Teraz jest wtorek, 25 września 2018, 01:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Nagranie ślubu 2 lustrzankami - prośba o poradę 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Nagranie ślubu 2 lustrzankami - prośba o poradę
Witam,
W najbliższym czasie będę mieć okazję po raz pierwszy filmować ślub 2 lustrzankami. Będą to Canony: 5dmarkII i markIII. Do dyspozycji mam następujące obiektywy:
Canon 16-35L 2.8
Canon 50 1.4
Canon 24-70L 2.8
Canon 24-135 3.5-5.6 (dość ciemny ale jedyny o tak długiej ogniskowej jaki mam na ten moment)
Mam jeszcze starą Sigmę 100-300 (też chyba 3.5-5.6) ale na chwilę obecną nie biorę jej pod uwagę ponieważ nie wiem czy będzie kompatybilna.
Ponieważ myślę że takie realizacje będą częstsze, mogę jeszcze dokupić jakiś obiektyw, chociaż nie chciałbym aby była to L-ka za 5-9k, raczej szukałbym czegoś tańszego.
Proszę o poradę, jak byście rozstawili operatorów podczas ślubu i z jakimi obiektywami? Wstępnie myślałem aby jedna osoba używała właściwie w większości 24-70 i/lub 28-135, zaś druga nagrywałaby więcej ujęć przebitkowych z małą głębią ostrości (50 1.4) + ujęcia z szerokiego kąta 16 mm. Może jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie?
fajny materiał na ten temat zrobili ludzie ze Stillmotion http://vimeo.com/15030910 ale dotyczy to realizacji na 3 kamery, no i sprzęt mają z trochę innej półki...
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie w tej sprawie. Dodam jeszcze że miejsce odbywania się ceremonii (bo o ten element mi głównie chodzi) będzie dość małe z niewielką możliwością przemieszczania się, szczególnie przez 2 osoby jednocześnie.
Pozdrawiam

Sony PXW-X320,Sony PMW300K2 , Canon C-100, Panasonic Z10000 3D, Sony A7SII
Transmisje internetowe
streaming
wideofilmowanie

poniedziałek, 23 kwietnia 2012, 14:34
Bywalec
Bywalec

Post Re: Nagranie ślubu 2 lustrzankami - prośba o poradę
Witam

Te zoomy możesz sobie odpuścić.
W zasadzie to tylko 50-ka się przyda. Chociaż osobiście nie lubię tej ogniskowej, u mnie tę rolę gra 35/1.4.

Co dokupić ? Z budżetówek masz do wyboru:
28/1.8, 35/2 i 85/1.8

Jeśli nie będzie zbyt wiele miejsca to pozostaje 28 lub 35

Jeśli obiektyw będzie służył tylko do filmowania przeglądnij ofertę Samyanga, mają specjalne wersje DSLR z płynnie pracującą przysłoną

poniedziałek, 23 kwietnia 2012, 16:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

samyang 35 oraz samyang 85 i jakos przeprawisz sie przez pierwsze zlecenie. A pozniej dojdziesz sam czego Ci brakuje ;) kazdy lubi inne szkla bo wykorzystuje je do swoich celow, ciezko doradzic jaka ogniskowa przyda Ci sie najbardziej...
24-70L na niezbyt ladna plastyke obrazu osobiscie mi sie niepodoba ale kazdy moze twierdzic inaczej... Co do roztwienia sprzetu musisz sam podjac decyzje bo uklad kosciolow jest rozny (wiecej-mniej miejsca) oraz co zawiera Twoja koncepcja...

wtorek, 24 kwietnia 2012, 22:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ostatnio miałem okazję bawić się na weselu mark II + samyang 14mm, fajny efekt z stadycamem do tego to co podpowiedział kolega wyżej i myślę, że dasz radę :)

środa, 25 kwietnia 2012, 14:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]