Teraz jest piątek, 21 września 2018, 11:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 kryzys chyba nas też dopadł !! 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post kryzys chyba nas też dopadł !!
Wychodzi na to że kryzys dość mocno się pogłębia.
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,13342154,Coraz_mniej_slubow_i_dzieci_w_Warszawie__Dlaczego_.html#LokKrajTxt

wtorek, 5 lutego 2013, 10:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: kryzys chyba nas też dopadł !!
Po co się żenić skoro będąc osobno - matka "samotnie" wychowująca dziecko dostanie dodatkowy zasiłek, a i do żłobka łatwiej. Niestety nasza władza nie promuje rodziny.
Wczoraj mnie "krew zalewała" jak słyszałem w TV jakie "skromne" nagrody zostały wypłacone urzędnikom państwowym. Jeżeli dobrze pamiętam największą kasę zgarnęli w Ministerstwie Pracy - premia za zwiększające się bezrobocie - ponad 10 tys. na głowę.
No tak mamy kryzys, bo byłoby po 20 tys. :twisted:

wtorek, 5 lutego 2013, 14:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jędruś - ciekawe czy ktoś prowadzi taką statystykę o obrębie całego kraju, można by wtedy planować kiedy kamerę na hak powiesić :-) i zająć się zbieraniem znaczków.

wtorek, 5 lutego 2013, 15:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pewnie tak. Dowiemy się za jakiś czas.
Trudne czasy dla kręciołów i innych "wokołoweselnych" można było już prognozować parę lat wcześniej, po ilości Studniówkowiczów - czyli przyszłych "zakładaczy rodzin".
Przemy w stronę zachodu, a tam często rodziny 3 osobowe - ona, on i pies :)
Niż demograficzny + moda na "kocią łapę" i mamy to co mamy.

wtorek, 5 lutego 2013, 15:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
dochodzi jeszcze wyjazd za "chlebem" na wyspy i inne rejony... aczkolwiek czasami wracają na kilka dni by u nas wg "tradycji rodzinnej" zalegalizować związek... ale zazwyczaj jest to cywilny bez wesela tylko z małymi przyjęciami... kiedyś czekając pod USC zdziwiło mnie ile par brało cywilny... a był to tylko tylko piątek... :(

wtorek, 5 lutego 2013, 15:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Słyszę tę śpiewkę od lat a tym czasem 2013 zapełniony, 2014 się domyka, a ceny naprawdę całkiem przyjemne. Raczej to kwestia tego, co macie do zaoferowania i czy się ludziom podoba, a nie liczyć na gwiazdkę z nieba :)

wtorek, 5 lutego 2013, 16:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"ciekawe czy ktoś prowadzi taką statystykę o obrębie całego kraju"
GUS :)

SYTUACJA DEMOGRAFICZNA POLSKI:
http://www.stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/bip ... 0-2011.pdf

Podstawowe informacje o rozwoju demograficznym Polski do 2012 roku
http://www.stat.gov.pl/gus/5840_11157_PLK_HTML.htm

Rocznik Statystyczny Rzeczypospolitej Polskiej 2012
http://www.stat.gov.pl/gus/5840_2844_PLK_HTML.htm

ps.
liczba zawartych małżeństw od kilkunastu lat wacha się bardzo nieznacznie w obie strony, np. w 2012 spadła w stosunku do poprzedniego o ok. 1%
strachy na lachy chyba były spowodowane wejściem niżu w wiek dojrzałości, ale zanim te roczniki zaczną zawierać małżeństwa upłynie jeszcze 8-10 lat

wtorek, 5 lutego 2013, 17:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

maviozo napisał(a):
Słyszę tę śpiewkę od lat a tym czasem 2013 zapełniony, 2014 się domyka, a ceny naprawdę całkiem przyjemne. Raczej to kwestia tego, co macie do zaoferowania i czy się ludziom podoba, a nie liczyć na gwiazdkę z nieba :)

Tylko czekałem kiedy się pojawi taki WSPANIAŁY, który nie omieszka o tym zakomunikować światu. Od dawna mam już 2013 zamknięty - 2014 się zapełnia, interes kwitnie, ale o tym nie krzyczę, żeby dokopać tym co mają mniej pracy.
Jak na razie nikt w tym poście nie użalał się że ma mało roboty - stwierdzaliśmy tylko że kryzys jest - bo jest. Rozmawiamy o kryzysie a nie o tym że Ty jesteś lepszy od Kowalskiego, bo Ty masz robotę a on nie. Trochę pokory!!!

wtorek, 5 lutego 2013, 18:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zaczynałem bardzo biednie, po 5-7 w roku, zaciskałem zęby, ale nigdy nie narzekałem. Po prostu trzeba robić swoje. Tłumaczenie sobie, "że kryzys", jest po prostu słabością i zwalaniem winy na "los". Konkurencja jest ogromna i to, że zewsząd ludzie gadają, że "kryzys" wynika raczej z tego, że oddają klientom kupę.
Przykro mi jeśli tego nie akceptujesz.

Zatem powiadam: kryzysu nie ma, wcale nie brakuje zapytań i wcale nie widać, żeby ludzie zaczynali ostro oszczędzać. Ciągle księżom w kopertę mają dać, 5 tysi za 6cio osobowy zespół ma kto dawać, lincolny mają wzięcie, lokale nie świecą pustkami i stawiają się nowe - o remizjach nie wspominając.

