Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 06:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Kasa fiskalna od 2013r. 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Kasa fiskalna od 2013r.
Wiadomym jest, że ustawodawca lubi uszczęśliwiać podatników i od nowego roku obniżył próg obrotów z 40k pln na 20k pln aby nie musieć posiadać kasy fiskalnej :evil: Jest jakiś sposób, aby nie musieć kupować kasy? Np ilość wystawianych rachunków nie przekraczała pewnej ilości itp ??? Dla osoby, która tak jak ja zajmuje się tylko i wyłącznie wideofilmowaniem po kiego kasa? Dla kilkunastu paragonów rocznie?? 8O

czwartek, 20 grudnia 2012, 22:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Kasa fiskalna od 2013r.
Chyba można to ominąć obracając pieniędzmi wyłącznie przez konto.
Klient zamiast płacić Ci "do łapy" wpłaca wynagrodzenie na Twoje konto działalnościowe - kiedyś tak było można. Teraz nie wiem.
Gorzej jak klient będzie miał "kiepską pamięć" i zapomni :)
Z kasą da się żyć tylko trzeba parę złotych na zakup - skarbówka chyba połowę zwraca. Potem trzeba pamiętać o raportach, przeglądach - upierdliwość, ale cóż budżet trza ratować.

piątek, 21 grudnia 2012, 01:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli prowadzisz sprzedaż tylko dla podmiotów gospodarczych i wystawiasz faktury vat to kasy nie potrzebujesz, musisz się tylko pilnować z usługami dla osób fizycznych nie prowadzących działalności, żeby obrót nie przekroczył 20tyś. Z tym kontem bankowym też prawda.

piątek, 21 grudnia 2012, 09:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A do czego wam ta kasa potrzebna? Ja żadnej kasy nie mam, wystawiam tylko rachunki dla kazdego

piątek, 21 grudnia 2012, 10:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja sprzedaje jeszcze sprzęt elektroniczny, gdybym chciał obsługiwać potencjalnego Kowalskiego musiał bym mieć kasę, jeśli świadczę tylko usługi typu naprawa, rejestracja imprezy okolicznościowej nie potrzebuję kasy do pułapu 20tyś w roku 2013, a firmą które obsługuję wystawiam faktury VAT.

piątek, 21 grudnia 2012, 11:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kamitomi napisał(a):
A do czego wam ta kasa potrzebna? Ja żadnej kasy nie mam, wystawiam tylko rachunki dla kazdego

ja też do tej pory wystawiałem i wystawiam każdej Młodej Parze rachunek + kilka rachunków rocznie da firm za jakieś wideo reklamy i inne usługi wideo. W tym roku spokojnie przekroczyłem 20 tyś obrotu wystawiając rachunki dla osób fizycznych i wychodzi na to, że zgodnie z nowymi przepisami w 2013 r. muszę mieć kasę fiskalną :(

piątek, 21 grudnia 2012, 12:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Digital napisał(a):
kamitomi napisał(a):

ja też do tej pory wystawiałem i wystawiam każdej Młodej Parze rachunek + kilka rachunków rocznie da firm za jakieś wideo reklamy i inne usługi wideo. W tym roku spokojnie przekroczyłem 20 tyś obrotu wystawiając rachunki dla osób fizycznych i wychodzi na to, że zgodnie z nowymi przepisami w 2013 r. muszę mieć kasę fiskalną :(

Nie musisz wystawiać rachunków jeżeli tego nie chcą. Przychody wpisujesz do księgi na podstawie "dowodów wewnętrznych". To taki rachunek bez danych wpłacającego.

piątek, 21 grudnia 2012, 15:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ale czy kasa fiskalna powoduje wieksze opodatkowanie? dla firmy wystawiasz rachunek dla kowalskiego paragon w kasie zostaje to samo, czy jest inaczej?

piątek, 21 grudnia 2012, 19:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kamitomi napisał(a):
ale czy kasa fiskalna powoduje wieksze opodatkowanie? dla firmy wystawiasz rachunek dla kowalskiego paragon w kasie zostaje to samo, czy jest inaczej?

Nie wiem czy pisałeś do mnie. Jak nie masz jeszcze kasy fiskalnej, a klient nie chce faktury to piszesz sobie dowód wewnętrzny. Jak będziesz miał kasę fiskalną to nie piszesz już DW tylko wklepujesz w kasę.
Kasa fiskalna nie powoduje zwiększenia podatku tylko trzeba ją kupić - skarbówka potem chyba wraca połowę. Następna upierdliwość trzeba pamiętać żeby klientowi dać paragon - "niedanie" może duuużo kosztować jak się trafi na "tajnego agenta", kolejny problem to raporty - też trzeba o nich pamiętać. O przeglądach kasy zwykle pamiętają serwisanci, bo z tego żyją :) no i przenośną trzeba czasami podładować poza sezonem, bo straci kody tak jak moja.

piątek, 21 grudnia 2012, 19:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ok to wiec niby w czym problem? skoro kasa nie gryzie 8)

piątek, 21 grudnia 2012, 20:03
Bywalec
Bywalec

Dzwoniłem wczoraj na Krajową Informację Podatkową, jeśli przychód w zeszłym roku przekroczył 20 tys -nie ma przeproś od 1 marca kasa fiskalna
Pozdrawiam

piątek, 4 stycznia 2013, 10:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kasa kupiona. ELZAB Mini E - teraz tylko szkolenie od serwisu, fiskalizacja, wniosek do fiskusa o zwrot za kasę (90% wartości nie więcej niż 700zł) Raporty dobowe to jakaś masakra :evil:

piątek, 4 stycznia 2013, 10:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Digital napisał(a):
Kasa kupiona Raporty dobowe to jakaś masakra :evil:

Ale to chyba jak cos tam wstukasz, bo jak zero sprzedazy to co niby drukować

piątek, 4 stycznia 2013, 19:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kamitomi napisał(a):
Digital napisał(a):
Kasa kupiona Raporty dobowe to jakaś masakra :evil:

Ale to chyba jak cos tam wstukasz, bo jak zero sprzedazy to co niby drukować

Dokładnie.
Przy wideofimowaniu wesółka wklepujesz jeden przychód i zaraz raport dobowy i wszystko. Trzeba tylko pamiętać o raporcie miesięcznym.

sobota, 5 stycznia 2013, 00:28
Stały bywalec
Stały bywalec

Jędruś

Nie ma w przepisach określonego dnia robienia raportu miesięcznego.

sobota, 5 stycznia 2013, 10:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona