podatków ani ZUS-u robi wideorejestrację za 1000zł lub nawet 800zł to ewidentnie psuje rynek nieuczciwą konkurencją.

środa, 7 marca 2012, 09:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja znalazłem taki artykuł.
Gość miał bardzo dużo pracy której nie wykazywał w US
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly ... esela.html

Te wszystkie sprawy powinny być przestrogą dla szarej strefy.
Ja mam serdecznie dosyć "górników" biegających na "czarno" z kamerą.
Na dziś płacę około 950 zus-u + podatek + VAT to naprawde są kolosalne koszta przy prowadzeniu działalności.
Nie wspomnę już cen oprogramowania jakie musiałem kupić i jakie jeszcze muszę kupić żeby nie zostać w tyle.

środa, 7 marca 2012, 09:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Może czas i pora by ktoś zabrał się za szarą strefą w moim rejonie jest zarejestrowane tylko 8 firm zajmujących się filmowaniem wesel, a działa ich ponad 20 ( wiele z tych niezarejestrowanych może na jeden termin przyjąć i 8 wesel) to tylko te o których wiem wiadomo ten kto nie płaci podatków, a do tego ma nielegalne oprogramowanie ma ceny inne czyli niższe żenujące jest to, że za 2 dniowe wesele w jakości HD taki szarak bierze od 1000 do 1200 zł przez co odbiera klientów osobom posiadającym legalną działalność i płacącym wszystkie podatki jeśli ktoś nie wie jak to skontrolować to właśnie wystarczy wzywać młodych zaraz po weselu nie rok nie dwa i niech składają oświadczenie jaka firma pracowała na ich weselu. Przypuszczam, że rynek wtedy by znormalniał a szara strefa praktycznie by zniknęła. Ja nikomu nie bronie pracować w branży weselnej ale niech ta praca będzie uczciwa bez przekrętów i w pełni legalna.

środa, 7 marca 2012, 10:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"badaniem objęto rzetelność deklarowanych podstaw opodatkowania za lata 2008 –2009"...

"Okazało się, że faktyczny dochód za kontrolowane lata wyniósł blisko 820 tys. zł"...

DOCHÓD - 400.000 pln / rok... 8O

No było co ukrywać i było co kontrolować... w moich stronach nie sposób tego tyle nastrugać.

środa, 7 marca 2012, 10:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bogdanst napisał(a):
wystarczy wzywać młodych zaraz po weselu nie rok nie dwa i niech składają oświadczenie jaka firma pracowała na ich weselu.

Co do całości artykułu - to się zgadzam ale tu... nie chciał bym żebyśmy zrobili z Polski NRD. I tak wespół z innymi instytucjami publicznej opresji mają za duże (źle użytkowane) uprawnienia do uprzykrzania życia obywatelom.

środa, 7 marca 2012, 10:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli ktoś myśli, że to kategoria legalności prowadzenia działalności stanowi główne kryterium kontroli jest w błędzie.
Mimo, że jestem zarejestrowany na skutek prawdopodobnie donosu US dwa miesiące prowadził w moim przypadku kontrolę. Wzywano nawet zespoły, z którymi mogłem współpracować do składania zeznań w charakterze świadków. To samo zakłady fotograficzne i osoby mogące potwierdzić, że gdzieś tam robiłem jakieś zdjęcia. Sprawdzano sprzedaż i zakupy na Allegro oraz przelewy na koncie mogące mieć związek z działalnością gospodarczą.
Nie będę opisywał szczegółów ale jeśli ktoś uważa się za specjalistę od unikania podatków, które oczywiście płaciłem to powiem jedno: tam pracują lepsi fachowcy i niekoniecznie będą się zajmować tymi co na czarno filmują i fotografują.
O wzywaniu par młodych słyszałem tylko, że takie listy zostały wzięte z USC w mojej miejscowości.

środa, 7 marca 2012, 10:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wiem, że tam pracują super specjaliści ale uważam, że to jednak jest jedyny sposób na wyeliminowanie nielegalnej konkurencji. Jeśli ktoś prowadzi taką niby zarejestrowana działalność ( maja reklamy swoje więc nie są anonimowi) przyjmuje po 7 wesel na sobotę robią łapankę na osoby które to nagrywają wszystko totalna prowizorka ale on ma wesele z poprawinami w jakości HD za 1200 zł a samo wesele za 800 zł to coś jest nie tak. Niech na czysto z każdego wesela ma tylko 600 zł w dupie ma wszystkie opłaty to jest raczej coś nie tak. Ja muszę ponosić wszystkie płatności i walczyć o klienta ale nie ceną, a jedynie jakością ale niestety wiele osób patrzy tylko na cenę nic innego ich nie obchodzi. Wydaje mi się, że skoro jestem uczciwy i płace wszystko co należy do kasy Państwa to powinienem być przez tą kasę chroniony właśnie przed nielegalna konkurencją. Bo jeśli ci którzy mają legalne działalności i płacą wszystko popadają to kto będzie otrzymywać tych urzędników i płacić na ich pensje podatki. Raczej urzędnicy powinni sami dążyć do tego by z rynku wyeliminować nielegalnie działające firmy i usługi.

środa, 7 marca 2012, 11:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bogdanst napisał(a):
Wiem, że tam pracują super specjaliści ale uważam, że to jednak jest jedyny sposób na wyeliminowanie nielegalnej konkurencji....

Przepraszam zatem za złośliwość ale nie mogę się powstrzymać.
Pozostaje ci jedynie wysłać donosy na takich, o których piszesz, że psuja rynek niskimi cenami. Twoim obywatelskim obowiązkiem jest bowiem poinformowanie o nieprawidłowościach mogących uszczuplić te należności podatkowe.
Oczywiście sam piszesz, że
Cytuj:
jestem uczciwy i płace wszystko co należy do kasy Państwa
więc nic ci nie grozi jak ktoś się zrewanżuje tym samym.

środa, 7 marca 2012, 11:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ale ja w tamtym roku miałem kontrole po donosie ktoś myślał, że ukrywam dochody, a tu zonk kontrola wyszła dobrze nawet okazało się, że mogłem jeden rachunek w całości powinienem odliczyć, a moja księgowa tego nie zrobiła czyli dodatkowo mogłem mieć odliczone cale 6 zł których nie wprowadziłem w koszty. Więc wiem o tym jak to jest z tymi kontrolami i ile to łażenia i tłumaczenia. Przeszedłem cala papierkologię. Dlatego uważam, że za nieuczciwa konkurencje urzędnicy powinni brać się z urzędu a nie po donosach. Urzędnicy sami powinni wykazać się kreatywnością. Kogoś kto ma zarejestrowaną działalność jest najprościej kontrolować.

środa, 7 marca 2012, 12:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bogdanst napisał(a):
Ale ja w tamtym roku miałem kontrole po donosie ktoś myślał, że ukrywam dochody... Urzędnicy sami powinni wykazać się kreatywnością. Kogoś kto ma zarejestrowaną działalność jest najprościej kontrolować.

Sam sobie odpowiedziałeś. Po co ci urzędnicy mają się wysilać jak i tak nie wyrabiają się ze sprawdzaniem donosów.

http://www.google.pl/search?sourceid=ch ... skarbowego

Internet to morze informacji nie tylko dla klienta. Sprawdźcie tylko kogo polecacie na swoich stronach internetowych i jakie pary ze ślubnych zdjęć stają się waszymi znajomymi na nk czy facebooku.
Życzę sukcesu każdemu w starciu z biurokratyczną machiną skarbówki.

środa, 7 marca 2012, 12:48
Bywalec
Bywalec

Też mnie wkurza szara strefa ale jeśli obciążenia byłyby mniejsze, to pewnie i szaraków byłoby mniej bo nie opłacałoby się ryzykować.

środa, 7 marca 2012, 16:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dużo tu o szarej strefie ale wszyscy dobrze wiedzą że największe lody kręcą legalne firmy.Skąd by się brała praca dla swobodnych strzelców.Ano ma się działalność i przy pomimo że w firmie 2 kamery i 2 aparaty zbiera się wszystkich możliwych klientów.potem dopiero szuka się kamerzysty który skręci i montażysty który zmontuje.Mając 2 kamery przecież bez problemu prawie każda firma przekroczy 40.000.to o czym piszę z pewnością wiadome u większości czytelników tego forum.
20 zł za dvd za studniówkę wzięła w Warszawie legalna firma... dlaczego? a dlatego że przy okazji zrobiła na czarno setki fotek i takich studniówek to miała parę szkół(a firma jednoosobowa)
Sam prowadziłem swoją firmę ale dawałem radę ponieważ jako rencista nie musiałem płacić Zus.Ktoś by napisał że byłem taką nie uczciwą konkurencją? nie bardzo ponieważ wszystkie kameruny(oprócz właścicieli salonów foto) gdzieś tam pracują i zusu nie płacą

środa, 7 marca 2012, 17:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona