Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 04:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Kamery do kina i cały ten proces 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamery do kina i cały ten proces
Witam. Od dłuższego już czasu ciekawi mnie proces powstawania filmów, i moje pytanie na dziś, jakimi kamerami nagrywa się takie hollywoodzkie superprodukcje, na czym się je montuje, ile miejsca zajmuje surowy materiał (wyczytałem gdzieś, że wszystkie ujęcia z Avatara zajmowały 60TB).

I tak z innej beczki, swoją przyszłość zamierzam wiązać właśnie z filmem. Głównie myślę o montażu, bo ta fucha mi się podoba. Doświadczenie mam raczej niewielkie, latanie z drugą kamerą na weselach/imprezach i montaż tego wszystkiego.
Na co patrzą podczas rekrutacji w takich akademiach filmowych, jaki kierunek obrać w liceum (jestem w II klasie gimnazjum) by mieć jakiś "lepszy start"?

Pozdrawiam.

czwartek, 7 czerwca 2012, 15:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Kamery do kina i cały ten proces
Jeżeli chcesz się zorientować w kwestiach wysokobudżetowych produkcji to raczej będziesz musiał poświęcić na to troszkę czasu. Polecam czasopisma Kamera, Film Pro (do zdobycia w czytelniach, na allegro) czy rocznik Studio - Kamera. A jeśli wystarczy Ci zapoznanie się z aktualnie używanym sprzętem to można przejrzeć ofertę firm wyspecjalizowanych w wynajmie.
Jeśli chodzi o software to montaż dużych produkcji odbywa się obecnie głównie na Avid, Final Cut, Premiere, Pro Tools.
Odnośnie edukacji filmowej, forum kamera-akcja ma cały dział poświęcony tej kwestii:
http://forum.kameraakcja.pl/viewforum.p ... be8c271e40

czwartek, 7 czerwca 2012, 21:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na imdb.com zobaczysz jakimi kamerami filmy są robione.

czwartek, 7 czerwca 2012, 23:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tyle lat korzystam z imdb i na to nie trafiłem. Dzięki Pinto!

piątek, 8 czerwca 2012, 00:18
Bywalec
Bywalec

Makro! Duże produkcje to wąska specjalizacja. Gdy za parę lat trafisz do branży, sprzęt będzie już inny. Wogóle nie interesuj się taśmą światłoczułą - gdy odbędziesz studia, to już będzie historia! Sensownie, że już teraz masz konkretny kierunek - montaż. Oglądaj filmy, analizuj ucz się jakiegoś zawodowego softu (z emula :twisted: bo na legala będzie cię stać jak pójdziesz na studia filmowe i dostaniesz zniżkę studencką) Ale szukaj też kontaktów żeby zobaczyć jak wygląda praca na prawdziwym planie filmu czy serialu - na razie możesz być... gapiem z za barierki, ale po 18-ce - próbuj szukać kontaktu jako wolontariusz. A wesela? Nie olewaj, ale żądaj kaski. To ciężka charówa, bo tu nie ma szansy na dubla - jedna szansa, jeden strzał. To też jakaś szkoła reporterki i życia - poza tym - można poznać :roll: chętną pannę albo gorrącą mamuśkę :oops:

wtorek, 3 lipca 2012, 11:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]