I nie zamierzam nikogo kopać, tylko daję dobrą wskazówkę - masz mało roboty? Widocznie słabo się starasz i konkurencja Cię wyprzedza, albo sprzętowo, albo umiejętnościami, albo bajerą, albo czymkolwiek.

wtorek, 5 lutego 2013, 22:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ale tu nikt oprócz Ciebie nie poruszał że ma dużo czy mało roboty. Skupialiśmy się na tym że się mniej żenią. Biadolenie, że mało roboty, było poruszane w wielu innych postach i nie ma sensu do tego wracać. Z robotą jest tak jak piszesz. Sam w czasach bumu waliłem kasę w sprzęt - jeszcze mam sporo kredytów do spłacenia. Roboty nie brakuje - teraz do kumpli wysyłam klientów. Tak dobrego roku jak obecny, (kryzysowy) jeszcze nie miałem, ale nie chwalę się tym przed całym światem.
Dalej twierdzę że kryzys jest, bo żeni się zdecydowanie mniej par.
To że mnie akurat nie dotyka to inna sprawa.
Nie neguję, ani nie odnoszę się z pogardą do tych którzy nie są tak "świetni jak ja"
Każdy robi tak jak potrafi i cieszyłbym się gdyby ci "gorsi ode mnie" też mieli wypełnione kalendarze.
Dziwny jestem....

środa, 6 lutego 2013, 00:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

maviozo napisał(a):

A świstak sobie siedzi ....... :D Ślubów nie jest mniej tylko zaje..ście mało a to musi sie przełożyć na każdego z nas bez wyjątku.Znam takich bajkopisarzy jak ty i wiem doskonale że zmyślasz więc zwijaj sobie te sreberka dalej i bądź szczęsliwy w swoim świecie bajek.A tak na marginesie to cieszę się że slubów jest coraz mniej .Dlaczego?Ano dlatego że w końcu trzeba odpocząć po tych kilku czy kilkunastu latach ''zapiepszania ''na maxie.

środa, 6 lutego 2013, 00:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Hmmm, ciekawe rzeczy piszecie, pracuje w rejonie 25 tys miasta (plus okoliczne wioski) w wlkp, jako, ze to mala spolecznosc, wszystkie "krecioly" i fotografowie sie dokonale znaja, zna sie tez praktycznie wszystkich wlascicieli okolicznych sal, jakos nikt sie ostatnio nie cieszy, nikt nie ma wypelnionego terminarza na 2013, o 2014 nie wpominajac. Wesel jest mniej i to nie podlega dyskusji, ale tez widac, ze ludzie maja coraz mniej kasy(wiekszosc zapytan zaczyna sie od ile). Polowa sal w tym roku nie organizowal sylwestra, bo chetnych brak, bieda panowie, bieda, przynajmniej w mojej okolicy (mimo, ze moj rejon do biednych raczej nigdy nie nalezal). Wesel jest bardzo malo, jakos w te wasze pelne kalendarze tez nie bardzo wierze.

środa, 6 lutego 2013, 01:33
Nowy
Nowy

Nie narzekam na brak pracy, ale względem poprzedniego sezonu w 2013 roku mam około 10 zleceń mniej, także widać minimalny spadek, znów 2014 w połowie zapełniony.
Większość zleceń na 2013 było odwołanych już po spisaniu umowy z różnych powodów, także tych finansowych, dobrze ze nie działam w pojedynkę, bo było by kiepsko...
...woj. łódzkie
p.s.
...nawet jeśli te kilka zleceń odpadło, staram się trzymac dobre ceny, obniżanie cen nic nie da, nie tędy droga, warunek - produkt który oferujecie klientom musi być dobrej jakości, za badziewie ludzie nie chcą płacić, bez względu na to czy mamy kryzys czy nie...
pozdrawiam i życzę mnóstwo zleceń :D

środa, 6 lutego 2013, 11:05
Stały bywalec
Stały bywalec

Kryzys był jest i będzie, taka kolej rzeczy. Jest to zupełnie naturalne zjawisko, w końcu najwięcej kasy zarabia się na kryzysie, więc takowy się wywołuje raz na jakiś czas. Spadek wesel jest minimalny, ale to nie kryzys, tylko życie na kocią łapę. Tak wynika z moich obserwacji. Śluby biorą ci co muszą a i to nie zawsze. Niestety polityka w naszym kraju nie zachęca do posiadania potomstwa, więc i ilość wesel spada. Nie ma dziecka to po co ślub? Młodzi myślą inaczej i o ile rodzina i najbliższe otoczenie nie wywiera presji to nie mają potrzeby na związki. Jest też pogoń za karierą. Ciężko zarobić dobrą kasę, więc robi się na parę etatów. Przyczyn jest sporo, ale to nie kryzys. Jeszcze nie. Za jakieś 10 lat skumuluje się kilka czynników i będzie widoczny spadek zamówień w tej branży. Ale 10 lat to wystarczający okres by się na to przygotować.

środa, 6 lutego 2013, 11:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dreamer napisał(a):
... Ale 10 lat to wystarczający okres by się na to przygotować.

czyli co, przekształcić firmę w zakład pogrzebowy ?

środa, 6 lutego 2013, 13:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona